ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 704
  • 719
  •   1
Отговори
# 465
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте и от мен,мами.И на мен Миши все ми е в ръцете,нон стоп иска да е гушнат или прав,да стои на краката си.Изкл. мн се е привързал към мен ( отчитам го за нормално,все пак 90% го гледам аз,10% баща му) и когато ме изгуби от поглед започва да плаче и да се сърди.Зъбите адски го дразнят,всичко завира в устата,включително и пръстите на краката.Започна да се върти от гръб по корем от няколко дни,днес даже тайничко го снимах Grinning Тази седмица става на 5 месеца,и в петък ще го водя на кантарче,но предполагам е около 9.500.
Хубав ден,мами bouquet

# 466
  • Мнения: 101
Здравейте и от мен. Първото пюре , на което Виолета се намръщи беше пащърнак+картоф. Направо и се гадеше  Sick, голяма драма. Пащърнака самостоятелно го обожава, ама в комбинация й е много гадно Simple Smile Все по-често иска да я оставям като и се доспи много и само да я люшкам и на мен чак ми е странно. До скоро все искаше да се носим. Тя във вторник прави 5м, направо не знам кога минаха  Shocked Вече си е човече. Гледах снимки от първите дни след раждането и чак се насълзих  baby_neutral

# 467
  • Мнения: 116
Здравейте,Мами !Аз преживях първия ужас от уплаха.Свекърва ми падна много лошо с бебето на ръце.Не знам каква шашма точно стана,но кучето я спъна, а тя по чехли на двора и зверски се преби.Добре ,че има женски инстинкт та го дигнала високо бебето,но чух как жестоко изрева .Не видях всичко и слава богу.Бях зад вратата и само видях нейните крака във въздуха и чух едно страшно "Туп" и крясъци.Ох не ме питайте какво си помислих. ...В крайна сметка бебето е добре.Ударило си беше малко главата,но нито цицина,нито одраскано има.Но беше огромен шок и ужас.Толкова малко бебе да падне от високо на плочките. ....е свекърва ми е цялата синя и натъртена.Утре ще ходи да пали свещичка за здраве и благодарност,че нищо му няма на бебето.ТОВА Е от мен.Преживях първото падане на детенцето ми.
Иначе продължавам със захранването и днес дадох малко броколи. Утре ще му дам цяла порция,понеже се видя,че няма алергични реакции.

# 468
  • Лондон
  • Мнения: 839
Леле ,Fatamorgana,  като те прочетох,настръхнах.Желая ти от сега нататък само половщжителни емоции. Hug
Започнах да захранвам преди 2 дни,и днес ще предложа морков.Не следвям стриктни схеми,а по-скоро се водя по собствено усещане.
Днес водих Миши на кантарче,точно на 5 месеца-точно 9 кг.Хубав ден от мен bouquet

# 469
  • Мнения: 290
Ей момичета,здравейте!!
Аз не съм писала отдавна отдавна,май от раждането .. Бях по-активна във фб ама го махнах преди време.. По прочетох ви,зъбите са ясни при всички,и при нас е така,супер мн лиги,всичко в устата,ползвам Камилия,дентинокс и едно калпол бейби.. Не често,не всеки ден,когато положението е изнервено.. Иначе захранване от 4м започнах,вече има заместено обедно хранене,и спря да се буди през нощта нааййййй-сетне Simple Smile)  Вече на 5м и 2сеемици е горе долу 8кг и 69-70см.. Расте доста бързо,ние преди 2 месеца сеприбрахме в Бг само с бебето,нещо се скарахме с баща му.. Седяхме там,преди 2 сеемици аз дойодх пак тук,сдобрихме се уж,бебето още е в Бг при майка ми,чакаме паспорта и др месец отоваме да си го вземем.. Преживявания яко,а до сега Тони пропътува около 5000км ако не и повече ахха,а има още доста.. Като го вземеме ще минем и през Румъния и после си се прибираме.. Иначе пак ще се местим слее 2 седмици.. Намерихме по-хубаво и голямо жилище,а и с него вече тук ни стана тясно.. Иначе Антонио дпста се смее,лази по леглото,не се обръща,само веднъж го направи.. Ама си яде и държи сам шишето, и вече разбира всичкоооо ,хитрушата.. Нямам търпение да отида да си го нагушакам.. А редактирам,че забравих да кажа,че сам си поиска да седи и ввче го слагаме,не цял ден разбира се,но се водим от него,когато му се седи-го слагАме,и адскиии много му харесвааа Simple Smile))

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 11:24 от Ralexandru

# 470
  • Мнения: 2 452
Рали радвам се че са се наредили нещата при теб.

Fatamorgana слава богу че сте се разминали само с уплаха. Ох сигурно всички ни чакат подобни моменти едва ли има бебе което няма да падне и да се удари и да ни изкара акъла само дано бог ги пази

Последна редакция: нд, 21 май 2017, 08:26 от Niss

# 471
  • Мнения: 1 269
Мари, голям пухчо си имаш. То за гушкането и на мен вече ми тежи, моята госпожица е къде къде по- лека. Ми ще си гушкам съкровището и ще си го нося. Дано скоро да почне да иска да лази или да се надига да седи и вече да не бъде на ръце. Миличка ми е, но носенето на тежести не е много зравословно

# 472
  • Мнения: 349
Рали, вярвам че е за добро. Пожелавам ти само приятни емоции от тук нататък и дано ТМ си е взел поука  Hug

# 473
  • София
  • Мнения: 1 676
Здравейте. Издирвам мама Виолета с бебе Божидара, родена на 19.12.2016 в Щерев. Ако е тук да ср свърже с мен Simple Smile

# 474
  • Мнения: 16
Здравейте,мами!Ние тъкмо започваме да се захранваме.Започнах с тиква,като всеки ден увеличавам,но незнам на тази възраст колко долу горе трябва да изяда.Другият ми въпрос е след като целя да заместя хранене как да давам следващите зеленчуци?Може ли цяла порция наведнъж?

# 475
  • Мнения: 290
Здравейте,мами!Ние тъкмо започваме да се захранваме.Започнах с тиква,като всеки ден увеличавам,но незнам на тази възраст колко долу горе трябва да изяда.Другият ми въпрос е след като целя да заместя хранене как да давам следващите зеленчуци?Може ли цяла порция наведнъж?

Здравей,
Аз вече замествам хранене,първо започнах с морков,давах една седмица първоначално примесен с малко от млякото/кърмата ,като мляко само първия ден му слагах,за да има нещо познато в цялата история,първия ден дадох 4 лъжички,до 7мия увеличих до около 15тина,след това следващата свдмица дадох морков и тиква,като в моркова 8лъжички да кажем сложих 4 тиква и така втория ден 4морков 6-7 тиква и докрая на сеемицата само тиква пак около 15 лъжички, после му дадох морков и ябълка готово и изяде половин бурканче,след това получи алергия няква и останахме още една сеемица на тиква и морков и ябълка, и в тая сеемица почнах да му давам колкото иска и така се получи цялото бурканче,сега вече му правя домашни ппвечето пъти,днес примерно яде картоф,броколи,морков на пара пасирани с малко мляко и стрък магданоз-много му харесва!  Идеята е първоначашно по-бавно се вкарват после по 3-4 дни.. Всмл аз правя така,всеки е различно.. Ето вчвра вкарах нов-броколи-примесен с картоф и морков с които вече е захранвн,ще яде 3 дни това и ще вкарам спанак или сладък картоф.. Вече и каша примесена с плодове пюре му давам след обяд,но все още незамествам следобедно.. Ако имаш въпрос пиши Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 май 2017, 12:59 от Ralexandru

# 476
  • Мнения: 16
Здравей,Ralexandru!Благодаря ти за бързия отговор!Аз вече вкарах тиква.Днес ще дам малко картоф.След няколко дни мисля да вкарам морков,мисля да пробвам половин порция,да видя дали ще има някаква реакция.Кашите мисля да ги вкарам след 2-3 седмици.А тях как ги вкара?Първо само каша или смесена с полдово пюре?Чъдя се дали ще се хареса само каша.

# 477
  • Мнения: 290
Ами директно с плодово,примерно една лъжичка каша в едно бурканче плодове като с всеки ден пловодото намалява за сметка на кашата и остава накрая само за вкус-1-2 лъжички Simple Smile
Искам да ви кажа,че днес му изби първото зъбче!! Е многоооооо яко чувство Simple Smile) като вчечра лигите бяха адски много,леко сърдит и доста набъбнал венец!! Хихи мн съм щастлива

# 478
  • Мнения: 16
Ами директно с плодово,примерно една лъжичка каша в едно бурканче плодове като с всеки ден пловодото намалява за сметка на кашата и остава накрая само за вкус-1-2 лъжички Simple Smile
Искам да ви кажа,че днес му изби първото зъбче!! Е многоооооо яко чувство Simple Smile) като вчечра лигите бяха адски много,леко сърдит и доста набъбнал венец!! Хихи мн съм щастлива
Браво за зъбчето.

# 479
  • Лондон
  • Мнения: 839
Ralexandru,честито и от мен за първото зъбче!Аз,за разлика от теб,захранвам много по-бързо,вкарвам един зеленчук за 2 дни (ако бебчо има алергия се показва до 12 часа).Но Миши е доста яшен и вчера изяде сам една малка купичка  с пюре от пащърнак. Grinning Днес съм приготвила сладкия картоф.
Тук тези дни е страшна жега,вече температурите са летни.Миши е по къси панталонки,тениска и сандалки bowuu Хайде хубав ден от мен

Общи условия

Активация на акаунт