ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 694
  • 719
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 1 175
Niss,не ги е изял още,но доста понамаляха,а и аз бях поръчала предимно плодови и зеленчукови.Сега поръчах месни,леща с месо,разни плодове с мюсли,с просо,с лимец и други интересни такива. Simple Smile Ще има да яде бая вреем.А и уреда на Авент съм взела и мисля да правя  идомашни пюрета,когато имам домашни зеленчуци и плодове.

# 556
  • Мнения: 8
Здравейте, мами! Алекс е на 6 месеца и пуснахме профилактични кръвни изследвания, като лимфоцитите са 4.96 при Горна граница 4.1. Също и неутрофилните левкоцити са 1.69 при Долна граница 2. Моля ако някой от вас е запозната да сподели мнение. Много благодаря:)

# 557
  • Мнения: 116
Здравейте мами!
Валентин получи обрив,който тръгна от челото и се ранзесе по цялото тяло.Бях му дала за първи път круша и може да е от това ,може да е от слунцето и от куп други неща.Педи предполага,че е от крушата ...аз самата не знам .Изписха ни фенистил и витамин ц и веднага се повлия.Плаче много напоследък и не знам от зъбите и от алергията и общо взето се побърквам.Сега се събуди поплака и пак заспа.

Не стига това ами свекърите  са ми оставили зеленчуковата градина да поливам ...... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 558
  • Мнения: 288
Fatamorganakat, дано да разберете от какво са пъпчиците със сигурност.
И аз сега както захранвам все оглеждам, ама той малкият има пъпчици и от лигите, колкото и да гледам да не се мокри, те текат като водопади.  Laughing
Иначе минахме задължителните изследвания и нефролога.
Голяма фуга е станал. Постоянно се върти, всичко хваща и всичко ново му е интересно. Научи се да "кашля", за да му се обръща внимание. Маймуна малка  Laughing Кашля кашля, като му обърнеш внимние се залива от смях и после пак, ако решиш нещо друго да правиш пак започва да "кашля" и така постоянно.  Mr. Green Продължава с опитите за пълзене, има постижения, но му остава още малко, за да разбере точно как се случва това чудо.  Mr. Green
Мами, имате ли климатици или сте без. Аз започвам отново да се чудя по тази тема, но все ми казват, че не е хубаво за бебета и малки дечица.

# 559
  • Мнения: 442
А така и нашият бебо така кашля да го вземеш или да му обърнеш внимание. Големи манипулатори тези бебета. Аз климатик не съм пускала още, но незнам как ще се издържа. Инак Ники не може да пълзи, казва само "баба" и се премества с претълкаляне.

# 560
  • Лондон
  • Мнения: 839
Много са хитри бебоците,няма спор.Имам чувството ,че колкото по-големи стават,толкова по-трудни стават за гледане.Поне при мен е така.Вече не смея да оставя Миши без надзор и секунда на спалнята-премята се ,търкаля се,мъчи се да пълзи,че на няколко пъти го хващах почти на ръба на леглото Crazy Понеже ние ще се прибираме към Бг след по малко от месец(да запознаем бебето с баби и дядовци) броя дните до заминаването.Преди около седмица бебето стана на 6 месеца Peace ,та по този повод ходих да го меря-9.500.
Хубав ден от мен,мами bouquet

# 561
  • Мнения: 101
Привет, мами Simple Smile Аз хвърлям по един поглед на темата, но все не пиша. Вили и тя голямо зверче става, от няколко дни не спира да крещи SatisfiedSatisfied и тя се опитва да пълзи с известен успех , но и тя не е съвсем сигурна още какво прави. MARY, аз Виолета така я хващам на ръба на леглото вече два пъти, направо ми спира сърцето. Направих й един кът в детската с два юргана на земята и възглавници, за да мога да свърша нещо. Виолет направи 6м преди 4дни, но сме я мерили още, понеже педиатърката ни отсъства. Много ми е интересно колко е пораснала Simple Smile Хубав ден Purple Heart

# 562
  • Мнения: 116
Момичета преди излизах за 2-3 часа като оставих бебето при баба му
Като се върнах ако знаете как се развълнува миличкото. Смее се с глас и пърха с ръчички и крачета.Ама много ми се зарадва и даже каза мамО. Не мама а МамО и аз щях да се разплача от кеф,миличкото. Вече е голям човек и има такива емоции 😉

# 563
  • Мнения: 142
Здравейте, от кога се даваха пресни плодове

# 564
  • Мнения: 978
Малката, както не правеше никакви опити, днес започна изведнъж да се пбръща по корем и обратно.

# 565
  • Мнения: 142
Здравейте, от кога се даваха пресни плодове

Четох, че към 8-ми месец

# 566
  • Мнения: 101
Привет, момичета Simple Smile Днес бяхме на консултация (6м и 10 дни) и педи каза да давам попара, ако искам... Утре пак ще ходя при нея за друго та ще я питам... нали глутен се въвежда постепенно и т.н., а тя за сухарите не каза да са безглутенови...някоя от вас дава ли и с какви сухари я правите?

# 567
  • Мнения: 28
Здравейте, аз съм една от февруарските мами 2017, но реших да пиша тук, вие сте с по - голям опит вече.
Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели.
Пуснах изследвания урина и микробиология на фекали на 5 м. Бебе. В урината не се откри нищо, но при фекалите има малко количество staphylococcus aureus и умерено количество candida guilliermondii ( гъбички ). Утре трябва да го водя на ваксина. Тези изследвания биха ли били предпоставка за отлагане на ваксината? Какво лечение предприе вашия педиатър? Най вероятно е антибиотик. Благодаря предварително.

Последна редакция: вт, 04 юли 2017, 16:28 от shnolichka

# 568
  • София
  • Мнения: 1 175
Синът ми имаше стафилококи в очния секрет,изписаха ни антибиотични капки и пи Стафилококциум 15CH (хомеопатично) два месеца. Не съм отлагала ваксините заради това,според педиатърката нямало нужда от отлагане.

# 569
  • Мнения: 116
И ние започнахме да се обръщаме изведнъж и откакто го прави не спира да се обръща в първият момент в който го оставя на леглото.В момента На гости ни е една известна педиатърка и аз я хванах на консултация веднага.Разпитах я за много неща,но най-интересното,което научих е че бебетата на АМ по-бързо им растат зъбите от тези на кърма.Това се дължи на калция.В АМ има повече калций от човешката кърма и за това по-бързо им порастват зъбките☺
Аз продължавам да кърмя,нямаме зъби.Съветтъй на тази педиатърка е да го кърмя да края на лятото като минат жегите,защото има много вируси.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт