Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LI

  • 158 822
  • 780
  •   1
Отговори
# 705
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ех, кога ще го гледаме този прехвален филм в чужбина
Още един глас за "Възвишение" от мен !! Адмирации и към автора Милен Русков.Филма дава големи поводи за размисъл и не,не е обидно,че да си българин е болест...И сега сме си такива и именно за това държавата ни е в това положение...Много предатели,малко идеалисти !!

# 706
  • София
  • Мнения: 23 163
Четох някъде, че на 03.03 щели да го излъчват по БНТ.

# 707
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 762
Ех, кога ще го гледаме този прехвален филм в чужбина

Гери, много е хубав филмът! Ще ти хареса, бъди сигурна!
Жалко само, ако НЕ го гледаш първо на голям екран Sad
Има уникални кадри, от които ти се завърта главата (говоря за пейзажи, гледки, отлично операторско майсторство).

Аз се замислям дали има шанс този филм да стигне до журито на Оскарите. Стигне ли до там, би трябвало да го номинират в няколко категории. Особено операторско майсторство.

# 708
  • Мнения: X
Не мисля, че излекуването започва с пълното самоунижение. Би било прецедент и чудо в човешката история и психологията. Не мога да се съглася, че българина има идеалистично и патетично мнение за себе си, напротив - от Бай Ганьо до "българска работа" всякакво самоуважение и национална гордост се смачква. Станало е национален спорт всичко грозно да бъде наричано българско, всяка лоша постъпка да бъде генерализирана като национална черта.
Някой да се сеща за друг народ, който е преуспял след като е омаскарил и отрекъл цялото си минало, настояще и бъдеще? Въобще друг народ да знаете дето плюе по себе си и аплодира плюнките?
 

Ще се учудиш сигурно, но много народи плюят себе си. Сещам се за японци, датчани, малтийци, англичани и руснаци, които с подробности са ми обяснявали защо за нищо не стават, колко са скапани и как едисикоя глупост може (според тях) да се случи само в техните държави, при това не чух да казват, че политиците са виновни, а че самите хора са скапани.
Затова пък не се сещам за народ, който масово да счита, че е колективна заслуга това, че аналогът им на  Гришо е от тяхната националност, нито да е сигурен че нацията им е известна с най-красивите си жени. Нито се сещам за народ в Европа, който е на дъното на материалната мизерия, но е дълбоко убеден, че му е много добре и доволен, че около него няма бежанци, както при онези тъпаци германците и шведите например, докато в същото време гледа по новини на националната си телевизия как министър, който бие бабички в свободното си време открива кенеф на границата, без това да възпроизведе адекватната реакция от страна на народа.

Аргументите в горната посока край нямат, но да, голяма нужда от приземяване има голяма част от населението

# 709
  • Мнения: 2 511
Много благодаря на всички киномани за отзивите за Възвишение - отрицателни и положителни. Моля ви само нека не превръщаме хубавата тема в спор за българската народопсихология, кой какви комплекси имал и т.н. Разбирам, че е пряко свързано с впечатленията ви от филма, радвам се, че за добро или зло има български филм, който е толкова гледан.

# 710
  • Мнения: 2 792
Моите две стотинки за Възвишение... Несполучлив опит за адаптация на труден за адаптиране текст. Книгата е антисценарий подобно на всички романи писани в първо лице. Несполучливият сценарий обрича всички - липсва повествование, липсва динамика, липсва развитие на персонажите. Пренесено на екран това се трансформира в кофти каст,  неубедителна игра  (макар, че актьорите никога не са виновни, най-малко тях можем да упрекваме за каквото и да било), бутафорни костюми, кофти монтаж. Операторската работа е добра единствено заради това, че Виктор Божинов не си пада по псевдодокументалната стилистика така безумно експлоатирана от неговите колеги. Казано с две думи -  скучноват филм, който бързо ще бъде забравен от тези, които знаят и разбират какво е кино. Чакаме следващата родна премиера - Дъвка за балончета. 

# 711
  • София
  • Мнения: 1 330
Моите две стотинки за Възвишение... Несполучлив опит за адаптация на труден за адаптиране текст. Книгата е антисценарий подобно на всички романи писани в първо лице. Несполучливият сценарий обрича всички - липсва повествование, липсва динамика, липсва развитие на персонажите. Пренесено на екран това се трансформира в кофти каст,  неубедителна игра  (макар, че актьорите никога не са виновни, най-малко тях можем да упрекваме за каквото и да било), бутафорни костюми, кофти монтаж. Операторската работа е добра единствено заради това, че Виктор Божинов не си пада по псевдодокументалната стилистика така безумно експлоатирана от неговите колеги. Казано с две думи -  скучноват филм, който бързо ще бъде забравен от тези, които знаят и разбират какво е кино. Чакаме следващата родна премиера - Дъвка за балончета. 

 Shocked ooooh! #Crazy

Явно само ти си мислиш, че си  от онези, които знаят и разбират какво е кино. Това, което си измислил, да, измислил като "рецензия" за филма е нищо повече от  "дъвка за балончета".

# 712
  • Мнения: 2 792
Мога да ти покажа няколко дипломи, които удостоверяват факта, че разбирам от кино.

# 713
  • Мнения: 11 557
мама Меца, не си права. Първо, всеки има право на мнение. Второ в моята среда има хора, които професионално се занимават с кино и театър и ... споделят мнението на BigCityNights.

Ние като потребители можем да кажем дали филма ни е харесал или не, дали ни е развълнувал или не, но дали става или не като филм ... камо ли за Оскар нямаме представа Simple Smile

Check Please, няма смисъл да нищим тук националните ни болежки, но не съм съгласна /особено за национализма на руснаците/. Макар, че във филма ме подразни именно как показаха революционно движение без грам национализъм. За какво се биеха тия хора, за какво измряха ... ами за филма явно Simple Smile

# 714
  • София
  • Мнения: 6 219
И да искат няма как да ти покажат революционно движение с национализъм, понеже нашата нация се формира вероятно към момента на събитията, а и самия национализъм е в процес на търсене на дефиниция и в световен мащаб (която все още не е финализирана). Да не говорим, че национализмът се проявява по различен начин в големите империи в Европа от проявите му във вече формираните национални държави... 😉

# 715
  • София
  • Мнения: 1 330
Дааа, всеки има право на мнение.  Кое обаче определя дали даден филм е "скучноват" - няколко дипломи в шкафа или зрителският рейтинг?! Някои професионалисти могат да изтъкнат куп кусури на един или друг филм, но в крайна сметка думата има Негово Величество Зрителят.

Знаем за филми с награди от фестивали, но гледани само от роднините на режисьора!

 "Възвишение" продължава да пълни киносалоните и познайте удовлетворението или разочарованието надделява !

# 716
  • линията между противоположните крайности
  • Мнения: 47
Дааа, всеки има право на мнение.  Кое обаче определя дали даден филм е "скучноват" - няколко дипломи в шкафа или зрителският рейтинг?! Някои професионалисти могат да изтъкнат куп кусури на един или друг филм, но в крайна сметка думата има Негово Величество Зрителят.

Знаем за филми с награди от фестивали, но гледани само от роднините на режисьора!

 "Възвишение" продължава да пълни киносалоните и познайте удовлетворението или разочарованието надделява !

гледах  филма в  киното в сити центъра - мисля "парк-център" е новото име  на това място. бяхме 4 ....ЧЕТИРИМА  зрители
 Sad

# 717
  • Мнения: 2 792
За непретенциозния зрител този филм е върха на сладоледа, за по-критично настроените - скучноват. Проблемът е изцяло семиотичен, не става дума за умения за критически анализ а за енциклопедична компетентност (по У. Еко). Иначе казано - съвременният зрител не се отличава с особено висока кино култура. С гледане на ерзац не става. Не очаквам да ме разберете, една от дипломните ми работа е 150 страници труд върху Страстите на Жана д'Арк, наясно съм, че в 2017-та малцина подскачат от ентусиазъм когато става дума за филми по-стари от първият Бързи и яростни.

# 718
  • Мнения: 4 003
BigCityNight, аз съм склонна да ти вярвам, че от професионална гледна точка може и да не струва. Да, сякаш няма никаква сюжетна линия (казано без претенции за професионален изказ). Но филмът докосва нещо. И аз не знам какво. Казваш си: "Ех, да, такива сме си ние.". Инак може и да не струва като операторска работа и прочее.
Нали за т'ва е темата - кой какво гледал и харесал/не харесал. Не кой колко точно разбира.
Аз все се чудя защо никой не се захваща да филмира "Под игото"

# 719
  • Мнения: 2 114
Все още не съм гледала Възвишение, не знам и дали ще го гледам. Предубедена съм към съвременното българско кино и то не защото разбирам от технически подробности и похвати по заснемане, дори не коментирам и сюжетите, просто адски ме дразни актьорската игра. Масово актьорите идват от театъра и прекалено преиграват на екрана за моят вкус. Или пък се наемат манекенки, които си рецитират репликите. Не ангажирам никой с мнението си. Когато ходих да гледам Убийство в Ориент Експрес, засякох приятелка която излизаше от прожекция на "Възвишение". Тя сподели, че филмът и е бил интересен.

Има и филми с прекрасна кинематография, които са ми скучновати. Като онзи с Лео и мечката например. И сценарият за мен беше адски скучен.
За справка, фен съм на Тарантино, който няма лъскави дипломи, но пък два пъти печели оскар за сценарий.
Напоследък предпочитам европейското кино(коментирахме тук 2-3 филма с Нина Хос, единият за който май нямаше субтитри) пред филмите за супер герои, които никнат като гъби. Понякога гледам и не толкова стойностни филми за разтоварване. Като Blast from the past, който даваха в събота по ТВ. Харесвам и стари филми, когато съм в определено настроение.

Общи условия

Активация на акаунт