Баба Марта иде вече, рита юнското човече - тема 7

  • 45 434
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 980
Момичета, при впс бебета хълцат ли? При мен се появяват леки нещо кото удари на сърдце на равни периоди на време. При мерно през 4 секунди. В интернета пише че е хълцане на бебо. Понякога така серазхълца, че ми е жал за него горкото. Обаче не знам как да му помогна....

# 706
  • Мнения: 923
Моята бебка хълца доста и я усешам от много време.Доки каза че е нормално

# 707
  • Мнения: 224
В началото бебка ще спи в кошарка в нашата спалня, баткото си е в детската стая. Тези дни ще правим разместване на мебелите, за да освободим място за кошарката. Мисля, че около годинката е най-добрия момент за отделяне в детска стая.

# 708
  • Мнения: 1 501
И аз се надявам на около годинка да я отделим бебка в нейната си стая. Засега сме купили това легълце, което може да се поставя до нашето "Baby bay" и имаме и нормално си бебешко креватче, което ще използвам да слагам повивалника отгоре, и когато другото умалее, защото е само 90/40 см, ще я слагам в по-голямото применро към 6 месеца като стане. Такъв ни е плана засега.

# 709
  • Мнения: 1 498
И аз мисля да спи до нас до леглото в началото, а после отделно. Когато е готова, ще спи в отделна стая, но в началото ще е в нашата спалня.

# 710
  • Мнения: 980
Нещо имам чувство че бебо е станало по спокойно. Пак рита, но полекичко и порядко. Вече съм 31+1,дали му става тясно?

# 711
  • Мнения: 665
Нещо имам чувство че бебо е станало по спокойно. Пак рита, но полекичко и порядко. Вече съм 31+1,дали му става тясно?

И аз имам дни, в който беба не рита толкова силно, но при мен е застанала главично и крачетата са и в ребрата ми, та тях не ги усещам да ме ритат, но долу ниско където са и ръчичките на моменти такива куршета ми раздава в яйчниците чее  ooooh! ..


Мами правя козунак, не знам дали ще се получи ама съм многооо въодушавена, намерих една лесничка рецепта в интернета и сега впрегнах кухненския робот, който с ММ в момента освен за шейкове за друго не ползваме  Laughing . Стискайте палци да се получи и да е вкусно  Grinning

# 712
  • Мнения: 68
Да ви се е случвало област от корема ви да е на червени петна ?! И да се притеснявам ли?

# 713
  • Мнения: 1 501
Никой не пише тези дни, сигурно е заради хубавото време, а аз си помислих да не съм изпуснала и да има нова темичка. Да помислим за име ?

# 714
  • Мнения: 68
Пролетта дойде, а ЮНЧЕТО бие по едно кроше.

За разходка е прекрасно, на ЮНЧЕТО все по тясно.

# 715
  • Мнения: 1 498


За разходка е прекрасно, на ЮНЧЕТО все по тясно.

Бих го променила така - За разходка е прекрасно, а на ЮНЧЕТО в корема му е все по-тясно.

# 716
  • Мнения: 135
 Peace Simple Smile


За разходка е прекрасно, на ЮНЧЕТО все по тясно.

Бих го променила така - За разходка е прекрасно, а на ЮНЧЕТО в корема му е все по-тясно.

ЗА !

# 717
  • Мнения: 120
Момичета, да ви върна малко назад по темата. Звъняха ми от НОИ, че съм надвишила 180 дни болничен и сега чакам писмо за комисия на ТЕЛК. Някоя минала по тия пътеки да разясни?

# 718
  • Мнения: 891
За жалост нямам опит,но моето Аг ми каза ,че като се наложи няма проблем.Предполагам,че е стандартна процедура.

# 719
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте момичета!

Да почерпя за моя рожденик
В петък стана на 4г
Тортата стана почти 1 към 1 (не сме свалили снимките още)

За спането - не се заричайте за нищо, най-добрата стратегия е да нямате, а да се нагаждате спрямо бебето.
Чета, как ще спите тримата, повярвайте татковците често избират дивана.

Моето дете ревеше първите 2 месеца през интервали от 30-40 мин. Т.е така спях и аз. Тези 2 месеца не знам как оцелях. Не сме спали с бебето в спалнята, защото покрай нас, всички в кооперацията нямаше да спят.
Изкарахме основно с бебо в хола, защото често пусках шумове на истински сешоар или бели шумове от записи в интернет, за да увеличим спането поне до 1час.
Коликите го държаха до 4 месец, един месец затишие и после се почна с ревовете за зъбите.
Аз кърмих 1г и 7м, като последните 6 месеца останаха само нощните и вечерното кърмене, като ставаш в 6ч за работа, а кърмиш 2 пъти нощем, последната ми грижа бе какви били порядките за спане.
Спеше си в моето легло, а мъжо на дивана в хола. Той така или иначе даже като не бяхме женени редовно заспиваше пред телевизора там и от 7 дни в седмицата 3-4 си е спал на дивана.

Има го наистина и прекрасния вариант бебето да не плаче, да хапва към 00ч и после в 6ч, но това е рядкост.
Една приятелка беше така първите 5 месеца, чудно й беше как така плачело бебето и все съм недоспала? Но към края на 5тия почнаха зъбите и следващите 12 месеца докато излязоха, мъжът й се изнесе на долния етаж на къщата.

Аз все се надявам, че Господ е милостив и този път ще ни спести ужаса с коликите, но не знам... Ще е лято прозорците ще са отворени... май ще се наложи да купувам тапи за уши на съседите Laughing

Общи условия

Активация на акаунт