Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 206
  • 764
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 847
На моя филипс ,който е черния няма опция за регулиране на клапана.Ако не на катинарчето то няма как да се сглоби капачето.А пара излиза от където се сетиш!

# 226
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Невена, припомни ми моля те каква марка беше твоят кукър, ако имаш нерви и време моля и за снимка! Praynig

Марката е Робуста. Добра марка се водят тук. Кукърът се нарича Robusta La Mamma. В Русия абсолютно същия модел го продава марката Бинатон. Binatone muc 2180 е името му в Русия. Разлика няма никаква, сравнихме на живо. По документи се води, че моят е 1100 или 1300 вата в зависимост от партидата. Не помня колко е моя. Руския и него не го помня колко беше. Снимка нито мога да направя, нито да кача, нито да копирам от нета. .извинявам се за което  bouquet. Пусни в гугъл имената и ще ги видиш. Утре, ако се сетя, ще ти кажа как се казваше испанската. Тя май вече не се продава. Ако не намираш снимка или видео, свирни, ще пробвам да пусна линк.

http://irecommend.ru/content/i-kak-ya-ranshe-bez-nee-obkhodilas-8

https://www.amazon.fr/Robusta-Mamma-Mijoteuse-Programmes-Cuisson/dp/B0057K57RO

# 227
  • Мнения: 28 464
Невена, благодаря, виждам има го в Амазона и цената е абсолютно добре, благодаря ти, ще проуча модела! Hug
Външният вид е малкооо newsm78, но това няма значение! Joy

# 228
  • София
  • Мнения: 44 098
Angel_Dust да допълня  Nevena Virolan с ето това: http://www.bg-mamma.com/?topic=807306.300. Надявам се да Ви е от полза.


Много ти благодаря, чудесна информация, кратко и ясно Simple Smile Hands Plus1

# 229
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Невена, благодаря, виждам има го в Амазона и цената е абсолютно добре, благодаря ти, ще проуча модела! Hug
Външният вид е малкооо newsm78, но това няма значение! Joy

Не, няма го. Под цената пише temporairement en rupture de stock. И това го пише от 2-3 години  Grinning. Робуста не предлагат резервни купи и втора купа няма. Не си туряй таралеж .... знаеш къде. Моят го взех на шега от Сдискаунт. Една нощ с момиче от тези теми с ник уафи ме побутна. Тя го намери и струваше около 50 евра тогава. Да, заема много място на плота и е много, много тежък, около 8 кила някъде. Не е като Оята. Не ти трябва изобщо. 5 литра е и редовно не ми стига. Твоят е по-хубав, честно. Само няма дръжчици тенджерката ти и не пече. Но пък вдига по-високо налягане, можеш да му купиш други купи а моята ако се скапе целият отива на боклука. И честно, ако, не дай си Боже, сдаде багажа, веднага гепвам Оля. Или твоя Инстант пот. Ти си имала и кукър, който пече сладкиши и знаеш разликите  Sick.

Верно го има в Русия, но ако нещо се развали е трудно да се поправя. За тези, които купувате сега - гледайте да е стандартен по-нов модел и да го има в амазон! Амазон сменят лесно, а от Русия или майна си Райна ще си го чукате в тиквите.

За сладкиша - моля, намалете съставките наполовина. Забравих да напиша, че съставките в линка са доста за диаметъра на кукърите а за тези от 2 литра направо невъзможно да се изпече.

# 230
  • Мнения: 28 464
Мерси Невена! Хич не се зачетох пигледнах само Амазон и цена...харесва ми, че е комбиниран, липсва ми и Филчо, а този е 2 в 1. От Русия мога да уредя да ми го купят, но да килата му са доста....!
Така или иначе сладкиши не пека, пекох когато имах Филипса, точни съставки, точно време, затваряш и свирва! Няма нерви да проверявам през 5 мин. и да бучкам с клечка за зъби! Simple Smile

# 231
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Ако си готова да дадеш цената, на която се продава в амазон е, според мене, по-добре да си купиш, на по-ниска цена при това, една Оя от по-старите. Вдига налягане до 90 колкото инстанта а на моята е до 70. В нея можеш да си слагаш иноксовите купи от инстанта, а с нейната тефлонирана да си печеш сладкиши. Иначе тревата винаги по-зелена, да му се не види. Аз пък ти завиждам за иноксовите купи, при това цели 2 на брой. 180 евра за уред с един съд е лудост в днешно време и си признавам без бой, че го купих заради огромното намаление. Той първоначално струваше 480€, но се появи конкуренция, та падна. Сега няма шанс на тази луда цена.

Замислих се за друго - ако облицоваш с хартия няма ли да стане? Или нямаш програми на по-височка температура без налягане?

# 232
  • Мнения: 28 464
Няма програма без налягане освен слоу кук и йогурт!Мен и не ми е тупнало да пещка сладкиши и кексове, и без това не ги обичам, ....съжалявам за програма Сладко, такива хубави вишневи и черешови сладка си правех! Определено имам нужда и от уред без налягане, аз така и така имах два, но просто плота вече ще се пръсне какво ли няма там, затова стария Фильо го дадох на мама! Не се отказвам да намеря перфектния кукър, продължавам да търся, така или иначе ММ ще ми го купи, е ако не струва цяло състояние.....той обича да похапва! hahaha Напоследък детето все по често ме кара да пържа картофи, мразя да пържа каквото и да било и се загледах в един дребен фритюрник, точно като за една доза....и като наредя и него на плота няма да има място игла да се пусне, а имам три метра плот, не е като да нямам! ooooh! ooooh!

# 233
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Мими, като ти чета терзанията май трябва да се насочиш към испанските Оля Wink

# 234
  • Мнения: 28 464
Мими, като ти чета терзанията май трябва да се насочиш към испанските Оля Wink
Ама да, но менюто как ще разбера...? Това ми е терзанието! newsm78

# 235
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
След няколко пускания ще му разбереш всички програми Wink. А и в нета има доста инфо, както и във фейса има групи, в които мацките са с такива и ще помагат Wink

# 236
  • Мнения: 28 464
След няколко пускания ще му разбереш всички програми Wink. А и в нета има доста инфо, както и във фейса има групи, в които мацките са с такива и ще помагат Wink
Ооох, много ми е неприятно като не знам как работи даден уред....свикнала съм като си купя нещо сядам и прочитам упътването....то това ми е половината кеф..... hahaha

# 237
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Ей, подстрекателки такива  Mr. Green! Стига подкокоросвахте Мимето  #Cussing out ! Оставете я да си готви на спокойствие! И да си купи Оля, на бас, че след година ще и се прииска нещо друго. Няма идеален уред. Аз исках да заменя оризоварката, която ползуваме и като уред за готвене на пара. Не става. Оризоварката ни е огромна за ориз за 4 човека а кукърът е още по-голям и неудобен. Имам и малка оризоварка, но пък в нейното сито нищо се не събира. Снощи правих пуешко филе с броколи на пара и ориз и отделно бакла за дъщеря ми. Баклата в кукъра, щото тя се сето да я поиска час преди да сядаме на маса, пуешкото в тигана с гъбите, чесъна и магданоза. Оризът го правих само за дъщеря ми и ММ, обаче нямаше как да извадя малката оризоварка на плота, та половината остана по дъното и отгоре броколи в ситото. За кекс нямах свободен кукър. Или като се зачудя как да имаме топло червено цвекло + леща с ориз едновременно. В кукъра цвеклото на пара, вадя, беля, мия купа и слагам лещата. Слагам ориза в оризоварката и малко преди края цвеклото за да се стопли. Игра си е.

Миме, а хлебопекарна имаш ли? Аз там правя сладко и лютеница. И някои кексове. Ама нямам никакво място на плота за редовно ползуване

# 238
  • Мнения: 28 464
Невена, не, нямам хлебопекарна....и май нямам желание да си купя, не обичаме сладки неща, кекс печем веднъж в годината.....и по хляба не сме! Най са ни любими мръвките и салатите! Joy Мислете какъв уред ми трябва....???? newsm78 newsm78 newsm78
ИП ми е добър, удобен и бърз, казах ви само защо искам нов уред! Joy Невена, едната купа на ИП е керамична, не съм твърде възхитена.....имам поръчан и силиконов капак за тенджерката!

# 239
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Ако искаш сладка и функция фритюрник, моят няма специални функции за тях. Не всички сладка стават в него.  Поне да си го извадиш от тиквата  hahaha. Само Оля май е супер многофункционална засега. Новите Оли плямпат на няколко езика. Настройва се и като натиснеш копче ти казва какво е на английски или френски. А може и бг да има, не знам. Употребата не е никаква философия, електронните платки на моя, твоя и Олята са сходни. Аз от книжката на твоя научих как да слагам моя на отложен старт. Моят има такава опция, но никой не се е сетил да я опише в книжката, която представлява лист А4 сгънат на две  Joy. Добре, че четох отзиви на рускини, че иначе нямаше да мога да поправям топчето на клапата като се размести пружинката или да я чистя. Много хора тук я мъкнат в сервиз като им се покаже Е3 на екрана и гадта спре. Представи си как цвилят от удоволствие докато измъкват 8кг от багажника  Mr. Green. Не случайно има дръжка.Нищо чудно на някоя програма, ако сложиш обикновен капак и намалиш температурата с копчето да успее и сладко да прави. Също на някоя може и да може да пържи, знам ли? Та, една по-стара Оля ти решава въпроса. От Нов модел Е нагоре всички пържат и правят сладко.

Чудя се металната купа на Инстант пота дали би влязла в Олята? Някои има ли подобна информация. Тайничко мисля, че да. Ако купиш евтино по-стар модел Оля, можеш да си слагаш вътре иноксовите купи за готвене и пържене а оригиналната, с която идва, да я ползуваш за печене не сладкиши. Понеже у вас това е веднъж годишно, няма да се износи никога.  Hug

Откъде купувате Оля с доставка до БГ в момента?

Общи условия

Активация на акаунт