Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 207
  • 764
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 28 464
Ама защо да взема стара Оля, аз мога да си купя и новата.....цената не е космическа! Никога не съм обръщала сериозно внимание на тази Оля, само като чух, че няма с английско меню.....веднага я отсвирих! Но ако по новите модели имат направо ще си взема такава! И сега наистина наострих уши като ме убеждавате колко е многофункционална! Проблемът е дали ще успея да пробутам и ИП на мама, защото там вече е Фильо и един трилитров Максуел, който се оказа голямо дърво, рускините го хвалеха имаше и клипчета но от мен да знаете, че е боклук! Flutter Flutter Бях го купила на мама, защото е с малък обем, тя е сама! Thinking

# 241
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Ама защо да взема стара Оля, аз мога да си купя и новата.....цената не е космическа!

Защото, Мими, новата заема повечко място на плота  Mr. Green. Затова. Но менюто си е на испански. Тук в амазон един продавач продаваше по-стар модел, май Ф беше, с меню на френски, но вече не го виждам в СДискаунт. Испанският не е проблем. Копчетата не са много а и на тях е нарисувано за какво са.  На новите им стърчи екрана и заема място колкото за пепелник (какво ли прави пепелник на плота, но карай  #Cussing out) или две солници. По обемиста ми се вижда от старите. Не като обем на купата, 6л е а като мяясто, което заема а тебе точно това те интересува. Та, като я купуваш, поне да става за фритюрник, какъвто без това искаш да купуваш. Аз не си я купувам не защото не мога да я платя, а защото, ако купя още някой уред, мъжът ми ще ме изгони барабар с него. А пусто всичките ми трябват, един е по-добър в едно а друг в друго. На Кенууд робота-готвач с три кашона приставки ми е незаменим, обаче нямаше къде да ги слагам, та го занесохме на свекървата, която пък не го ползува. Термомикса прави страхотно парено тесто сам, английски крем за еклери без да бъркам и без да загаря, пясъчно тесто за 10 секунди, пудра захар за 5 секунди итн итн, сам си тегли продуктите като новата Оля, обаче и той заемаше място, та е в мазето в момента. На нас с тебе ни трябват нови кухни от по 100 квадратни метра мисля.  bowuu

# 242
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Момичета, аз като добра душа, а пък съм и много състрадателна, сърце не ми дава да ви гледам как се мъчите, ще ви помогна Wink. Мими, ИП го меткай на мен, все ще му намеря място. По въпроса с купите, може и да не станат. Аз съм с Горение и той е съвместим с оля, но за ИП едно момиче от фейса каза, ще имало някакви 2-3 милиметра разлика и не правело налягането. Това за купа от ИП сложена в Горение става дума. А ти що толкоз искаш да го разкараш, като мацките в групата на ИП във фейса са възхитени. Той и Оля ги дават като най - добрите измежду най - добрите кукита?
Невенче, душко, давай го тоз Кенууд на мен, че ако знаеш как ми трябва един робот и все не мога да стигна да си вземаааааа...... Sad

# 243
  • Мнения: 28 464
ООООх, Невена, напълно права си.....но нова кухня със сигурност няма да ме огрее.....аз имам нутрибулет, който ми замести пасатор и чопър/не че нямам пасатор и чопър/, слоукукър на Крок Пот с керамична тнеджера като на гювеч, който майка стопи понеже седеше във фурната ooooh!, но поне вчера го изхвърлих, та ми се освободи място, електрическо ренде мулинекс, сокоизтисквачка, тостер, микровълнова, миялна и ИП на плота! Миялната ми е на плота над пералнята защото не е вградена и няма място за стояща!  ooooh! На плота има още вградени керамични котлони та наистина няма никакво място! newsm78
Ха ха Кенууд робота и аз бих взела от Невена! Виктоалия не не искам да го разкарам ИП, харесвам си го, но при мен кукърите устискват три години, тъй, че събирам информация за следващата ми придобивка живот и здраве! hahaha hahaha

# 244
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Момичета, аз като добра душа, а пък съм и много състрадателна, сърце не ми дава да ви гледам как се мъчите, ще ви помогна Wink. Мими, ИП го меткай на мен, все ще му намеря място. По въпроса с купите, може и да не станат. Аз съм с Горение и той е съвместим с оля, но за ИП едно момиче от фейса каза, ще имало някакви 2-3 милиметра разлика и не правело налягането. Това за купа от ИП сложена в Горение става дума. А ти що толкоз искаш да го разкараш, като мацките в групата на ИП във фейса са възхитени. Той и Оля ги дават като най - добрите измежду най - добрите кукита?
Невенче, душко, давай го тоз Кенууд на мен, че ако знаеш как ми трябва един робот и все не мога да стигна да си вземаааааа...... Sad

Оооооооох, Кенууда и аз бих го взела обратно, но няма къде. Ако един ден, но надали ще е скоро, се сдобия с голяма, упс, нормална кухня, Кенууд кукинг шеф е първото, което прибирам. Ако и да ми текат лигите по новия, който вдига до 180 градуса, пържи като уок, но си го развърква сам и прави карамел. За големи количества конфитюр и мармалад това е идеалния уред. Също за нормални или големи количества тесто. Обаче, (поредица от думи, която моите изискани пръстета не могат да напишат) за един или два белтъка не става. Остават по купата. И не ми се мие огромна купа, та хващям миксера и си ги разбивам на ръка. И сокоизтисквачката не е хубава в сравнение с тази на Симео. Добре, че не взех всичко, което ми демонстрираха, че щях да съм 100кг, ако ми останеха пари за продукти  hahaha hahaha

Добра душа си и състрадателна  bouquet. И аз съм такава. Притесних се колко ти е огромна кухнята и как ли я чстиш, милата  Joy Joy. Мерси за поясненията за купите. Информацията от поста ти трябва да се сложи на първа страница обезателно. А Инстант пота за какво ти е? Горението не е ли с налягане? Или е за украса на плота  hahaha?

Мими, имам това, което имаш ти без микровълновата и рендето. Плюс хлебопекарна, ел. машина за панини и гофрети, друг гофретник итн итн. Честно, салатите си ги режа или стържа на ръка, защото чистенето и миенето, но най-вече подсушаването ме изваждат от нерви. Моркови, например, нарязвам на 4-5 и хвърлям в резачката на ръчния пасатор. Е, не са като стъргани а като стрготини, но домашните ги ядят. С магданоз, чесън, лимон и зехтин, малко сол и хайде. За настолната миялна те съжалявам искрено (не се гъбаркам). За другото - кой квот си е надробил  hahaha hahaha. Соковете, особено плодови, никак не са полезни. Липсват фибрите в тях. Нутрибулет нямам. Уреда за бавно го подарих и не ми липсва.

Мисля си дали един Термомикс няма да ти реши въпроса с мармалада. Само е много шумен. Хубавото е, че няма кой знае колко приставки за това което прави - мели брашно, кафе, захар на пудра, прави малки количества тесто всякакво включая парено, прави и готви страхотни сосове - шоколадов, английски крем, крем за еклери, ризото, манджи, на пара, крем супи (но е шумен, защото ги мели докато ги готви, та ги правя в кукъра и после с блендера). Иначе мармалад прави какъвто се сетиш, но в малко количество. Би ти заместил мултибуллет. миксер за кекс и хляб. Това ако е само за мармалада проблема. Брашното го мели за секунди, захарта и нея. За минута имаш тесто за хилядолистно или пясъчно. Помисли си! Само карамел не може да прави и не запържва. Има и вградена теглилка. Много лесно се чисти и може да му се купи втори съд. И за разлика от нутрибуллета всичко прави с един нож. За да не прави на пихтия яденето, ножовете се въртят на обратно, с тъпото напред. Аз и така успявах да направя ризотото на каша  Mr. Green. Отръки ми иде готвенето явно  Simple Smile.

Не плаши хората с трите години кукър, Миме! Кажи си, че те сърбят пръстите за нов. Да не помислят, че на третата година са за боклука.  Hug

# 245
  • Мнения: 28 464
Невена мерси за информацията....хем се смях, хем взимах поуки! Да казвам го на всеослушание, кукърите не се развалят на третата година, тогава просто ми омръзват, излизат нови по хубави и аз ги засилвам старите в София. Тези кремове, многолисни теста, пясъчно тесто нищо не ми говорят, а и не готвим такива работи у нас....еклери се правят само като дойде мама......та ще разгледам този термомикс, защото ми зазвуча добре, в България такова нещо не се продава може би, ще взема от Амазона!Слоукукъра и на мен н еми липсва, на ИП има функция слоукук, та се радвам, че се отървах без време от този кютук! hahaha

# 246
  • Мнения: 496
Аз съм с Оля и имах същите терзания,че няма да се справя с упътването. С помоща на съфорумки и с повечко четене се случиха нещата. Като преодолях първоначалния стрес установих,че много лесно се работи с този кукър. Поръчах си го от испанския сайт до английски адрес на КД-то/безплатно/ От там те ми го доставиха в БГ. В момента на поръчката си прибавих резервна купа, халогенен капак и глинен грънец, който е за бавното готвене, но си взех и слоукукър и сега ми е излишен. Няма нищо сложно нито при поръчването, нито при ползването на кукъра. Насреща съм за всякакви въпроси. Толкова ми е удобен, че не знам как съм живяла без него. Още не мога да свикна на бързината, с която приготвя всичко и свободата да не висиш над тенджери и тигани.

# 247
  • Мнения: 28 464
Аз съм с Оля и имах същите терзания,че няма да се справя с упътването. С помоща на съфорумки и с повечко четене се случиха нещата. Като преодолях първоначалния стрес установих,че много лесно се работи с този кукър. Поръчах си го от испанския сайт до английски адрес на КД-то/безплатно/ От там те ми го доставиха в БГ. В момента на поръчката си прибавих резервна купа, халогенен капак и глинен грънец, който е за бавното готвене, но си взех и слоукукър и сега ми е излишен. Няма нищо сложно нито при поръчването, нито при ползването на кукъра. Насреща съм за всякакви въпроси. Толкова ми е удобен, че не знам как съм живяла без него. Още не мога да свикна на бързината, с която приготвя всичко и свободата да не висиш над тенджери и тигани.
Пати, ще те търсим значи....ако купим таз прословута машина! Hug

# 248
  • Мнения: 496
ОК. Насреща съм за всякакви въпроси и терзания за Оля-та.

# 249
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Невенче, горението си е с налягане, но вече никъде не се предлага, а и части като купи и уплътнения май няма, та ако нещо даде фира (на дай боже), трябва да имам план Б. И аз като Мимето мисля за бъдещето Wink Ще бъде или ИП или Оля, като към нея повече клоня. Само доставките ще са ми мъка, че нито от Амазона съм поръчвала, нито пък испанците имат до Бг доставка. Но като мму дойде времето ще го мисля. А ти хубаво съжаляваш Мимето с миялната, но мен трябва да ме ожалиш напълно, че още нямам миялна и съм с хей ръчички, хей ги две, а и с тази моята огромна кухня 2 на 3 метра съм си за оплакване Sweat Smile
Пати, на свободата да не вися на печката и аз се радвам, а и преди да си взема кукърчо много четох и стигнах до извода, че трябва задължително да е с налягане, защото другите просто били модерни ел. тенджери с таймер, а врмето за готвене било като в обикновена тенджера на котлона. А от официалния сайт на Оля ли го поръча?

# 250
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
И за моята няма резервни части. Аз харесвам Олята, защото искам да си имам и опция за печене, но и аз не зная как да я поръчам. В амазон имаме премиум абонамент, но във френския новите оли ги няма. Също няма резервни части и допълнителни купи итн. Миялната си е голямо удобство. Аз се лиших от долни шкафове за да имам голяма. Всеки ден я пускам. Тези за плот или тесните не мият никак добре. Но съм живяла без миялна. Най-хубавите ми години минаха в апартамент с кухня, дръж се, около 1.20 на 1.20м. Имах малък хладилник и два котлона в началото. И готвех първо, второ и трето през ден. Всичко на котлоните. Много от идвалите на гости даже не разбраха, че нямам фурна. Приятелите ми се натискаха да ми идват на гости заради хубавата храна и десерти. Даже хляба си печах на котлона. Помощникът ми беше ръчен пасатор с куки за месене на тесто и резачка за подправки. И рядко купувах полуфабрикати. След години майка дойде и ми купи комбинирана микровълнова, та можех и печено да правя, макар и тестените хич да не ставаха хубави вътре. Не знаех какво е диета и се тъпчех с каквото си искам. Ядях по 15 сурови зеленчука на ден. И седях 46-48кг. Ако само можех да се върна към оня живот! Ама не става. Като знаеш, че ти е малка кухнята не купуваш буклуци. Няма и какво да и се чисти. А сега, леле мале ooooh!. Тогава ходех на пазара Портобело на края на деня имаше щайги с непродадени броколи, ябълки, ягоди, гъби и каквото се сетиш за по 2€. Домъквах ги и ги разделяхме с най-добрата ми приятелка и още една съседка сръбкиня. И си ядях супер - риба, месо, яйца, много зеленчуци и даже шоколадови десерти мям, мям.

Пати, на свободата да не вися на печката и аз се радвам, а и преди да си взема кукърчо много четох и стигнах до извода, че трябва задължително да е с налягане, защото другите просто били модерни ел. тенджери с таймер, а врмето за готвене било като в обикновена тенджера на котлона. А от официалния сайт на Оля ли го поръча?

Дам, аз до този извод стигнах отдавна и почти ме изгониха от предишните теми  hahaha заради еретичните ми за времето мисли  #Cussing out. Но не всеки е на това мнение. Джемма не харесваше кукърите с налягане. Г-жа Стихийно бедствие има и от двата вида, но предпочиташе този без налягане или поне все за него говореше. Аз преди кукърчо 2 тенджери под налягане изгорих на котлона - едната беше подарък от свекърва ми  Mr. Green , СЕБ, от най-хубавите, а другата от майка ми  Embarassed. Кукърчо изкара по-дълго и по-хубаво готви, златничък ми е.

Някой има ли новини от г-жа Стихийно бедствие и Джемма?

# 251
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Невенче,
С голямо удоволствие те чета, ама  с голямо бе Hug Heart Eyes Hug

# 252
  • София
  • Мнения: 1 464
Имам телешка кайма 500гр, доматен сос за спагети 700гр. Не мога да се ориентирам по книжката още колко вода и спагети да добавя. Вие как правите болонезе в кукъра?

# 253
  • Мнения: 496
Невенче, горението си е с налягане, но вече никъде не се предлага, а и части като купи и уплътнения май няма, та ако нещо даде фира (на дай боже), трябва да имам план Б. И аз като Мимето мисля за бъдещето Wink Ще бъде или ИП или Оля, като към нея повече клоня. Само доставките ще са ми мъка, че нито от Амазона съм поръчвала, нито пък испанците имат до Бг доставка. Но като мму дойде времето ще го мисля. А ти хубаво съжаляваш Мимето с миялната, но мен трябва да ме ожалиш напълно, че още нямам миялна и съм с хей ръчички, хей ги две, а и с тази моята огромна кухня 2 на 3 метра съм си за оплакване Sweat Smile
Пати, на свободата да не вися на печката и аз се радвам, а и преди да си взема кукърчо много четох и стигнах до извода, че трябва задължително да е с налягане, защото другите просто били модерни ел. тенджери с таймер, а врмето за готвене било като в обикновена тенджера на котлона. А от официалния сайт на Оля ли го поръча?

Поръчах от https://cecotec.es този сайт до адреса на КД-то в Англия. От там до тук. Платих само доставката от GB до БГ.

# 254
  • Мнения: 496
Имам телешка кайма 500гр, доматен сос за спагети 700гр. Не мога да се ориентирам по книжката още колко вода и спагети да добавя. Вие как правите болонезе в кукъра?
Аз на Олята запържвам каймата, слагам доматения сок малко да поври с каймата на отворен капак/това е на бутона с тигана,програма фрай, после слагам спагетите, заливам ги с вода един пръст над тях, програма паста за 12 мин. и са готови.

Общи условия

Активация на акаунт