Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 251
  • 764
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. От доста време им се чудя на слоукукърите. Основно защото имам мултикукър и не знам няма ли да се дублират функциите, а нямам вече много излишно място на плота.
Та какво ще кажете вие - има ли смисъл от слоукукър, ако имаш мултикукър?  newsm78

# 271
  • Мнения: 2 847
Здравейте. От доста време им се чудя на слоукукърите. Основно защото имам мултикукър и не знам няма ли да се дублират функциите, а нямам вече много излишно място на плота.
Та какво ще кажете вие - има ли смисъл от слоукукър, ако имаш мултикукър?  newsm78
Не!Мое мнение ,понеже питаш!Всеки мулти кукър има функция за бавно готвене ,ако нямаш и място в кухнята ,за какво ти е?

# 272
  • Мнения: 28 479
Здравейте. От доста време им се чудя на слоукукърите. Основно защото имам мултикукър и не знам няма ли да се дублират функциите, а нямам вече много излишно място на плота.
Та какво ще кажете вие - има ли смисъл от слоукукър, ако имаш мултикукър?  newsm78
Не!Мое мнение ,понеже питаш!Всеки мулти кукър има функция за бавно готвене ,ако нямаш и място в кухнята ,за какво ти е?
Абсолютно подкрепям, мина времето на слоукукърите, пуснаха мултикукъри с функция слоу кук, а и са големи кютуци! Simple Smile

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не всеки. Моят е доста стар и обикновен, има бързо готвене, бавно няма.
Явно по-добре да си купя нов мултикукър. Благодаря.  Hug

# 274
  • Мнения: 28 479
Не всеки. Моят е доста стар и обикновен, има бързо готвене, бавно няма.
Явно по-добре да си купя нов мултикукър. Благодаря.  Hug
Ми ти итдавна търсиш нов мултикукър! Време е! Simple Smile

# 275
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
При наличие на мултикукър от слоу кукър има смисъл само ако обемът на мултикукъра не е достатъчен за дадени рецепти. Имам рецепти, изискващи овнешки крак и език, които се готвят в голям обем за традиционни празници. Няма как да ги побера в кукъра, който имам. Понеже ги готвя рядко ползувам голяма тенджера на котлона или във фурна.

Съвременните мултикукъри имат много екстри включая програми за бавно готвене и специални глинени съдове за тях. Оля ГМ има такъв съд.

Писала съм и друг път - Всеки мултикукър с възпожност за държане на храна топла 24ч може да готви бавно. Моят няма специална функция за бавно готвене, но готви бавно. Следвам рецептата. Затварям на сгорещен тиган месото, ако трябва, и запържвам до побеляване или карамелизиране лук, ако трябва, по рецепта. Бухам в кукъра всичко и включвам дръж топло в 16-21ч и на обяд имам каквото ми трябва. В кукъра даже е по-лесно, защото боб, който трябва задължително да поври 10 мин на силен огън се готви направо в него. Готвя цели парчета буза, която е жилава иначе а на бавно се топи в устата. Вчера за вечеря имахме бьоф бургиньон. Сложих сутринта за да ядат моите привечер. Прибирам се в 21ч и ги заварвам проснати с таблетите по диваните. Отварям капака на кукъра и сервирам. И в 18ч да сервирам и в 22ч, все е готово, но без да е преварено. Само бях запържила месцето, лука, морковите и брашното, наляла чашка вино и хлопнала капака. Вода не слагам, защото е херметически затворен и няма къде да се изпари. Държа клапана затворен да не умирисва къщата. Натискам ON и това е. След 24ч той се изключва сам. Само ме е яд, че обемът е малък за гости.

savina_33, пробвай както описах. Щом си работи кукърът и има бързо готвене, не ти трябва нов!

# 276
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Невена, а при толкова дълъг престой на топло няма ли опасност храната да се развали?  newsm78 Аз и отложения старт го ползвам само за постни манджи. Месо ме е страх да оставя часове извън хладилника...  newsm78

# 277
  • Мнения: 28 479
Аз мах Крок Пот, класика в слоукукърите....не виждам този глинен съд за какво е.....храната в него няма нищо общо с готвената в гювеч, дори придобива някакъв странен вкус , който вкъщи не се одобри!

# 278
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Не, Савина33, не ми се е разваляла. Аз не я държа по 24ч на топло. Слагам вечерта и на обяд ядем. Или сутринта и за вечеря е готово. Някои манджи и по-бързо са готови. По принцип, горвените меса и бобови се слагат да заврят и след 10-15 мин се намалява огъня и се добавят по-фините неща. Микробите са по повърхността и с тях кипването се справя за секунди. Не всяка манджа става за бавно готвене.

Съдовете за кукъри и бавно са гледжосани за да може да се мият с препарат. Вкусът няма как да стане като от гърне във фурна, защото температурата никога не достига градуси, при които да става загар. Във Фурна става коричка на повърхността, защото сухата храна се допира до горещ въздух. А в кукъра и уреда за бавно горещ и сух въздух няма.

# 279
  • Мнения: 28 479

Съдовете за кукъри и бавно са гледжосани за да може да се мият с препарат. Вкусът няма как да стане като от гърне във фурна, защото температурата никога не достига градуси, при които да става загар. Във Фурна става коричка на повърхността, защото сухата храна се допира до горещ въздух. А в кукъра и уреда за бавно горещ и сух въздух няма.
Храната от мултикукър ми е вкусна, от слоукукър не, аз не съм претенциозна и я ядях, но моите вкъщи не я обичат! Има стране вкус!

# 280
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря!

# 281
  • Мнения: 2 847
Само един въпрос към ,Невена ,не кипи ли като слагаш брашно и то в ИП който е под налягане?и на затворен клапан?направо ми се вижда страшно!за това питам.Бърсах аз моя фильо след едно фрикасе и още ми държи влага ама не е под налягане....

# 282
  • Мнения: 28 479
Само един въпрос към ,Невена ,не кипи ли като слагаш брашно и то в ИП който е под налягане?и на затворен клапан?направо ми се вижда страшно!за това питам.Бърсах аз моя фильо след едно фрикасе и още ми държи влага ама не е под налягане....
Не кипи, аз имам ИП! Sunglasses

# 283
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Само един въпрос към ,Невена ,не кипи ли като слагаш брашно и то в ИП който е под налягане?и на затворен клапан?направо ми се вижда страшно!за това питам.Бърсах аз моя фильо след едно фрикасе и още ми държи влага ама не е под налягане....

ако имаш предвид дадената по-горе рецепта за бургиньон - готвих го на програма дръж топло keep warm. На бавно готвене готвих, без налягане. Запържих всичко на отворен капак, налях виното и бърках за да се разтвори брашното и да се поизпари виното. Загасих кукъра и включих да държи топло. Това е. Гъсти бешамел сосове не се готвят под налягане  Peace. По-редки сосчета с лъжичка брашно може. Каши от грис, елда, овес, царевица готви под налягане идеално и нищо не излиза от никъде. За една Нова година бях сложила кукъра да си готви на масата, на бялата колосана покривка. От него не излиза ни вопъл, ни стон, още по малко пара или да кипи. Като отворя капака водата се стича в специален резервоар отзад, а не по плота. Той има вътрешен капак и храна няма как да достигне до външния, защото единственото място, откъдето може да мине пара или храна се запушва от повдигаща се от налягането пръчка със силиконово уплътнение. Ей затова кукър без налягане няма да си купя никога повече  Mr. Green

Има в нета рецепта за полента в кукър. Потърси в гугъл Polenta in Instant Pot recipe. Бухаш мамалигата и солта, наливаш водата и пускаш за 10ина или 15 мин максимум. Като падне налягането имаш идеална, леко сладникава полента.

Оризът е опасен ако е преседял на дръж топло. Претоплям на пара с максимално налягане. Слагам го в сито.

Прави и много хубав крем карамел, пудинги и подобни.

# 284
  • Мнения: 2 847
E хора ще вземете да ме зарибите и ще купя ИП ,или Оля .......ако имаше къде да го прибера в кухнята на часа бих купила...
Само да попитам това стар модел ли е?https://www.amazon.it/dp/B06XT3791P/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_en … id=I3HLNK2J6OYJSG

Общи условия

Активация на акаунт