Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 121 905
  • 764
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 673
Понеже гледам, че коментирате купите, та да питам: моят кукър в Филипс HD4731/70 без налягане. Сегашната купа ми върши добра работа, но и аз избягвам тефлона и алуминия (всички останали съдове са ми стомана, стъкло и чугун). Искам да си взема керамична или иноксова купа, но не ми е ясно дали всички стават за всички модели кукъри или има разлики? Можете ли да ми препоръчате място, от където да разгледам и взема? Мерси

# 331
  • Мнения: 2 832
Стана ,но дисплея отвътре беше мокър имаше конденз.Нормално ли е да става така с дисплея?

Не.
Има и друго,бях затворила капака отгоре,може и това да е причината.Трябва внимателно да гледам програмите и препоръките в упътването.
Не е нормално да има конденз при дисплея!Не си виновна ти ,това си е дефект ,как ще готвиш на отворен капак ,абсурд!Сестра ми си купи точно същия кукър от Метро с две купи беше!При нея се появи точно този дефект на дисплея ,от горе на всичко се деформира едната купа като яйце  и то на третото готвене. Занесоха го в Метро за рекламация ,от там пък не искаха да го вземат ,трябвало директно в сервиза да се свържат!Станало един скандал ,но в крайна сметка с протокол го взели и след месец го върнаха с подновена купа и без проблем с дисплея!От тогава вече почти 1 година си го ползва страшно много и няма никакъв проблем!

# 332
  • Paris, France
  • Мнения: 13 877
Мощността на хартия не е единствения важен параметър. Моят е 1100 или 1300 вата май беше, но не вдига над 140 или 160 градуса и не може да направи карамел, например. А е по-мощен от Оля и Инстант пот. Електрониката е конфигурирана по различен начин. Зависи и от обема. За 2 литра не е нужна мощността на 8 литров кукър, примерно.

Миме, Олите са най-многофункционални, но купите им не са особено добри в сравнение с твоите. На ИП купата, иноксовата е върха. Нищо не залепва, видях с очите си как правят пуканки в него. И в моята нищо не лепи, ама е с покритие. На Олите залепват след време. Първите Дайкин, на Оля С бяха по-хубави. Малко е на късмет. Хвалят една златиста керамична, която е на пазара отдавна. За последната Оля Г Делукс, тук пишат, че никак не пържела добре в много олио някои продукти. А уж вдигала до 200 градуса. Сладкишите са вредни и пърженето и то Mr. Green. Добре си ни е с тези, дето ги имаме  hahaha

# 333
  • Мнения: 28 131
Мощността на хартия не е единствения важен параметър. Моят е 1100 или 1300 вата май беше, но не вдига над 140 или 160 градуса и не може да направи карамел, например. А е по-мощен от Оля и Инстант пот. Електрониката е конфигурирана по различен начин. Зависи и от обема. За 2 литра не е нужна мощността на 8 литров кукър, примерно.

ЗА МЕН МОЩНОСТТА Е ОТ ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ chef, ИМАМЕ ТРИЛИТРОВ КУКЪР С МОЩНОСТ 750 w е за нищо не става ooooh!, маломощните трудно вдигат максималната си температура, трудно я поддържат..... ooooh! ooooh!.
Пробвала съм и едни стари модели на Тефал Simple Smile, приятелка си го купи и не беше очарована от улеснението в готвенето, отидох в тях и какво да видя пет литров кукър с 600 W мощност, еееее мъка, едно месо го готвихме два часа, как да и е улеснение!  Crazy Crazy
http://www.tefal.bg/c/%D0%9C%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83 … ogic/p/7211001765
Твърдо стоя зад мнението по ниска от 900 W, въобще не гледайте модела! Flutter Flutter
Невена, да, Олята не я харесвам езинствено заради купата, хайде с превода ще се оправя някак си......но дори и каменната им купа след година две започва за залепва! Което значи, че бавно и славно се е пообелила и сме погълнали част от нея! Crazy Изключително съм доволна от ИП, имам си и резервно уплътнение....прекрасна машинка е, но ми липсва програма печене и сладко! Но това вече съм го казала безброй пъти! Wink Wink

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 15:45 от mimi.7299

# 334
  • Мнения: 2 113
Моля за препоръка: кой мултикукър да избера. Предпочитам да има стабилна купа, да е достатъчно мощен за бързо приготвяне на месо и да може да пържи добре картофи. Слоукукър имам.

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 1 152
Аз съм точно с този Redmond, за който питате - 4502Е, ползвам го от една година и съм супер доволна. Нямам база за сравнение с други кукъри, но го ползвам всекидневно, а още ну съм му тествала всички програми и възможности. Готви бързо,  става вкусно, много ми е удобен и нямам забележки. Може би един халогенен капак бих му добавила, но имам айр фрайър и той върши тази работа. Почти за същите пари го взех миналата година на черен петък от амазон.
а не е ли слаб?Нали мощността му е малка?
А книжката на бг ли си я преведе?

п.п.Мисля,че твоя е друг...този е М - REDMOND RMC M4502
Да, има малка разлика, мощността му е 850W, нямам база за сравнение с други уреди, но този ми е добре. Зеленчуци на стю за 15-20 минути, за месо програмата е 1 час. Херметик е и всичко става бързо.
Книжката не съм я превеждала, ползвам я за идеи кои рецепти на каква програма да готвя. Сайта им е преведен и на български, включително и рецептите - http://redmond.company/bg/products/multicookers/redmond-rmc-m4502/?noscroll
Голямо улеснение ми е. Сигурно има и по-добри, но като за първи опит за мен е отлично попадение.

# 336
  • Мнения: 227
Имам въпрос:На програмата на Stew(задушаване)трябва ли  капачето за пара да е отключено?

# 337
  • Мнения: 1 326
Гледам че коментирате кладите на килърите. Моя е Филипс HD4731/70 но си има един отвор на капака, през който винаги излиза повече или по- малко пара. Има ли въобще  нещо, което да я затваря или си е така. Щото аз не виждам нищо

# 338
  • Мнения: 28 131
Гледам че коментирате кладите на килърите. Моя е Филипс HD4731/70 но си има един отвор на капака, през който винаги излиза повече или по- малко пара. Има ли въобще  нещо, което да я затваря или си е така. Щото аз не виждам нищо
Това клапанче е с нарисувано заключено и отключено катинарче, но не, че заключва парата, тя винаги трябва да излиза, не може да се заключи, просто като е на отворено се вади да се мие и почисти, иначе пара излиза и в двете положения! Peace

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 21:11 от mimi.7299

# 339
  • Мнения: 2 832
Е при мен излиза основно от покрай капака и минимално през отвора на филипса! Ама да ми готви пък от където ще да излиза !

# 340
  • Мнения: 2 832
Да попитам собствениците на ИП и на Олла за колко време се вдига налягането горе долу?И друго ,на ИП капака мие ли се на течаща вода?На Олла видях че се разглобява на две части като филипса.....

# 341
  • Мнения: 28 131
Да попитам собствениците на ИП и на Олла за колко време се вдига налягането горе долу?И друго ,на ИП капака мие ли се на течаща вода?На Олла видях че се разглобява на две части като филипса.....
Стеф, налягането се вдига в зависимост от количеството ястие в кукъра! Капака на ИП се отделя от него, но пише в упътването да се забърсва от долната страна, не е позволено миене под течаща вода!

# 342
  • Мнения: 2 832
Мими , мерси за включването и отговора!

# 343
  • Мнения: 28 131
Мими , мерси за включването и отговора!
Моля! bouquet
Днес имах да правя крем супа, за да вдигне по бързо налягането с термоканата направо сипах вряла вода, клапанчето се вдигна за много кратко време! Кукърът ИП ми сестява време именно с бързото готвене под налягане! Доволна съм! bouquet

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
Може ли да покажеш твоя модел?

Общи условия

Активация на акаунт