Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 431
  • 764
  •   2
Отговори
# 360
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
ctefani, риба в мултикукър да печеш не става. Площта на дъното е малка. И става една разварена, такава, мека вътре а с препечена долна кора. Мултикукърът не замества пълноценно фурна. за по-лесно нямаме пердета в кухнята. Ядем в хола и палим бахур или масла за да мирише на хубаво.

# 361
  • Мнения: 2 851
Невена , благодаря за съвета!

# 362
  • Мнения: 28 583
Момичета, днес заминавам командировка, и ще се върна вечерта, а ще имам гости! Давайте идеи за бързо приготвяне на месото, извадила съм един пакет ребра и един пакет вратни шарени пържоли! Кукърът ми е под налягане, но имам възможност накрая да запека на фурната за половин час! newsm78 newsm78

# 363
  • Мнения: 678
аз ребрата обикновено ги правя с картофи на stew и след това на bake. пържолите ги запечатвам на fry без мазнина (не знам твоят кукър като е под налягане дали има тази функция), след това слагам зеленчуци: гъби, морков, лук, подправки, картофи - всичко нарязало на едро като за гювеч. Гъбите цели. Доливам много малко мазнина и червено вино, размито с 1 с.л. брашно и готвя на stew и отново на bake за допичане. в твоя случай ще допечеш във фурната.
успех Simple Smile

# 364
  • Мнения: 28 583
Мерси, рецептата с виното много ми допадна! Simple Smile Имам функция пържене ! Simple Smile

# 365
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Ребрата ги нарязвам на парчета по 2 ребра, овкусявам с чер пипер и сол, може да се намажат с чесън и на поставката за пара 25-55 минути в зависимост от вида. Ребра от дърт козел стават за час. Не препичем във фурна, те на пара не стават като варени.

# 366
  • Мнения: 28 583
Ребрата ги нарязвам на парчета по 2 ребра, овкусявам с чер пипер и сол, може да се намажат с чесън и на поставката за пара 25-55 минути в зависимост от вида. Ребра от дърт козел стават за час. Не препичем във фурна, те на пара не стават като варени.
Мерси! Ще помисля, имам ибаче гъби манатарки...! Та може и с гъби да ги метна....!

# 367
  • Мнения: 1 988
Мими, имай предвид, че гъбите ще пуснат течност. Първо запържи месото отделно.

# 368
  • Мнения: 28 583
Мими, имай предвид, че гъбите ще пуснат течност. Първо запържи месото отделно.
Вавичкааа Hug, отдавна ги изядохмеее, направих ги на кукъра на задушаване и после подправих и добавих сухи гъби, въпреки че имах и пресни и с водата от задушаването ги запекох на фурната! Станаха божествени! bouquet

# 369
  • Мнения: 1 988
Тъкмо четох темата за муните. За там съм Wink

# 370
  • Мнения: 28 583
Тъкмо четох темата за муните. За там съм Wink
Не си, благодаря за съвета, полезен е и самата истина е, особено с печурки, които са и по воднисти! Ще го имам предвид и аз и мамите, които сега почват с кукърите!Манатарки също имах пресни, но предпочетох да ги пръжна леко така!

# 371
  • Мнения: 1 523
Здравейте,
Вчера ми пристигна мултикукъра на Филипс 4749/70, днес се опитвам да сготвя нещо с него но като натиска опчето меню ми се включва защитата за деца и не мога да избера нищо от менюто ? Какво да направя нчкой знае ли ?

# 372
  • Мнения: 2 851
Не го задържай копчето.Само леко го докосни и си махни пръста.Като се задържи се включва защитата за деца.

# 373
  • Мнения: 67
Здравейте ,някой с мултикукър Делимано 18 в1?

# 374
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Здравейте ,някой с мултикукър Делимано 18 в1?

18в1! Брех! Налягане, пара, пържи, пече, меси, реже зеленчуци, бели картофи, тегли продукти, мели брашно, пасира, примерно. А останалите 8 функции какви са? Пере ли и мие ли плозорци? Миене на чинии не ме интересува, миялна си имам хаха. А дали прахосмуче ?

Ако има налягане и хубава тенджера, вземай смело!

Общи условия

Активация на акаунт