Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 121 929
  • 764
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 22 036
Е, то не ти трябва програма. Пусни го с отворен капак и го вари, докато се сгъсти.

И аз за това правя лютеница и туршия от време на време, защото готовите не ни харесват. Също и сладко по някое бурканче за палачинки и пържени филии, ама такова правя три-четири пъти в годината та две бурканчета ни устройват.

А иначе за печенето си е супер. Трябва да пробвам нещо тестено, ама сега ми е мерак фурната.

# 436
  • Мнения: 673
Моята купа на Филипса започна много да залепва. Струва ми се, че кукърът е силен и за това се съсипа бързо. Ползвам го от 2 години.
за сравнение, на майка ми също е Филипс, но по-базов модел и при нея на същата програма (bake например), ястието почти не се запича, а моето изгаря.
Някои знае ли дали може да се поръча отделна купа? А има ли стоманени или каменни купи, които да стават за Филипс?

# 437
  • София
  • Мнения: 126
Здравейте!

Наскоро си купих кукър на Тефал 12 в 1, но нямам книжка с рецепти.
Искам да изпържа чушки и пресни картофи.
На каква програма да го включа?

Благодаря! Simple Smile

# 438
  • Мнения: 28 145
Е, то не ти трябва програма. Пусни го с отворен капак и го вари, докато се сгъсти.
.

Е да ама на каква програма, на ръчна ли и с вода или без! Във Филипса ставаше без вода, плод, наполовина захар и програма за сладко! Имам къпини и искам днес да ги правя?

# 439
  • Мнения: 1
Здравейте момичета. От вчера имам Делимано 18 в 1 Ще се радвам, ако получа съвети за различни гозби. С голям мерак си го купих....а го гледам като голям камък 🤔

# 440
  • Мнения: 22 036
Е, то не ти трябва програма. Пусни го с отворен капак и го вари, докато се сгъсти.
.

Е да ама на каква програма, на ръчна ли и с вода или без! Във Филипса ставаше без вода, плод, наполовина захар и програма за сладко! Имам къпини и искам днес да ги правя?

Може само съвсем малко вода да сложиш, не повече от 150-200 мл. Ако обичаш повече сироп, добави още. Някак си не извира така течността, дори и при отворен капак, а ако го вариш със затворен, никаква вода не е нужна.

# 441
  • Мнения: 28 145
Е, то не ти трябва програма. Пусни го с отворен капак и го вари, докато се сгъсти.
.

Е да ама на каква програма, на ръчна ли и с вода или без! Във Филипса ставаше без вода, плод, наполовина захар и програма за сладко! Имам къпини и искам днес да ги правя?

Може само съвсем малко вода да сложиш, не повече от 150-200 мл. Ако обичаш повече сироп, добави още. Някак си не извира така течността, дори и при отворен капак, а ако го вариш със затворен, никаква вода не е нужна.
Мерси Даун,късно е вече, къпините се изядоха така, докато аз измисля начин за бързо и лесно приготвяне!
Дида_333 прочети си упътването, т там ще се ориентираш как да готвиш на уреда, общо взето всички видове яхнии и по течни ястия стават! Но трябва да си разгледаш какви програми имаш, печене, пържене?

# 442
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Мими, имаш ли програма на 80-90градуса? Без налягане. Нещо като бавно готвене. Ако да, мармаладите се правят на нея. Аз правя един унгарски мармалад от кайсии с много малко захар и под налягане. Става като пюре, страшно вкусно без да е сладко. Хвърлят се кайсиите (обезкосмени, разбира се и разполовени), захарта и се слага налягане 3 за 2 минути. Естествено се смъква налягането. Като е готово, бръквам с ръчен пасатор и правя на каша. Сипвам в извадени буркани, обръщам във вълнено одеало и това е. От унгарска съседка видях трика.

Ако имаш машина за хляб и в нея става.

# 443
  • Мнения: 28 145
Невена, има програма слоукук, единствената без налягане и сотето е без!
Имам слоукукър ще го правя там, лошото е, че бавно става!Една нощ му е малко за ставане.... Simple Smile
Машина за хляб нямам! Гледам хляб да не ям! Simple Smile

# 444
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
На слоу Кук правих веднъж мармалад от 19ч до 13 на другия ден. Повече няма да си го причиня. Аз слагах на програма къкрене и намаляват малко температурата. Ти имаш ли такава програма. Mijoter на френски Stew, може би при тебе

# 445
  • Мнения: 28 145
На слоу Кук правих веднъж мармалад от 19ч до 13 на другия ден. Повече няма да си го причиня. Аз слагах на програма къкрене и намаляват малко температурата. Ти имаш ли такава програма. Mijoter на френски Stew, може би при тебе
Няма стю, освен да пробвам на слоукук, такава има ИП!

# 446
  • Мнения: 22 036
Мими, колко килограма са ти плодовете? Ако е за кило-две, направи си го на котлон. З под половин час става.

# 447
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Мими, колко килограма са ти плодовете? Ако е за кило-две, направи си го на котлон. З под половин час става.

Мими мрази да седи до котлона.

Мими, трябва ти Kenwood Cooking chef, мила.

# 448
  • Мнения: 22 036
Мими, колко килограма са ти плодовете? Ако е за кило-две, направи си го на котлон. З под половин час става.

Мими мрази да седи до котлона.

Мими, трябва ти Kenwood Cooking chef, мила.

Е не е нужно да седи. Аз го оставям и захлупвам и най-мнофо веднъж да го разбъркам.

# 449
  • Мнения: 28 145
Не, на котлон абсурд! Невена знае аз мразя да вися на котлона! Joy
Плодовете ги издадохме,бяха 3 кг! !)
Ще ги пусна на слоукук, малини ще купувам утре! Simple Smile
Я ми прати линк на тоя шеф, от Амазона има ли го?
ММ вече ще ме изгони със всичките ми кукъри и шефчета! Joy

Последна редакция: нд, 12 авг 2018, 16:12 от mimi.7299

Общи условия

Активация на акаунт