Августинче малко, покажи се, момче ли си или момиче?

  • 36 667
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 251
Добър вечер Simple Smile
На мен при регистриране на ЖК ми взеха материал за ЦМ и МБ, направление за кръв и урина и до ХЕИ за Хив и Васерман.В 17 г.с. отновно кръв и урина, като между двете пуснах урина и ЦРП, че резултатите от първите не бяха добри.
Сега ми дадоха и направление за кардиолог,че нещо ми прескача сърцето от време на време Simple Smile
Относно пола.Споменах,че имам един спонтанен аборт.Като забременях втори път, вътрешно усещах,че ще е момче.Като сме си говорили с ММ той винаги казва-да е живо и здраво, но си и признава,че иска момче.Но по време на прегледа ми, когато ни казаха пола, ММ гледаше видеозона и как дребното вътре скачаше на всички посоки и мяташе ръце и крака.Докторът казва полът, ММ никаква реакция, продължава да е със 100 карата усмивка, докато гледа гимнастиката на бебо.Излизаме от кабинета, питам го аз дали чу за пола, той казва,че е чул,че е момче, но продължава да говори как е ритал и скача бебо.В този момчен аз разбрах,че и за него е нямало значение какво ще е-момиче или момче.Важно беше и за двамата, да не загубим и това бебе.
С тази бременност нямах усещане.Но точно в деня, преди ФМ, споделих на една позната,че едно такова странно чувство,че ще е момче и този път, се загнездва у мен.И да, пак момче чакаме.Но за мен никога не е бил важен полът.Всеки път имам една единствена молба и желание- всичко да е наред с бебето Simple Smile Не знам дали е така, защото загубих първото, или се дължи на друга причина Simple Smile
Момичета, друго да попитам аз-вие  в коя област усещате бебето.Аз усещам някакви такива като побутвания, потрепвания, но в областта на пъпа,даже и по-долу.Спомням си ,че предния път усетих бебето по-горе като едно пърхане.Та се чудя дали изобщо сега бебето усещам или не  Thinking

# 706
  • Burgas
  • Мнения: 56
Добро утро , момичета  bouquet
При мен нищо интересно, чакам си ФМ в събота, а преди нея сме с ММ на училище за родители . Ще говорят за храненето и за указване на първа помощ . ММ прояви интерес да дойде с мен.
Относно пола. Ние винаги много сме се надявали на момиче . Обаче дори сме си говорили , че ако е момче , как ще изглежда , как ще подскача нагоре надолу, че ще има продължение на рода ( че и ние сме само момичета , а и ММ ще взема моята фамилия ). Дори преди да кажат пола, колежки ми казваха, че ще е момче , защото в нашата фирма само момчета се раждат  Laughing Laughing . Засега и двамата доктори си казаха момиче , ще видим на ФМ. Искаме и се молим само да е здраво . Щом се появи на бял свят , сякаш нищо друго няма значение... Simple Smile
Относно ритането. Аз съм с предна плацента и понеже и ми е първа Б и още ми се странно и незнам дали е ритане или бъркам. Онзи ден бях седнала малко по- сгъната и сякаш по-едно време нещо ме бута вътре. Викам си сиг нещо перисталтика, след 1 мин пак .  Shocked Hug Викам си ааа на беба май така не й е удобно Simple Smile Laughing Blush
Аз я усещам много ниско долу 3-4 пръста под пъпа.
Желая Ви лек и слънчев ден , изпълнен с много положителни емоции bouquet

# 707
  • Мнения: 201
Аз го усещам доста вече, като побутване, но отвътре. Иначе и аз го усещам доста ниско, а имайки предвид, че отивам до wc и след малко пак се връщам явно е ниско и ми притиска пикочния мехур.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 1 313
Добро утро, момичета! Не съм писала от доста време, защото нямаше нищо ново от мен, но ви чета редовно. Много се радвам за всички хубави новини. Heart Eyes
Добре дошли на новите бъдещи мами!  Hug
Аз вчера  бях на ФМ. Потвърди се 100% мъж. Laughing Тежи 337г в 19 + 5 г.с. и върви напред. Другата хубава новина е, че плацентата се е вдигнала.  Party
Гледам обсъждате желания пол на бебчетата. Аз винаги съм мислила, че ще имам момиче. След като забременях имах усещането, че ще е момче и ми беше много странно, когато док потвърди. Не защото не искам момче, а защото някак си бях свикнала с мисълта за панделки и кукли. hahaha

Имам един страничен въпрос на ФМ ни дадоха диск, форматът на файла е 4dv. Знаете ли с каква програма се отваря или конвертира?

# 709
  • Мнения: 819
 Hug Hug Hug Здравейте момичета.Да се похваля и аз вчера бяхме на ранна фетална морфология и за сега всичко е наред.Потвърдиха ни на 100% че ще е момиче.Така че може вече да ми сложите розово щъркелче.

# 710
  • Мнения: 4 891
Hug Hug Hug Здравейте момичета.Да се похваля и аз вчера бяхме на ранна фетална морфология и за сега всичко е наред.Потвърдиха ни на 100% че ще е момиче.Така че може вече да ми сложите розово щъркелче.
Имаш предвид същинска Simple Smile Иначе браво за добрите резултати и честити розови гащи Simple Smile

# 711
  • Мнения: 1 409
Ехх, че ми се струва много далеч моята ФМ - чак след Великден, тогава ще съм 22 седмица. Нормално с този късен термин в края на август... Много се радвам за хубавите новини!
Аз малко се изгубих и не писах, защото прокървих миналата седмица, бях в болница, но сега всичко е наред! Нормални неща, да не ви стряскам!
Иначе аз започнах с покупките...  Crazy Не се сдържам, а и сега като остана в болничен как ще се спирам с интернет сайтовете не знам! Хихихи
Днес съм на ЖК и все се надявам да видят пола и да потвърдят предположенията от първата ФМ.
Пожелавам ви прекрасен ден!  bouquet

# 712
  • Мнения: 41
Здравейте,

Някой чувства ли болки ниско долу? Или по-скоро като тежест. Не е точно като болка при цикъл. Вчера беше от ляво, а днес отдясно. Вече започвам да усещам как шава бебето(като чувство на бъбукане и виждам как ми шава корема съвсем лекичко) и не мога да определя точно какво е.

# 713
  • Мнения: 27
Здравейте мами,записвам се и при вас с термин 30.07,а последният път ми казаха 03.08.В момента съм в 21 седмица и ми предстои ФМ на 27.03.На 34г съм  и това ми е втора Б,имаме син на 14г ,който като разбра,че ще става батко ни каза "вие луди ли сте" Simple Smile,е вече свикна с мисълта.За сега всичко е наред с бебето,аз боря гъбички(ще видим колко успешно) и леко нисък хемоглобин-113.Живеем в София и се следя при д-р Тошева в МЦ Пентаграм.Пожелавам на всички ви лека и безпроблемна бременност,здрави и усмихнати бебчета.

# 714
  • Мнения: 819
Hug Hug Hug Здравейте момичета.Да се похваля и аз вчера бяхме на ранна фетална морфология и за сега всичко е наред.Потвърдиха ни на 100% че ще е момиче.Така че може вече да ми сложите розово щъркелче.
Имаш предвид същинска Simple Smile Иначе браво за добрите резултати и честити розови гащи Simple Smile
  Не вчера ми беше ранната фетална морфология в 17 седмица,а същинската ми е на 25 април в 22 седмица.Клеар ние с теб се движим май заедно.Моят термин е за 25.август.

# 715
  • Мнения: 1 409
Гале, официално съм за 31ви, но доки ми каза да се готвя от края на юли, че тогава им отеснява на буболечките. Аз съм се настроила за 10-15 😀😀😀

# 716
  • Мнения: 209
Здравейте момичета да се похваля .Днес бях при аг специално да гледам пола е 99,9 мъж.Толкова се надявах за момиче тей като имаше предположения и да е женско . На 29  съм на същинската ФМ .Надявам се всичко да е наред . Аз също усещам бебето вече като леко трептене ,побутване .Вечер е най активно . Hug

# 717
  • Paris, France
  • Мнения: 285
имаме син на 14г ,който като разбра,че ще става батко ни каза "вие луди ли сте" Simple Smile

Хаха, представям си какво му е минало през главата на горкия тийн - първо трябва да си представи, че родителите му правят секс, второ - майка му бременна, при положение, че сигурно ви има за старци, както всички деца възприемат родителите си Simple Smile След това трябва обратно да осъзнае, че всъщност, на 34 години някои жени имат бебета за пръв път... Много информация си е това... Браво на вас, ще си имате и отмяна, когато решите да излезете на романтична вечеря, примерно, хихи.

# 718
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен Simple Smile Вчера на прегледа ни потвърдиха сините гащи   Grinning таткото много се зарадва, а аз честно да ви кажа малко взех да се притеснявам. Имам чувството, че няма да се справя като мъжка майка и едни такива мисли ще се оправя ли няма ли Confused Сестра ми е с две момчета и да ви кажа не и беше лесно докато не пораснаха , та приемам всякакви съвети. Дъщеря ми след новината каза - еми мамооо братче, братче, щом не можем да го сменим ще го научим да ни слуша  Joy 

Иначе с бебчо всичко е Ок, отговаря си на седмиците, всеки път спи на прегледите, чака да си легна вечерта и тогава почва да танцува. Усещам го навсякъде когато си легна, но сякаш е около пъпа и малко под него, но и корема ми е доста ниско.
За следващата ФМ се записах на 8.04- тогава ще съм в 20 г.с. надявам се всичко да е Ок.
Смятам май месец да излизам в болничен вече, но не е много сигурно дали ще има кой да ме замести. Вие работите ли още?

# 719
  • Мнения: 35
И аз преди малко се върнах от преглед. Отново ми потвърдиха момче. Виждало се съвсем ясно. След раждането на сина ми, все си мислех, че е добре да имаме сега и една дъщеричка и с тази мисъл се решихме на второ. Но пък няма разочарование. Не съм си го навивала на пръста.
Е, ако се навием на трето, желанието за мома определено ще е по-силно, но .. има време.
А за бебо - върви си едричък - 428 гр го измериха, 20,22см  Laughing Миналата бр заради големите размери се съмняваха за гестационен диабед, но се оказа, че нямам. Та и сега не го мисля толкова. Явно са ми едри момчетата, въпреки, че в рода няма едри хора.
За ритниците - всеки ден вече ги усещам, особено като се сгъна и смачкам корема или като се опъна по гръб.
За изследванията: миналата бременност като ми каза АГ-то, че минимум 4-5 пъти ще ме праща се ококорих, че все ми прилошава. Тази бременност гледам на по-рядко да си запазвам час за преглед. До тук съм с една ПКК и урина и направление за следващи. Веднъж тсх, спин и една микробиология. Но не се натискам за повече изследваня.

Общи условия

Активация на акаунт