Августинче малко, покажи се, момче ли си или момиче?

  • 36 665
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Здравейте, момичета.
Първо да се отчета, че вчера бях на ФМ. Всичко е наред, растем здраво, бебчо върви с една седмица напред. Моля да ми отбележите сини гащи. Синеочка и всички останали пророци  познаха – за щастие на баткото и разочарование на мама и татко. Май този път ще икономисам откъм дрехи и играчки.
На прегледа бяхме с баткото – милият много се вълнува и се радваше да види бебето. Докторът много му се зарадва (по стечение на обстоятелствата този док прави ФМ и на баткото при първата ми Б), обясни му всичко, показа всички части на бебето. Като излязохме, каза, че иска на всеки преглед вече да е с мен, за да гледа как расте бебето.
Гери, и аз нямам търпение да се стопли и да се разхвърлям, че все ми стяга на корема. Искам да е топло и да си ходя само по рокля.
Кръв съм дала и аз само веднъж при записването за ЖК. Сега я 20 г.с. след ФМ ми дадоха ново направление за кръв и урина.
Валя, аз с първото, пък и сега исках момиче. Уви, не стана! От сега заплашвам ММ, че ще има и 3-то. Но на въпроса ти – с първата Б мнооого исках момиче, защото си мислех, че не мога да се справя добре с отглеждането на момче. Но се роди моето момче, което няма да заменя за момиче за нищо на света. Той е най-прекрасното нещо в живота ми (дори плача, като пиша това) и се убедих, че няма значение полът, важното е да е здраво. Това е твоето дете и нищо друго няма значение. Вероятно заради поведението на близките ти, сега ще се чувстваш виновна, но като родиш, няма да помниш нищо от това – детето ще е центърът на живота ти и смисълът в него.
За вина изобщо не говоря, защото не смятам, че е уместно да се вменява вина на една бъдеща майка, която носи в себе си нов живот. Въпрос на нагласа според житейския опит на майката.
Диди, аз все още работя, и то яко, а съм в 20 г.с. Като гледам ще си работя до юни, като мисля по веднъж месено да си взимам по 14 дни болнични.

# 721
  • Мнения: 26
Здравейте, момичета.

Аз съм нова в групата. Първа бременност ми е и всичко е ново за мен Simple Smile. Моя термин е на 10 август. Бебчо го усетих на 4 март да рита или поне тогава осъзнах, че е той. Чета, че сега разбирате пола на бебето. Мен още в 12-13 седмица на първата ФМ ми казаха, че 95% ще е момче и после на първата ми ЖК консултация през февруари се потвърди. Сега в петък съм на втора ФМ и не мислех, че може да има промяна в пола. Вече сме приели, че ще е момченце. По принцип аз мислех, че ще е момиче (по мои си изчисления- овулации, работи), а и всички приятелки около мен са с момичета. Само ние сме с момче и няма кой да ни помага, да казва кога какво, но ще се оправим Simple Smile Лека бременност на всички Simple Smile

# 722
  • Мнения: 819
Аз също работя по цял ден.Живот и здраве ако всичко е наред исля да си работя до края на юни.

# 723
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
и аз минах снощи ЖК и уж върви добре и всичко е наред. Само едно ми е странно Simple Smile, на ЖК ме водят с висока задна плацента,а на ФМ с предна. А сега де, предна или задна е  newsm78, да не съм нещо мутирало с 2 плаценти  Laughing

Знаете ли и аз се реших на 2ро за да е момиче, но щом разбрах че е станало си исках пак момче. Аз пък се чудех какво ще го правя ако е момиче Simple Smile, свикнала съм си с момченце, знам какво да си го правя и според мен съм си мъжка майка. Хич не ме бива да правя опашки, да говоря едно лигаво и мило, а това е хубаво за момичетата. Щеше да стане някоя щурачка  Joy. Както и да е, за мен най най важното е да е живо и здраво и да избутаме до финала успешно. Бате не беше лесен, на дали и това ще е , не е лъжа че момчетата са по трудни за гледане, но съм свикнала и трябва да се справя Simple Smile.

Аз честно казано си работя, но при мен няма как, доде не родя и даже и след това няма как да спра. Собственник на фирма съм и няма как да се измъкна  Tired.

Аз петък ще ида на бебе манияата на пазар и ще видим, със сигурност ще се закупи нещо. Столче за кола ми трябва и нещо май реших и нова количка да си взема  newsm78. Малко ми е рано, но ако има добри оферти взимам, пък дано всичко е ок до края.

Отделно реших и на баткото обзавеждането да сменя, че не иска да си спи в стаята  Rolling Eyes мамуната , от как забременях нали се залепи за мен и не иска да спи без мен . Та преговаряхме с него, че ако му купя легло кола и ще си иде пак да спи в стаята. Та покрай леглото трябва да махна и другите неща, та ги пуснах за продажба и ще сменям, какво да се прави, дано поне ми реши проблема  Praynig Grinning

# 724
  • Мнения: 54
Здравейте и от мен момичета,нямам с какво да се похваля, ФМ е чак на 04.04 и вече нямам търпение да я видя малката маймуна  Praynig

Сигурно аз съм най-зле от всички ви, защото нищо не усещам още (19+4 съм) или може би усещам, но като ми е за първи път и го отдавам на перисталтика.. много ми е странно и аз вече искам ритници. Мрън!

И второто и най-голямо мрън, мислех че ще се справим със сватби, жилища и бебета всичко накуп,обаче то много работа било, да чукна на дърво поне,че карам лека бременност и мога да скитам където ми падне,ама психически вече много се натоварих и вече искам да е минала тая сватба, да си сядаме на задниците и да си мисля само за бебка #Crazy

# 725
  • Мнения: 819
Привет,
и аз минах снощи ЖК и уж върви добре и всичко е наред. Само едно ми е странно Simple Smile, на ЖК ме водят с висока задна плацента,а на ФМ с предна. А сега де, предна или задна е  newsm78, да не съм нещо мутирало с 2 плаценти  Laughing

Знаете ли и аз се реших на 2ро за да е момиче, но щом разбрах че е станало си исках пак момче. Аз пък се чудех какво ще го правя ако е момиче Simple Smile, свикнала съм си с момченце, знам какво да си го правя и според мен съм си мъжка майка. Хич не ме бива да правя опашки, да говоря едно лигаво и мило, а това е хубаво за момичетата. Щеше да стане някоя щурачка  Joy. Както и да е, за мен най най важното е да е живо и здраво и да избутаме до финала успешно. Бате не беше лесен, на дали и това ще е , не е лъжа че момчетата са по трудни за гледане, но съм свикнала и трябва да се справя Simple Smile.

Аз честно казано си работя, но при мен няма как, доде не родя и даже и след това няма как да спра. Собственник на фирма съм и няма как да се измъкна  Tired.

Аз петък ще ида на бебе манияата на пазар и ще видим, със сигурност ще се закупи нещо. Столче за кола ми трябва и нещо май реших и нова количка да си взема  newsm78. Малко ми е рано, но ако има добри оферти взимам, пък дано всичко е ок до края.

Отделно реших и на баткото обзавеждането да сменя, че не иска да си спи в стаята  Rolling Eyes мамуната , от как забременях нали се залепи за мен и не иска да спи без мен . Та преговаряхме с него, че ако му купя легло кола и ще си иде пак да спи в стаята. Та покрай леглото трябва да махна и другите неща, та ги пуснах за продажба и ще сменям, какво да се прави, дано поне ми реши проблема  Praynig Grinning


  Това с тези плаценти и аз не го разбирам.На скрийнинга бях с предна висока,след това на жк -пак преда висока.Вчер на феталната морфология задна висока?Какво значи това?

# 726
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен момичета!
Радвам се, новините са хубави и позитивни при всички!
Днес бяхме на 4Д, всичко е наред, бебка се движи с една седмица напред - 19+3, а попринцип съм в 18+3 седмица.
Шийката на матката ми е 3см и ми казаха, че не е хубаво да спада повече, със задна ниска плацента.
Усещам бебка може би от 3 седмици вече, но последната доста по-силно, усещанията са под пъпа. Най-вече вечер започва играта! Simple Smile))
На работа също ходя всеки ден за сега всичко да върни наред, но и аз смятам поне до юни да съм си на работа! Simple Smile)
Има ли други мами от Варна и ориентирали ли са се при кого и къде да раждат, че при мен дилемата е голяма!
Lukipuki, аз също усещам такива болки, каквито описваш от вече седмица.. изписаха ми магнезий 3х1.

# 727
  • Мнения: 1 239
Здравейте, отдавна не съм се отчитала, но и нищо ново покрай мен. Да си пиша по спомени по разискваните теми.
1. Смятам да работя до юни - началото или края. Юни и юли сме на сватби и заради тях и някоя екскурзийка  ми е мерак да ме няма на работа.  Но пък и отпуска няколко дена ще пусна някъде преди това.

2.За бутане/ритане - нищо конкретно не усещам. Днес бях седнала сгъната на работа, сякаш ми бълбукна нещо, ама докато се вглъбя да усетя пак и спря. Вечер ми е тежко откъм надуване на корема, изпълва си целия капацитет, както да се преструваш на бременна. Снощи и ММ възкликна като се показах по впита блуза "ехе , ама издуваш ли го" хахаха, вечер си баскетболна топка. Макар на работа ми викат нищо не ми личи в лице и тяло. То наистина един корем само, дето за тях и то не било нищо като за начало на 5 месец. Joy То уикенда го и почвам Heart Eyes

3. Пол още не се знае, ще чакам по Великден на ФМ да го разгадаем. Питах как ми е плацентата, както трябва казаха, каквото и да значи. Ама явно не е от рисковите ниско.

4. Не помня писах ли го вече, дано не се повтарям. Цял живот исках момиче, след сватбата ми се прииска  силно изведнъж момче.  ММ до колкото съм го чувала предпочита момче, ама и момиче да е няма да е разочарован. Това преди да забременея още го питах, че да знам как е настроен, не че ще има полза от мнението му. Шантава работа, поне каквото и да е, ще е прието добре.

# 728
  • Мнения: 394
И аз много се чудя как е възможно двамата доктори които ме следят да ме водят единия че е задна плацента, а другия - че е предна...  newsm78 и двамата се водят "светила", не са някакви квартални АГ-та, да кажеш че не знаят какво да гледат... а ММ ми вика: тя възможно ли е да се променя? Викам да бе, бебето като знае при кого ми предстои преглед и скача от предна на задна и обратно  Joy

# 729
  • Мнения: 1 239
Хаха, да тя и да се измества както пишат жените с проблемна ниска е към издигана, ама да си ходи предна - задна Laughing Сега се сетих като питах ми казаха ,че била "нормална в дъното, щото то имало  и ниска". Предполагам ми е задна по това описание.

# 730
  • Мнения: 3 595
Deyalia - е разби ме! Как може да казват различни неща?! Да се чуди човек този, който греши, дали и за други неща греши... ужас!

# 731
  • Мнения: 394
Те не ми го казват по време на прегледа, но го имам написано черно на бяло - 2 пъти предна според единия и 2 пъти задна според другия... То и с пола до скоро бяхме така - единия каза момче, другия - момиче, ама после първия се съгласи че е момиче и за сега уж сме на момиче, няма да се учудя ако накрая живот и здраве при раждането чуя "честито, имате момче"  Joy
Слава богу за другите неща които са ми по-важни са единодушни, така че гледам да не драматизирам  Simple Smile

# 732
  • Мнения: 92
http://bg-mamma.com/index.php?topic=971043 Новата тема

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 01:32 от WesseLina Kirchewa

# 733
  • Мнения: 222
Здравейте, момичета ! И аз скоро не съм писала, но все гледам задачи да отмятам.
За пола - аз съм била мечтано момче, но уви съм се родила момиче, баща ми не е отишъл в болницата да види майка ми и мен съответно / представете си какво е това за една жена/ , на съседното легло на майка ми имало жена с второ момче / а майка ми с второ момиче/ , която отчаяно я молила да си разменят децата, защото мъжа и много искал момиче и се страхувала, майка ми отказала. На следващия ден когато занесли бебето на майка ми да го кърми и се сторили по-различно / много силно засмуквало, а предния ден едва едва - това по нейни думи/, погледнала номера и видяла, че е различен от нейния , извикала някой от персонала, намерили ме и ме върнали на майка ми / бъзикам се от къде знаеш въобще дали съм ти истинско дете след тези преживявания/. Не стига , че е била подложена на унижение от съпруга си, но тук идва и изкушението да ме замени , но тя се е спряла. За това си повтарям едно - да се роди живо и здраво и с много късмет!
Да ви питам, кои щяха да пътуват до Бг и разни други държави? Някакви допълнителни лекарства ще приемате ли по време на път?

# 734
  • Мнения: 60
Аз има 3 ПКК+ урина,3 пъти ТСХ, Вит. В12,В6, йод, желязо,витамин Д, белтъци и още няколко неща.
LINA,колко пари ти взеха за тези изследвания?Пуснаха ми същите изследвания,затова питам!Аз вчера също бях на ФМ,нормално е всичко.Странно ми е само,че ми казаха термин 08.08,а моят АГ ми каза 19.08.
Поздравления на всички,които вече също знаят пола.Да са живи и здрави бебочетата,само това е най-важното!

Общи условия

Активация на акаунт