Йоан Матев

  • 110 709
  • 984
  •   1
Отговори
# 690
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не навсякъде средата е такава. В частните училища има изобилие на разглезени мамини златни.
В гимназиите с труден профил и още по-труден изпит е малко по-умерено положението.

Уж това беше и нашата цел, когато кандидатства в математическа гимназия с профил - математика и информатика, а сега излиза, че е втори по успех в класа, като се има предвид, че успехът му от първия срок е 4.63. И при това паралелката им е най-елитната във випуска им.
В някоя школа ли да го запиша, да ходи на допълнително обучение?
Вече не съм сигурна, че ако тренира някакъв спорт ще му се отрази градивно на психиката. Като гледам волейболния отбор от юноши на града ми става мъчно.

# 691
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не навсякъде средата е такава. В частните училища има изобилие на разглезени мамини златни.
В гимназиите с труден профил и още по-труден изпит е малко по-умерено положението.
Лиле, това, на което се нагледах покрай дъщеря ми, ме принуди да запиша малката в частно училище. Мога да те уверя, че това са най-смислено похарчените ми пари. Нямат телефони, нямат мерене на джобни, защото няма къде да ги харчат и съответно не носят, родителите са интелигентни хора, интересуващи се от обучението на децата си, учителите знаят защо са там. Вярно е също, е от частно до частно има разлика, както може би има и читави ДУ, но аз вече не знам кои са. Навсякъде доминира простотията и "меренето" на кой е по-по-най.
На голямата не й стигна за малко бала да отиде в някоя от "топ 10" гимназиите, но вече съм МНОГО доволна, че не отиде в нито една от първите езикови. Това, което виждам при децата на приятели там, не ми харесва въобще. В нейната гимназия поне е изключено да не посещава часовете, защото на втория час ще съм уведомена от класната й. Дисциплината е на ниво частно училище (от качествените).

# 692
  • София
  • Мнения: 4 258
По-полека, когато употребявате думата "всички".
Това важи в пълна степен и за обобщението ти относно учещите в ЧУ.
Не приемай за общовалидни собствените ти впечатления и евентуален личен опит.
По-стегната дисциплина и яко учене от ЧУ на малката ми дъщеря не съм срещала.

# 693
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
По-стегната дисциплина и яко учене от ЧУ на малката ми дъщеря не съм срещала.
Ще ви почакам(теб и кафето) да дадете отзив за частна гимназия, за каквато става дума в темата и в каквато на всички стана ясно, че било нормално да не се пишат отсъствия.

# 694
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ще ви почакам(теб и кафето) да дадете отзив за частна гимназия, за каквато става дума в темата и в каквато на всички стана ясно, че било нормално да не се пишат отсъствия.
Нали не мислиш, че само в някакво ЧУ не се пишат отсъствия? По-напред дадох пример със столична елитна гимназия, в която също не се пишат. Можеш да не ходиш и цял срок, накрая да посетиш часовете, за да те изпитат и всичко е 6. Знам го със сигурност.

# 695
  • София
  • Мнения: 8 933
С тези обобщения за днешната младеж ми приличате на бабите, дето всички след тях са много зле. Включително и нашето поколение беше определяно, като лошата "днешна младеж". Всяко поколение си има добри и лоши представители. Аз например харесвам приятелите на сина ми, не ги виждам, като любители на батките и мутрите. А за всяка гимназия съм чувала какви ли не истории, независимо частна, елитна или квартална.

# 696
  • София
  • Мнения: 38 553
Има ли развитие по казуса?
На мен ми изглежда много скалъпено всичко и съм склонна да вярвам, че въобще не е това момче убиеца.

# 697
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Има ли развитие по казуса?
На мен ми изглежда много скалъпено всичко и съм склонна да вярвам, че въобще не е това момче убиеца.
А е по-скоро брат му. Един от двамата е.

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 404
Е, как ще брат му, като е бил на тренировка по тенис по времето на убийството? Цялото семейство са един дол дренки, но убиецът е Йоан Матев според мен, какво ви съмнява толкова?

# 699
  • Мнения: X
Теорията за брат му е свободно съчинение. Полицията чак толкова сляпа не е. После се смеем, че вестниците къртят със статии, пак че не са се сетили тук да надникнат.

# 700
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Теорията за брат му е свободно съчинение. Полицията чак толкова сляпа не е. После се смеем, че вестниците къртят със статии, пак че не са се сетили тук да надникнат.
A, не са. На бас, че някой парцал ще изпляска и тукашната версия до ден-два Grinning.

# 701
  • Мнения: 14 478
Ами онова недоразумение – "София ден и нощ"? Опитах се да гледам една серия, за да видя какво толкова му харесват, но не издържах. И сега, когато превключвам понякога каналите, попадам на него и все едно и също виждам – някакви полуголи мутроподобни си разхождат стероидните мускули и татуировките, а някакви кифлеещи се фръцли постоянно крещят на някого истерично. Ама истерии да видиш!
Ако това е картината на българската младеж днес, тогава всички родители трябва моментално да се гръмнем...
Това се показва, Сийке. Скромните и разбрани младежи са скучни и неинтересни. Но това не означава, че скромните и разбрани са изчезващ вид..

# 702
  • Мнения: X
Да, не всички са батка!

Какво е да си батка?  Grinning
https://www.youtube.com/watch?v=LcwcjYvG9mE

# 703
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Теорията за брат му е свободно съчинение. Полицията чак толкова сляпа не е. После се смеем, че вестниците къртят със статии, пак че не са се сетили тук да надникнат.
A, не са. На бас, че някой парцал ще изпляска и тукашната версия до ден-два Grinning.
Joy Joy Joy заради сините маратонки, с които се подвизава брат му във фейса  hahaha

# 704
  • Мнения: 2 070
Чак такава братскА любов?!

Общи условия

Активация на акаунт