Йоан Матев

  • 110 694
  • 984
  •   1
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 19 249
Още не мога да си обясня, как десетки полицаи претърсваха Борисовата градина след убийството и не можаха да намерят ножа веднага. Аз, дето не съм полицай, бих погледнал първо в шахтите, защото най-лесто е да хвърлиш ножа именно в някоя шахта. Това е загадка за мен, как не го намериха този нож още в началото. Изобщо, търсели ли са в шахтите или не?
Това става само в книгите и в сериалите. Борисовата градина не е малка.
Всеки е готов да направи нещо, след като вече знае резултата...

# 961
  • София
  • Мнения: 16 025
Още не мога да си обясня, как десетки полицаи претърсваха Борисовата градина след убийството и не можаха да намерят ножа веднага. Аз, дето не съм полицай, бих погледнал първо в шахтите, защото най-лесто е да хвърлиш ножа именно в някоя шахта. Това е загадка за мен, как не го намериха този нож още в началото. Изобщо, търсели ли са в шахтите или не?
 
Не са се престаравали. В блока ми преди 1г. двама се стреляха заради силна музика към 17.30 ч.
Дойде полиция, но не намериха гилзите. Те и не се навеждаха много старателно, тумбаците им пречеха.  Късно вечерта преобразуваха съобщението - съседите са се били с юмруци. Хората по етажите чуха стрелбата, аз също. А простреляния беше закаран с линейка в Пирогов, лекуваха го и беше документирана прострелна рана. ...После следва съд, мотане по инстанции докато се забрави.

# 962
  • Мнения: 859
Всъщност, по-логично е да скриеш/изхвърлиш ножа другаде, защото първо ще се претърси околността с всичките му шахти, храсти и други скрити местенца. Голяма глупост е било да се скрие оръжието там и явно по-малкият Матев е бил в паника, притиснат и уплашен от униформените, за да издаде. Явно спречкването и резултатът му са били наистина неочаквани, братчетата - уплашени и не са мислили. Не, че ги оправдава това, разбира се.

Как обаче се появи Патрик в цялата картинка? Така и така е загазил здраво, че да отърве (срещу какво?) Йоан и да може той да избяга зад граница, докато властите изясняват кой-какво-защо? Да видим сега дали Патрик след месеци, когато се позабрави случаят, няма да се разболее внезапно или нещо друго няма да се случи, което прави оставането зад решетките невъзможно.

# 963
  • София
  • Мнения: 2 481
Виновен или невинен, вече е осъден.Няма да върне убития.Няма да живее блажено.
Косвени доказателства.
Против съм наблюдаването, камерите,но в паркове, обществени места, ВЕЧЕ, при този начин на живот са необходими.
Той ще си живее блажено, защото го оправдаха.Страх ме е да коментирам повече. Сигурно и други ги е страх, включително адвокат и рода.

# 964
  • София
  • Мнения: 19 249
Честно казано, на негово място мен би ме било страх...

# 965
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Какво ли е да живееш с убиец, за когото животът не струва нищо?

Отсега нататък роднините и майка му ще трябва да спят нощем само с едно затворено око.
Представяте ли си, ако случайно му кажат нещо накриво и вземе, че изперка, може и тях да ги наръга. Anguished

Йоан Матев не за първи път проявява жестока агресия, за това алармират негови близки. Преди да наръга 15 годишния Георги Игнатов, тогава непълнолетния Йоан задига служебния пистолет на баща си. Както е известно, Ивелин Матев е служител в Гранична полиция. 55-годишният мъж дълго вpеме е работил като паcпоpтен контрол. След това е бил охрана на полицейския участък в Дpагоман, съобщава столичен ежедневник, предаде "Пик".


Именно по това време се разиграва грозната случка. Все още тийнейджър, Йоан Матев разбива касата в дома им, в която баща му държи служебното си оръжие. Задига пистолета и убива кучетата на комшиите. Следва грандиозен скандал със съседите, който струва доста нерви на родителите му.
"Двамата с брат му Марсел още от деца бяха много луди. Знаехме, че ще създават проблеми на баща си", споделят близки до семейството.

Най-вероятно именно след този случай е заведено възпитателно дело към обвинения за убийството на Геша. Матев попаднал при инспекторите от Детска педагогическа стая. Заради възрастта си (още бил малолетен бел. авт.) нямало как той да носи наказателна отговорност.
От съд го спасява само фактът, че тогава все още няма навършени 14 години. След като ченгета изясняват случая и доказват категорично вината на Йоан Матев, документацията по случая е изпратена в Детска педагогическа стая. Това е единствената институция, която може да се занимава с непълнолетни, извършили престъпления. Методите, които се използват, са възпитателни беседи с провинилия се тийнейджър, както и с неговите родители.

Според запознати те се провеждали от инспекторите в столичния район "Младост". Причината е, че по документи Йоан Матев се води, че живее на територията на общината в апартамента на баба си и дядо си. Всъщност той е с родителите си в семейния дом в Кокаляне. Именно там се разиграва и случката с убийството на кучетата.

# 966
  • Мнения: 1 117
Днес се навършват 6 години от убийството на Георги, а убиецът се разхожда свободно по улиците.. Close Дали някога изобщо ще си получи заслуженото?!
Винаги, когато засвирят сирените на 2-ри юни, се сещам за Георги и как нелепо си отиде от този свят..

# 967
  • Мнения: 5 903
На мен много ми е мъчно за това момче. Много трагични случаи има и много мъка, но специално за това момче ми е много мъчно. И всеки път като видя гадните  мутри на убиеца и неговата майка, мисля, че ще е хубаво, ако има ад, защото тук, на земята явно няма възмездие.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 20:30 от Barbarella*

# 968
  • Мнения: 1 117
6 години в чакане на справедливост..


Единственото, което по някакъв начин ме успокоява е, че Георги в момента е в рая, далеч от този, изпълнен с жестокости, свят.

# 969
# 970
  • София
  • Мнения: 15 460
В България,  който плаща, той е невинен.Това ми го казаха преди 10 години, аз не вярвах, но СГС ми го  доказаха.Обикновено виновните плащат много, за да ги изкарат невинни. Аз просто се надявам,че всеки си плаща рано или късно.За съвест не говоря, защото ,ако имаха съвест, сами щяха да отидат и да си признаят.

# 971
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Нищо ново, както винаги…

# 972
  • София
  • Мнения: 19 249
В България,  който плаща, той е невинен.Това ми го казаха преди 10 години, аз не вярвах, но СГС ми го  доказаха.Обикновено виновните плащат много, за да ги изкарат невинни. Аз просто се надявам,че всеки си плаща рано или късно.За съвест не говоря, защото ,ако имаха съвест, сами щяха да отидат и да си признаят.
Съвест може да има човек, убил някого при самоотбрана или за отмъщение. Обаче за да му вземеш парите, без да си материално затруднен....каква съвест, какви 5 лв.

# 973
  • София
  • Мнения: 3 838
Спокойно, има още две инстанции, които са само от съдии. Тези тримата, гласували, че е невинен, нито един от тях не е съдия. Двама са съдебни заседатели, един е младши съдия, тоест без кой знае какъв опит. Лошото е, че и да го признаят за виновен, няма да лежи много, още повече, че доста години лежа и в предварителен арест, после под домашен.

# 974
  • Мнения: 724
Изчезнал бил....

Общи условия

Активация на акаунт