Нова Зеландия - как, кога, защо...?!?

  • 14 520
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 655
Мдаа, права си.
Аз не използвам Фб и дори да ти разреши - няма как да се възползвам  Mr. Green Живот и здраве, след време, ако имаш информация ще ми е приятно да я споделиш.
Хубав ден! bouquet

# 16
  • Мнения: 4 808
И все пак си помислете добре, преди да предприемете тази важна стъпка! На тази моя фб приятелка миналата година почина майка и, доста внезапно или след кратко боледуване. Тя го изживя много тежко, били са близки, но мисля, че се чувстваше донякъде виновна, че не е била до нея и не успя да я изпрати в последния и път. Далечно разстояние е, половината свят... Дъщеря ми днес като ми съобщи, каза: "Мамо, знам, че няма да си доволна, но ще е за кратко, не за цял живот". Дано не им дойде друг акъл...

# 17
  • Мнения: 9 122
темата е стара но искам да я съживя Wink
CvEtEmOe какво стана замина ли или ...
Можеш да емигрираш за края на света ако имаш 3,8мил.нз долари, можеш да си студент срещу 90000нз$ на година
и можеш да емигрираш за 3 месеца като на всеки 3 излизаш и пак влизаш..работа...хмм на черно

# 18
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 655
Благодаря за съживяването.
Не, още не съм заминала... Но ни стои като задачка, вече почти на дневен ред у дома.
Мъжът в къщата записа и почти изкара една магистратура и затова заминаването остана на заден план, за сега. Аз пък, чак сега започвам да работя по специалносттта си.
Преглеждаме и други варианти - Исландия, Канада, НЗ....

Има още известно време до избор на дестинация.

# 19
  • Мнения: 66
Здравейте!
Може ли някой да пусне актуален линк, на който има достоверна информация за хора, които искат да емигрират в Нова Зеландия?
Някакъв сайт за чужденци, на който ясно да разбера имаме ли шанс със съпруга ми да си намерим работа там.
Много съм ви благодарна!

# 20
  • Мнения: 573
И ние разглеждахме тази опция редом с Австралия и Канада, но ни възспряха основн невероятните цени за наем. Изглеждат просто непосилни на фона на заплатите, които видяхме в нашата сфера...как се справят с този факт хората, живеещи там?

# 21
  • Мнения: 7
Благодаря за съживяването.
Не, още не съм заминала... Но ни стои като задачка, вече почти на дневен ред у дома.
Мъжът в къщата записа и почти изкара една магистратура и затова заминаването остана на заден план, за сега. Аз пък, чак сега започвам да работя по специалносттта си.
Преглеждаме и други варианти - Исландия, Канада, НЗ....

Има още известно време до избор на дестинация.

Здравей "ЦветеМое",

От известно време си мисля за емиграция в същата дестинация. Ще ми бъде приятно да обеним усилия.
При мен не е заради финансовата част, тук си имам приятна за мен работа. Търся начина на живот, реда и уредеността. Имам малко опит с Щатите и Европа, света се променя доста динамично.
За малко съм живял с момиче от New Zealand, ще потърся контакт. Само като инфо - каквото зная от нея, много зеленина и природа, хората са отворени и добри.
Бъдете здрава и щастлива
М

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 19:34 от marin79

# 22
  • Мнения: 9 122
Според мен! НЗ е място за хора 50+
няма action ..прекалено заспало е за тийн и младежта до 50  е прекалено заспало!

# 23
  • Мнения: 7
Според мен! НЗ е място за хора 50+
няма action ..прекалено заспало е за тийн и младежта до 50  е прекалено заспало!

Благодаря за включването
Жалко за липсата на динамика и лудница на Острова. Аз съм сега в панелка с около 100 апартамента, един вход. Сутрин се будя от хроничното гръмко повръщане на единия комшия около 5-5.30ч; вечер заспивам след купоните и пиянскките изцепки на друг през два етажа (заспивам след купона де, то иначе  пеене и тъпан, акордион...). От двете ми страни има едни воеводи дето редовно си правят жените на струващи колкото парцал, майната му на реването и "курво, боклук". Зимата си вентилират апартаментите в посока коридорите, да не губят топлината. Смрад, гомна и лайна. Говоря в прав текст, съжалявам ако звучи грубо, не съм поет. Пиша от БГ Югозапада.
Ама ако има шанс за онази зеленина и спокойствие - ще се напъна да се адаптирам Simple Smile
Лек ден на всички

# 24
  • Мнения: 9 122
marin79
Аз не казвам, че е зле напротив уникално е!
Просто не знам на колко си години, в поста писах, че е толкова спокойно и пусто..че ще пукнеш от скука, ако си 15-50год.

# 25
  • Мнения: 573
На 30 съм, с дете на 3 години, искам зеленина, тишина, спокойствие, възможност за прилична работа и доходи, добро образование за детето и да не се разорим с плащане за квартира, да има шанс да се преселим там след 6 месеца примерно, без да се разорим преди това (визирам Австралия с ненормалните такси за визи). В Нова Зеландия има ли шанс тези неща да се случат, ако и двамата с мъжа ми сме със сравнително търсени там професии и говорим езика?

# 26
  • Мнения: 7
marin79
Аз не казвам, че е зле напротив уникално е!
Просто не знам на колко си години, в поста писах, че е толкова спокойно и пусто..че ще пукнеш от скука, ако си 15-50год.


Здравей,
разбрахме се. Ако не е тайна, там ли живеете?

# 27
  • Мнения: 573
Здравейте, аз с надежда да побутна темата, Нова Зеландия ме привлича много повече от Канада, но не мога да намеря решение на жилищния въпрос. Някой от живеещите в НЗ може ли да сподели как се справя с това? Идеята ми е да си намерим работа с ИТ/Маркетингови проучвания е Оукланд примерно и да си наемем нещо, няма нужда да е в центъра на града, разбира се , ако има приличен градски транспорт, в околността, с две спални и кухня с хол в едно примерно. Колко ще ни излезе това удоволствие и наистина ли една средна заплата там не може да го покрие...

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аврора, защо не проучиш сама какви са наемите в набелязаните от вас квартали и какви са средните заплати в Оукланд във вашия сектор. И можете да си направите груба сметка. А ще можете ли да си осигурите работодател преди да заминете и да ви покрие работната виза? В началото може би ще ви е трудно, особено без осигурена работа, моят съвет е да не тръвате без някой лев за месец-два поне напред(наем, сметки, режийни), за всеки случай. Проучила ли си как стоят нещата със социалните и детските градини? Колко се плаща, работно време за градини и има ли изисквания за прием на децата(примерно възраст, да знаят английски и т.н.). Подгответе се в нещата, които ви интересуват, и да пише някой по темата, ще пише за неговия конкретен случай и едва ли ще ти свърши кой знае каква работа.

# 29
  • Мнения: 1 418
Ето актуален форум по темата 😊Bg2Nz.com ще ви е полезен.Ако сте напред с английския australiaforum в Google.

Общи условия

Активация на акаунт