Великден 2017 - Всичко за празника

  • 38 594
  • 202
  •   1
Отговори
# 165
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Вчера случайно попаднах на предаване по БТВ - сутрешния блок. Там една дама обясняваше за боядисването на яйца с естествени материали. Ами, определено няма да се хвана, колкото и да е еко- , био-  и пр. За да се получи хубав цвят, яйцето трябвало да престои по час, дори и повече в отварата. Ако се боядисват 10-тина яйца - добре, но ако имам намерение да боядисам една хора... сигурно като почна от четвъртък, ще боядисвам до неделя.  Grinning

# 166
  • Мнения: 6 312
Вчера случайно попаднах на предаване по БТВ - сутрешния блок. Там една дама обясняваше за боядисването на яйца с естествени материали. Ами, определено няма да се хвана, колкото и да е еко- , био-  и пр. За да се получи хубав цвят, яйцето трябвало да престои по час, дори и повече в отварата. Ако се боядисват 10-тина яйца - добре, но ако имам намерение да боядисам една хора... сигурно като почна от четвъртък, ще боядисвам до неделя.  Grinning
Абсолютно подкрепям! Аз съм бързачка и ако трябва да се моткам цял ден ще се изнервя яко. Май прекалено почнахме да се прехласваме по еко, био и т.н. глупости.

# 167
  • Burgas
  • Мнения: 503
Споделих линка,не защото се прехласвам по био,еко и други модерни течения,просто искам да пробвам различен начин за боядисване-омръзнаха ми вече перлени,блестящи,седефени и пр.яйца.От няколко години правя декупаж ,разбира се не на всичките си яйца и да бавно и пипкаво е ,но ми е интересно.Тази година искам да направя няколко пастелни цвята,ще видим как ще се получат Peace
а и те могат да си киснат 2 часа,а аз през това време ще правя нещо друго,няма да им бая Laughing

Последна редакция: ср, 12 апр 2017, 17:51 от borka01

# 168
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
А защо приемаш поста ми като упрек към теб? Просто споделих мнението си. И аз правя декупаж, както и декорирам с хартиено тиксо и боядисвам след това. Има много и най-различни техники. Тук споделяме различни идеи и показваме както боядисаните яйца, така и всички декорации, които правим за празника.

# 169
  • Burgas
  • Мнения: 503
YanaDG  Heart Eyes,не визирах никого от вас,момичета,нито съм почувствала упрек,просто и аз изпитах нужда да се обясня Laughing ето ги моите декупажни яйца от първия ми опит,вече съм задобряла,но нямам по-нови снимки Laughing

# 170
  • Мнения: 3 480
Много красиви!

# 171
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Наистина са красиви! Със салфетки или с хартия за декупаж са правени?

# 172
  • Burgas
  • Мнения: 503
Stardust@,YanaDG,благоаря ви Heart Eyes,със салфетки е правен декупажа,фиксирани с разбит яйчен белтък.

# 173
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Тук е много ограничен избора ми, та не мога да направя много и различни. А и вече боядисвам малко яйца.

# 174
  • Мнения: 6 312
Яйцата ми са готови, но утре ще кача снимки.  Пробвах техника със салфетка, вместо  памук. Увивам яйцето с намачкана салфетка и капвам от различни цветове боя. Стават много интересни. Пробвайте.

# 175
  • Мнения: 2 078
Еее жалко, че късно видях за салфетката вместо памук. Аз нашарих няколко с памук, няколко едноцветни, повече си поиграх с тези :
http://prikachi.com/images.php?images/819/9095819s.jpg
Общо взето цял ден през няколко часа боядисвах  Joy

# 176
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Тази година пропуснах декупажа. Днес боядисах яйцата, получиха се. Използвах салфетка и домакинска хартия, става интересен релеф. Но снимки ще качвам по-късно, като завърша цялата украса за празника.

Много красиви са станали яйцата, видях снимката.

# 177
  • Мнения: 2 266
Пробвах с кухненска хартия и със салфетка,защото нямах памук,а и преди да ви прочета.Пълен провал.Определено с памук става много по-добре.Поне при мен.

# 178
  • Мнения: 7 116
Ето ги моите яйца, съжалявам за лошата снимка.  Embarassed
Скрит текст:

# 179
  • Мнения: 6 312
http://prikachi.com/images.php?images/998/9095998n.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/0/9096000L.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/1/9096001o.jpg
Това са снимките от боядисаните яйца.Последната снимка е на яйцата правени със салфетка.

Общи условия

Активация на акаунт