RYANAIR - 7

  • 78 768
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 135
Привет , момичета и момчета  Grinning
Може ли да ми помогнете - пътуваме другата седмица до Кьолн , как да стигнем до центъра на града , освен с кола под наем?
Нещо се оплетох и изобщо не мога да се оправя  Blush
Предварително ви благодаря!  bouquet
Кола под наем е оправдана само ако ще обикаляте из околностите. В града определено ще ви пречи. През летището минава както градски транспорт, така и регионални влакове, за които важат същите билетчета. За 15 минути сте на централна гара, която е до катедралата. Просто трябва да отидете на правилните като посока коловози. Идвайки от терминала, на който кацат Райън, първият ескалатор е към коловозите в посока Бон, а вторият - към двата коловоза в посока Кьолн. Само гледайте да не се качите на ICE или IC влак (тези с дългите муцуни  Laughing), защото техните билети са по-скъпи.

Някой бил ли е обезщетен при закъснение над 3 часа? Като гледам как върви, ще минем 3-те часа. Дали е реално и какво следва да направим след пристигането?
Имай предвид, че се брои не закъснението при излитане, а при кацане. Ние бяхме така на ръба с Уиз. Успяха да наваксат и стигнахме с 2 часа и 55 минути закъснение. Wink Иначе събирай всякакви касови бележки - за ядене, за такси (ние пристигнахме когато вече нямаше градски транспорт). Дори за телефонни разговори се полагат някакви пари.

Последна редакция: сб, 04 мар 2017, 12:59 от Тaня67

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 234
Мерси, 3ч и 40 мин закъсняхме. Ще пиша на мейла, да видим резултата.

# 32
  • Мнения: 716
Alexandra, направо им пиши на чата, ще ти изпратят линк с онлайн формата за подаване на молба. Бързо превеждат обезщетението на картата, с която е платено. Размерът е 250/400 евро в зависимост от разстоянието.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 122
Някой успя ли да намери за зимното им разписание евтини билети от 9.99 евро, защото туко що влезнах, но не успях да намеря такива. Освен за скорошните месеци.

# 34
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Благодаря момичета за Кьолн, накрая и аз успях сама да го видя  Blush
Понякога не виждам неща , които са пред очите ми.
И аз търсих нещо за зима 2017, но цените не бяха намалени.

# 35
  • Мнения: 19 006
И аз не намирам намалени билети за зимата, но принципно от ноември до февруари има много евтини билети (като се изключи периода около Коледа и НГ)

# 36
  • Мнения: 1 000
Момичета аз искам да попитам за полетите до Тенерифе или като цяло полетите с прекачване. Гледам тези през  Барселона(София-Барселона, Барселона-Тенерифе), колко часа е добре да има между двата полета и какво се случва ако единият закъснее прекалено много?

# 37
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Райън дали няkога ще летят до Париж?

# 38
  • Мнения: 19 006
Момичета аз искам да попитам за полетите до Тенерифе или като цяло полетите с прекачване. Гледам тези през  Барселона(София-Барселона, Барселона-Тенерифе), колко часа е добре да има между двата полета и какво се случва ако единият закъснее прекалено много?

Два часа вероятно ще са ви достатъчни
Раян не продават полети с прекачване, т.е. ако нещо се случи и си изпуснете втория полет, не ви дължат нищо, ще трябва да си купувате билети за следващ полет които вероятно ще са скъпи

# 39
  • София
  • Мнения: 4 122
И аз не намирам намалени билети за зимата, но принципно от ноември до февруари има много евтини билети (като се изключи периода около Коледа и НГ)

Виждаш ли дали има такива и за къде са? Аз последно гледах, но за никъде не видях евтини - по 9.99Е както беше писано. Или аз нещо не мога да се ориентирам или въобще няма такива.

# 40
  • Мнения: 2 495
Здравейте,
В събота е моя полет до Берлин, качвам се за пръв път на самолет и както си личи много се вълнувам! Laughing Дай Боже всичко да е наред!Искам да ви питам-дамската ми чанта е с размери 40х40х20 и не отговаря на размерите на 1 стр.Проблем ли ще е ?С другия багаж нямам проблеми-даже е с по-малки см от описаните.

# 41
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Дали ще е проблем или зависи от много неща и едва ли някой във форума може да каже точно  Simple Smile
По принцип не са супер педантични според споделеното от повечето пътуващи, но това нищо не означава.

Аз да ги похваля, тази вечер са кацнали с 20 мин по рано тук и полета за София също е излетял само с 15 мин закъснение. Дано и другата седмица е така  Simple Smile

# 42
  • Вестерос
  • Мнения: 38 237
Хелоууу, завърнах се  Mr. Green Всичко беше шест точки и искам да благодаря на тези, които ми отговориха на многото и тъпи въпроси  bouquet bouquet

На 3-ти сутринта към 5 бях на летище София и имаше страшно много хора, проверката се бавеше, че ни караха да си събуваме и обувките. Не ми гледаха хич колко течности има в плика. Самолетът вместо в 6:50 излетя за Атина в 7:10, тъй като имаше хора забавени заради проверките. Полетът беше около 50 минути, приятен.

На връщане- на атинското летище нямаше много хора сутринта. като минеш проверката се чака да стане час до полета, за да се появи номера на гейта на таблото. Пак излетяхме със закъснение-10 минути. Отново не ми гледаха течностите на проверката, даже бях с 11 течности, а не 10.

На живо клетките за багажа са доста по-големи, отколкото изглеждат на снимки и видеота.

На връщане взеха доста багажи в багажното безплатно на тези, чиито ръчни куфари бяха малко по-големи.


Ако искате може да добавите в първия пост за предвижването от летището до града- х95-6 евро, като се излезе веднага на дясно се тръгва, без да се пресича и се стигат гишетата за билети и автобусите. Последната спирка е площад Синтагма. Има и метро- 10 евро е билета. Такситата са с цена 38 евро.

И въпрос- някой вземал ли си е парфюм от самолета? Някакъв на Мошино беше 20 евро за 50мл и се колебаех  Thinking

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
 bouquet
да се запиша и аз...въпреки,че за сега само чета  Grinning

# 44
  • Мнения: 2 681
Здравейте,
дамската ми чанта е с размери 40х40х20 и не отговаря на размерите на 1 стр.Проблем ли ще е ?
Проблем не, но може да те накарат да доплатиш.
Виж цените в сайта и реши дали няма да е по-изгодно да си купиш някаква евтина чанта с определените размери. Само за пътуването, а там на място ще си прехвърлиш нещата в голямата.
Има разни от плат за 10 - 15 лв.

Общи условия

Активация на акаунт