Екопътеки и всякакви приятни разходки

  • 122 077
  • 1 170
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 244
Не мога да не се запиша тук, обожаваме да правим еднодневни екскурзии по разни места.
Последното ни беше до параклиса на яз. Пчелина „Св. Йоан Летни“, не толкова заради него самия, макар да е идеален за снимки отвън, вътре съжителстват вандалства от футболни фенове по стените и религиозни свидетелства под формата на напълно достъпни (и неоткраднати) библии, свещи... Доста крийпи място, имаш достъп до пропаст от едната страна... Аз брах някакъв ранен кантарион Simple Smile Гледките са невероятни в 4 посоки.Трудно се стига, почти липсват табели и ние бъркахме три пъти пътя, а междувременно срещнахме други объркани, които упътвахме. Simple Smile
Често пътуваме в Северозпада и обожаваме пътя през Искърското дефиле и после през планината, Бяла Речка и към Вършец. Няма такива гледки, по цялото трасе, но досега почти не сме спирали никъде.
Следя ви, много хубава тема.

# 286
  • София
  • Мнения: 4 548
Много живописно е от Вършец към Миланово на билото и после надолу към Лакатник.

# 287
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Препоръчайте ми екопътеки със стабилна земя под краката Grinning Не ме е страх от високо но не искам да ходя по паянтови летвички. Благодаря

# 288
  • Мнения: 1 615
Препоръчайте ми екопътеки със стабилна земя под краката Grinning Не ме е страх от високо но не искам да ходя по паянтови летвички. Благодаря

Екопътека "Под пръските на водопада" - Тетевен

# 289
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Здравейте! Поздравления за чудесната тема! bouquet

Ние обожаваме разходките сред природата и с радост си организираме походи, когато имаме възможност.

Скоро ще се включа с молба за препоръка на конкретна екопътека около София. Simple Smile

# 290
  • Мнения: 4 578
Запис за темата Simple Smile Orchidea, във Врачанския Балкан има много пътеки, наскоро обновиха една от повредените. Направени са стабилно, има доста, които са си пътеки през планината, не на летви. Описани са в сайта на парк "Врачански Балкан".

 Също така по ждрелото на Ерма, но не от началото, където е туристическия център, а преди него, където се вижда табела за махала и път. Не мога да се сетя точно коя махала беше, но е някъде в началото, преди вилите и къщите за гости, които са около туристическия център. Върви се по широк, хубав път, там дори коли могат да минават. Движение на коли няма де, за два часа най-много една-две да видиш, хората си пътуват. Правено е за жп линия, но така е останало. Тунелът не беше осветен, така че си носете фенери.

Над Зелениград, Трънско, тръгва навътре и нагоре в планината горски път. Много е магично, от едната ти страна зеленина, от другата - червени скални късове със златни нишки.

# 291
  • Мнения: 964
ПРЕКРАСНА ТЕМА !!!
Със семейството ми много обичаме сред природата и особено екопътеки.
Миналата седмица бяхме на разходка пещерата "Очите на бог" и скалния манастир ( пак там ) Св.Марина ... много е красиво но пътеката не е за много малки деца според мен .На връщане в пещерата имаше гайдар ( случайно, случвало се многооо рядко ) и беше много хубаво.

# 292
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
ООо благодаря ви за предложенията , веднага отварям да чета.

# 293
  • Мнения: 184
Здравейте,

Предложения за разходка около София на 1 час максимум път с кола с дете първолак?

Благодаря.

# 294
  • Мнения: 3 367
Пътеката от Бистрица до Железница. Не знам дали е коментирана, но ние много я харесваме. Равна, широка с много места за пикник и почивка.

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Иии, като се изсипе цяла София там през уикенда, приказката бързо придобива черни краски. Laughing

Сериозно, вече не ми е никакъв кеф, докато се разхождам из природата, в търсене на тишина и спокойствие, на всяка крачка да се разминавам с шумни орди от пишман-туристи. Whistling

# 296
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Искам да попитам още нещо... Как е маршрута до Страшното езеро ,Мальовица ? Някой ходил ли е през лятото?

# 297
  • Мнения: 646
Искам да попитам още нещо... Как е маршрута до Страшното езеро ,Мальовица ? Някой ходил ли е през лятото?
Много добре маркиран, първата част е сериозно изкачване, после е по-поносимо. Много е каменисто и се върви почти само на открито-без сянка. Иначе гледките са вълнуващи и си заслужава.

# 298
  • Мнения: 6 301
Обещах да пиша за Сопотски водопад - много е хубав, тръгва се от лифта надясно, върви се около 20-30 минути през гора по малко мочурлива пътека. Минава се през 1-2 мостчета, едното от които нямаше парапет, някои хора предпочетоха да минат по камъните в реката. Ако имате време може да съчетаете с разходка с лифта, горе има хотел /май бивша хижа/ и да хапнете, долу има заведение, но само сладолед, сандвичи и жива бира предлагат. А защо не и да се спуснете с делтапланер Laughing, имаше обявени цениу но не обърнах внимание. Ние така или иначе съчетахме с екопътека Бяла река и нямахме време за друго. Долу има огромна поляна, на която хората си правеха пикници, даже 2 палатки беше опънал някой.

# 299
  • Мнения: 4 936
има ли табели до водопада? колко време се върви до него? Има ли голяма денивелация ?

Общи условия

Активация на акаунт