Екопътеки и всякакви приятни разходки

  • 121 632
  • 1 170
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 1 067
Не мога да измисля разходка нейде в радиус от 100км от Пловдив...?  Thinking

Бекови скали + Червената скала - с. Равногор
Устински водопад - с. Устина
Червената църква - Перущица
Розовски вриз за едно хубаво барбекю
Фотински водопади - с. Фотиново
Крепост Цепина - с. Дорково, Палеонтологичното находище там, може да го пропуснете, не си заслужава (лично мнение)

Тия ми идват на прима виста на ум Simple Smile

# 901
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Не мога да измисля разходка нейде в радиус от 100км от Пловдив...?  Thinking

Бекови скали + Червената скала - с. Равногор
Устински водопад - с. Устина
Червената църква - Перущица
Розовски вриз за едно хубаво барбекю
Фотински водопади - с. Фотиново
Крепост Цепина - с. Дорково, Палеонтологичното находище там, може да го пропуснете, не си заслужава (лично мнение)

Тия ми идват на прима виста на ум Simple Smile
без последните две сме били на тези места...благодаря!

# 902
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 170
Ако решите да ходите към Дорково и имате време и съответно ви е интересно, може да посетите цеха за ръчни килими в Костандово- на няколко км е градчето.

# 903
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Хайдушки поляни? Но аз съм стигала само до хижа Момчил юнак. Ако някой е ходил наскоро нататък , да сподели отзиви, моля. Преди това бяхме до обсерваторията в Рожен.
malina-pamporovo.com/bg/landmarks/view/8.haidushki-polyani.html

# 904
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Всъщност Палеонтологическото находище е интересно, макар и бедно. Направили са го хората, колкото са могли. Аз, преди да отида, нямах представа, че в България има намерени останки на мастодонти, камо ли да ги видя на живо!

# 905
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 726
Според екскурзовода находището е бедно, защото когато са започнали разкопките е участвал френски археолог и е закарал голяма част от находките във Франция.

# 906
  • Мнения: 226
В района на Дорково /между Ракитово и Велинград/ е пещерата Лепеница. До нея може да се стигне и пеш и с автомобил - невероятна е.
Около Юндола са Пашови скали - приятен и лек маршрут.
Ние за неделята сме замислили Костенски водопади - тях също може да посетите.

# 907
  • Мнения: 1 067
Да!
Пропуснах я. Дават гащеризони и каски с челници. Страхотно изживяване е Simple Smile

# 908
  • тук...при моите момчета
  • Мнения: 142
Последните идеи са добри,на някои сме ходили.За утре плануваме семейно-приятелско ходене до Белинташ😊. Редактирам,за да добавя еко пътека Бяла река,близо е до Калофер,много приятно и красиво☺

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 15:24 от normal

# 909
  • Мнения: 9 471
Последните идеи са добри,на някои сме ходили.За утре плануваме семейно-приятелско ходене до Белинташ😊. Редактирам,за да добавя еко пътека Бяла река,близо е до Калофер,много приятно и красиво☺

И с много стълби. Според мен не е подходяща за деца, но е много красива.

# 910
  • тук...при моите момчета
  • Мнения: 142
Така е,има доста изкачвания.Моите момчета бяха 6-9 годишни и се справиха доста добре,за по-мънички дечица може по-трудно да е.

# 911
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Ходили сме с 3-4 годишно и нямаше проблем, за разлика от кучето, което на най-стръмните стълби трябваше да носим, понеже се запъна магарето (28кг) и не искаше да пристъпи от страх. Преди да стигнем или на връщане сме обядвали в ресторанта, който е на пътя с прясна пъстърва и му беше много интересно да зяпа аквариумите ( на внучето де ).

# 912
  • София
  • Мнения: 4 543
Малко снимки от вчера от Рила.
Рилска лама

Йончево езеро

Страшното езеро

Времето беше страхотно. До Йончево езеро може и с деца - около 2 часа без бързане е. Нагоре към Страшното е по-стръмно и накрая има една скала за изкачване, която иска много внимание, но не е невъзможно минаването и от там.

# 913
  • тук...при моите момчета
  • Мнения: 142
Изгледи от Белинташ 

# 914
  • Мнения: 1 478
Според мен не е толкова труден пътят с кола до Емона, ходихме през месец май, не се кара бързо, не е кой знае колко зле, не е оф роуд Grinning Май от години стои на едно място табела, че пътят е за ремонт.
Как да не е? Щяхме да си счупим колата. На места едвам издрапахме. Добре, че колата е 4x4, че да успеем да се измъкнем. Друсаш се 10-на км по подобие на път и накрая се оказва, че всичко е оградено. За да видиш красива гледка трябва да минеш през бодливи храсталаци и да вървиш по ръба на скала. Ако знаех, че е такова положението изобщо нямаше да тръгнем.

Общи условия

Активация на акаунт