Мартенските дни Oктомврийчето с усмивката си озари! - Тема 9

  • 24 086
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 242
Благодаря Лид, добре съм. Надявам се и вие в къщи.  Simple Smile Да в момента пия кафе и пуша. Правя се на ущипана. Мъча се от няколко дни да въведа казармен режим 8,12,4,8 до някъде се получава,но след баня иска пак да цокне. Mr. Green

# 76
  • Мнения: 1 426
И аз съм добре. Вече се пооправих, днес дори реших да правя закуска.  Whistling
Но се депресирах като видях прогнозата за времето. Две седмици го дава само дъжд с едно прекъсване. Няма да се разберем така.  Naughty
Хубав ден!

# 77
  • Мнения: 1 744
За захранването Поли е обяснила, трябва да се качи в темата таблица за въвеждане на зеленчуци, плодове, кой е разхлабващ, кой не и т.н. Принципно темата със захранването е тежка и сложна, аз я четох три пъти и пак имам куп въпроси. Аз мисля да въвеждам първия зеленчук най-дълго пет дни, останалите по три дни. Като се върна ще пусна някои линкове,  да ги забодем отпред, че коликите вече не да актуални.
Grinning

# 78
  • Мнения: X
Добро утро, дами!

Аз си намерих тефтера със записките и дневника за захранването на баткото, така че си имам учебник, който да следвам Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 118
Здравейте, момичета! Бяхме на път и само съм ви чела, но нямах време да пиша. Вече сме у дома за 3 дни и в четвъртък потегляме за морето, на гости на моите родители за няколко дни. ММ е в отпуск тази седмица. Днес мисля да ходим да вадим паспорт за малчо. Добре, че прочетох тук за тази адресна регистрация, че мислех направо в РПУ-то да идем, а то трябвало първо през общината.
За захранване аз си признавам, че не съм чела. Следвам схемата на кумата ми и някои неща изменян спрямо детето. Всеки зеленчук давам по 4 дни. Въвела съм следните в тази последователност:тиква, тиква+картоф, пащърнак, картоф+тиквичка. След опити за домашни пюрета бебо одобри тези на Хип и сме си на тях. Предстои да въведа броколи и моркови, а карфиол на Хип не намерих, та мисля да взема на Гербер. За момента не съм заместила цяло хранене, давах по половин бурканче от 125гр и след това 120мл мляко. Вчера хапна 3/4 бурканче и намалих млякото на 90мл. Когато стигнем до цяло бурканче от 125гр, мисля да му давам само 30мл АМ колкото да си изплакне устата. За момента на по-големи буркани от 190мл не мисля да минавам, ще се водя по детето.
Времето е отврат, голяма гнус с този дъжд, а така се надявахме на слънце, че таткото си е у дома...

# 80
  • Мнения: 521
Добро утро! Simple Smile

С риск да стана досадна, пак да апелирам да четете внимателно етикетите! Броколито на Hipp например е с ориз! Simple Smile

Бебка яде между 110 и 130 гр. пюре, повече не и давам, нито пък мляко. Тя е лакома и ще яде, но после повръща, та всяко дете си е различно. Според мен няма задължително правило точно колко и точно какво да се яде. Тя например приема без проблеми всякаква консистенция пюрета. Тиквата е доста течна, а тиквата с картоф много по-твърда, и двете си ги яде с мерак! Само дето с първото омазването е повече. Grinning Досега съм въвела тиква, морков и картоф. След ваксините и пътуването ми, мисля да дам и пащърнак и бял морков и след това да въведа каши и няколко плода, като мисля да и правя кашите с АМ, да се запази млечно храненето, на този етап мисля, че едно безмлечно и стига. 
Мамите с по-големи дечица, и тези, които като мен си правят далечни планове  Mr. Green, кога въведохте глутена и млечните? Че четох поне милион мнения по въпроса... Simple Smile
Времето ако не захладнее много, на мен ми харесва, обичам дъжд, стига да не е порой! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 242
Глутен въведох в 6м, млечните малко след тва, за да мога на закуска да давам попарка.

# 82
  • Мнения: X
Adinko87, да, за това давах броколи на Гербер, много ми беше любимо на батето.
Ще видим таз дребната как ще е.

# 83
  • Мнения: 1 118
Ади, абсолютно си права, броколите на Хип са с ориз, аз затова броколи и карфиол ще дам на Гербер.
Индивидуално си е кое дете колко ще изяде. Моят също е лакомник, та ако след пюрето му дам 180мл мляко, ще го изпие от лакомия и после ще повръща. А и върви много едър, та няма да заслабне и с по-малки дози.

# 84
  • Мнения: 1 117
Chuby успех днес всичко ще мине добре пиши как си после Simple Smile една такава таблица ,ще много полезна .Почвам да сващам картофа ще давам 5 дни после тиква 3 и после ще ги смеся Simple Smile

# 85
  • Мнения: 2 288
Аз съм взела пюре броколи с ориз на хип, защо не е хубаво с него да въвеждам? Защото има ориз и се получава, че се захранва с два продукта едновременно ли? Кога мога да дам, според вас, така комбинирано пюре?
На колко мл АМ са вашите бебоци? Педиатърката ми каза, че за 5 месечно дозата е 150мл готова смес, но не уточни по колко пъти на ден. Пате изпива 200мл готова смес, толкова пише на кутията на млякото, дори за започнат 6-ти месец е 210мл - вода и 7м.л. АМ

Патето обаче започва все повече да се сополиви и кашля. Весела е, жизнена е, има апетит, но сън не спах да я слушам. Промивам с ФР и дърпам с аспиратор, но ефекта е временен и за кратко. От 1ДКК ми изписаха, за всеки случай, капки и сироп, та, ще ходя да ги взимам и да почва.

Chuby , с теб сме, всичко ще е ок!  Hug

# 86
  • Мнения: X
Аз не въвеждам два продукта едновременно, защото ако получи реакция, трябва да знам от кое точно е.
Например въвеждам морков, след това морков с картов или морков с тиква, така знам, че ако се обрине или нещо друго, не е от моркова, а от вторият зеленчук.

Иначе моето е на 4м и 20 дена и яде 6 пъти по 150 мл с 5 лъжички ( и то не го изяжда винаги цялото).

Chubу, успех днес.

# 87
  • Мнения: 1 426
Chuby, всичко да мине леко и безболезнено днес!
Аз давам 190 мл. готов разтвор, понякога не ги изпива. Храни се или пет или четири пъти на ден.
Колко е била най-дългата нощна пауза, която сте имали досега без хранене?

# 88
  • Мнения: 2 288
Да, ясно, това е логиката, значи и аз така ще направя. Ще взема чисто броколи и после ще й дам това на хип с ориза. Днес ще давам вече въведени пюрета, че ще слагам капки и сироп, утре или на следващия ден ще започна с нов зеленчук.
А за АМ, дали са 6*150 или 5*180 си е едно и също като общо количеств. Патето след 150мл реве за още и е много сърдита, но след 180 е ок. Дано не съм й разшира стомахчето. 

# 89
  • Мнения: 1 242
Крис,де си бе дзвер Mr. Green ?

Общи условия

Активация на акаунт