Счупен Глезен!! Кога ще спре да отича? Помощ!!

  • 3 716
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Проблема е следния: преди около 3 месеца си счупих глезена на две места,оперираха ме,поставиха ми 2 пирона и 2 игли. Вече от 1 месец ми е раздрешено да ходя,но като излезна и се прибера глезенът ми е отекъл.Сутринта след като стана и не съм го натоварвала е спаднал ,почти е върнал нормалния си размер,но все пак ме притеснява дали завинаги няма да ми се подува така. Също така имам и известни ограничения в движението и ми е интересно след колко време се възтановява напълно.Моля ако някой е минал през подобно нещо да сподели мнението си....Ако има значение на 19 години съм!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 012
Може и 1 година да продължи отичането, но ще премине, няма да е вечно.

# 2
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 431
Аз бих посетила съдов хирург, ако проблемът не отшуми. Възможно е летните месеци да се засили.

# 3
  • Мнения: 11 402
Счупих си глезена на 16 години. Не е опериран.
След махането на гипса може би година - две отичаше и болеше. Лесно го изкълчвах.

С времето намаля отока, но си остана слабото ми място. Глезените ми са разлчни и различно подвижни.

От позицията на патил - обезателно ползвай рехабилитация и работа с терапевт след махането на гипса. Направи си ортопедични стелки и ги ползвай редовно. След счъпване на глезена лесно пада свода и сега и от това си патя  Peace

С две думи - това е нормално което описваш. Трябва време и малко по-малко натоварване.

Общи условия

Активация на акаунт