Абитуриентски страсти 2017 - красоти и изцепки в снимки

  • 453 104
  • 3 522
  •   1
Отговори
# 3 240
  • Мнения: 44 017
Харесвам ръкоделията, но чак пък за бал...
А моята майка имаше подход, когато бях ммалка - ако не й харесва моя дреха (дори такава, която е купена в нейно присъствие), непрекъснато ми повтаряше, че е грозна, не ми стои добре, изглежда смешно и т.н. Пасивно-агресивно е, знам. Но ефективно. Simple Smile По принцип не мисля, че трябва да се дава много свобода на децата, така и така като пораснат ще правят каквото си искат.

# 3 241
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 11 214
Ама защо да е лошо, ако не е пошло? Аз имам тотално различен вкус от майка ми, че и от сестра ми. Освен да комплексирам детето, като му повтарям, че е грозно и не му стои добре, не виждам какво друго ще стане.
Зимата голямата за сефте изяви желание да си купи нещо, различно от суитчер. Аз съвсем първосигнално реагирах с "ти сериозно ли" и тя се отказа. Триста пъти съжалих после и я карах да си купи пуловерчето, ама не, вече я бях секнала.

# 3 242
  • Мнения: 4 187
Харесвам ръкоделията, но чак пък за бал...
А моята майка имаше подход, когато бях ммалка - ако не й харесва моя дреха (дори такава, която е купена в нейно присъствие), непрекъснато ми повтаряше, че е грозна, не ми стои добре, изглежда смешно и т.н. Пасивно-агресивно е, знам. Но ефективно. Simple Smile По принцип не мисля, че трябва да се дава много свобода на децата, така и така като пораснат ще правят каквото си искат.
На колко години си Петя, аз съм на 46. И ние имаме една активно - агресивна - неефективна баба, но никой не я слуша. Ако искаш децата ти да сондират мнение с теб, трябва да се отървеш от рамковия договор с миналото.

# 3 243
  • София
  • Мнения: 6 274
Харесвам ръкоделията, но чак пък за бал...
А моята майка имаше подход, когато бях ммалка - ако не й харесва моя дреха (дори такава, която е купена в нейно присъствие), непрекъснато ми повтаряше, че е грозна, не ми стои добре, изглежда смешно и т.н. Пасивно-агресивно е, знам. Но ефективно. Simple Smile По принцип не мисля, че трябва да се дава много свобода на децата, така и така като пораснат ще правят каквото си искат.

Малко встрани от темата, но ... ако един родител иска детето му като зрял човек да взема правилните решения, трябва от ранна възраст, в подходящи ситуации да му делегира правото да взема решения и да носи отговорност за тях. Някак нереално ми се струва до 18 годишна възраст да не даваш възможност на детето да взема решения за облеклото си и после хоп на пълнолетие да очакваш то да взема правилните решения.
И защо по подразбиране се смята, че родителите имат правилния вкус?

# 3 244
  • Мнения: 44 017
Скоро ще стана на 33, а съм консервативна по природа - никой не ме е учил на това. Simple Smile Децата имат права - да бъдат обичани, отглеждани, издържани; как ще бъдат възпитавани зависи само и единствено от родителите им (стига да не е включен тормоз; манипулацията не е тормоз, между другото Wink ).  Детето може да прави каквото си пожелае, след като порасне и започне да разчита на себе си - няма кой да го спре. Не одобрявам западните методи за възпитание и по никакъв начин не променям мнението или начина си на мислене, когато някой започне да ми ги хвали. Наистина няма смисъл да го обсъждаме - още по-малко в тази тема.

# 3 245
  • UK
  • Мнения: 4 139
Това е отвратително, горките ти (бъдещи) деца.

# 3 246
  • София
  • Мнения: 6 274
Петя Ивайлова, човек никога не трябва да казва никога Stop
Онзи лаф за теориите и децата чувала ли си го - когато човек няма деца има теории за отглеждането им, когато има деца вече няма теории.
Ако щеш ми вярвай! Така работи животът ooooh!

# 3 247
  • Варна
  • Мнения: 12 270
Има син на 9 години, който сам си избира дрехите, но не обича да мисли кое с кое от наличните да съчетае и аз го правя вместо него. Често обяснявам за съчетанието на цветовете.

Имам приятелки, които избират сами дрехите на синовете си и те обличат това, което мама е купила.

Не мисля, че това е правилно за вече 9 годишни момчета. Та те са големи, до кога мама ще им избира дрехите... И накрая картинката ще бъде - възрастен мъж в любимата на бг мама риза с къс ръкав, загащена в шушлякови, къси гащи, с изпънати чорапи до прасците и сандали /мрежеста обувки.

# 3 248
  • Мнения: 44 017
Дали е отвратително е въпрос на гледна точка. За мен (и естествено, не само за мен), други неща са отвратителни. Simple Smile

# 3 249
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 11 214
Не вярвам да мислиш така наистина. Просто не е нормално.  Това е, че не е само за дрехите сигурно това ти разбиране.

# 3 250
  • Мнения: 4 187
Харесвам ръкоделията, но чак пък за бал...
А моята майка имаше подход, когато бях ммалка - ако не й харесва моя дреха (дори такава, която е купена в нейно присъствие), непрекъснато ми повтаряше, че е грозна, не ми стои добре, изглежда смешно и т.н. Пасивно-агресивно е, знам. Но ефективно. Simple Smile По принцип не мисля, че трябва да се дава много свобода на децата, така и така като пораснат ще правят каквото си искат.

Малко встрани от темата, но ... ако един родител иска детето му като зрял човек да взема правилните решения, трябва от ранна възраст, в подходящи ситуации да му делегира правото да взема решения и да носи отговорност за тях. Някак нереално ми се струва до 18 годишна възраст да не даваш възможност на детето да взема решения за облеклото си и после хоп на пълнолетие да очакваш то да взема правилните решения.
И защо по подразбиране се смята, че родителите имат правилния вкус?

Родителите винаги сме консерви. Важно е с годините детето да се научи да съчетава. Цветове, материи, да има поглед за хубавото. Средата, в която се движи е най - важна. Може да се види как изглеждат абитуриенти от АК, от село Рибново, от електрото и текстила. Има ли такава статистика newsm78, че ми е интересно.

# 3 251
  • UK
  • Мнения: 4 139
Кои други неща са отвратителни за теб? Дете, което може само да взима решения и да избира? Дете, възпитано да е самостоятелно, доколкото е възможно?

# 3 252
  • Мнения: 44 017
Не вярвам да мислиш така наистина. Просто не е нормално.  Това е, че не е само за дрехите сигурно това ти разбиране.
Естествено, че не се отнася само за дрехите - например, смятам, че не е нормално малки момичета (а и момчета) да имат активен сексуален живот. Но, за да не спамя темата, няма да обсъждам повече моралните си разбирания. Все пак, нали наистина не смяташ, че само аз съм с такива разбирания или че човек трябва да е отраснал в някое село на края на света, за да бъде консервативен?

Между другото, харесвам ник-а ти. Тери Пратчет ми е любимият писател. Simple Smile А моят личен морал се доближава доста повече до този на баба Вихронрав, отколкото на леля Ог ))

# 3 253
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 11 214
На Леля Ог със сигурност й е по-забавен животът обаче.
Не виждам връзка в ранното правене на секс и правото да имат елементарен избор децата. Защото изборът на дрехи е такъв. Да не говорим за изборът какво да учи. Там само може да дадеш акъл, но не и да натискаш. Защото при нас леееко аз надделях, просто защото тя не знаеше как да си подреди желанията при кандидатстването (не познаваше отделните специалности). Влезе там, където исках аз (защото знам, че там има повече "пари" след това), видя, че има и по-интересно и сега поне един-два пъти годишно ми се натяква, да не би случайно да съм забравила. А в нейния случай без желание нищо няма да стане в бъдеще. Слава Богу, не е разочарована, просто друга специалност й изглежда по-интересна.

Последна редакция: сб, 10 юни 2017, 23:21 от Гита Ог

# 3 254
  • Мнения: 44 017
И аз не виждам връзка; мислех, че въпросът е за мен и моят консерватизъм. Нещо по-безобидно ще дам за пример - не смятам, че е нормално деца (всичко под 18 години) да ходят сами (без възрастен роднина) в заведения, където се сервира алкохол и то в малките часове. Независимо дали всички останали ходят, независимо дали е модерно, дали става дума за специално събитие и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт