Априлски мами 2016 - Тема 8

  • 25 580
  • 771
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 331
Благодаря, това за момиченцето за втори път ми го казват Grinning

# 556
  • Мнения: 448
Aз я правих с готови блатове( на мен не ми харесаха) те са стандартен размер иначе бяха 3 блата и ползвах 250 гр. фондан. Но става тънък като го разточиш за да да облечеш тортата,и не стана добре. Според мен поне 500 гр. трябва да е за да е добре тортата. Моята друга грешка беше че го точих на плота с пудра захар. И на места ми стоеше на бели петна фондана. После прочетох че го точиш или на хартия за печене или на плота с пшенично нишасте. Има клипчета в youtube как да я обличеш тортата. Но пак ти казвам според мен трябва да е по дебел фондана а пък и като съм яла купешки торти поне 1 см е фондана на тях.  Wink

Последна редакция: ср, 29 мар 2017, 14:32 от tanaq_91

# 557
  • Мнения: X
И аз в първият момент си помислих,  какво нежно  момиченце и какви хубави буклички има, а се оказа, че това бил Максим.  Hug Heart Eyes
Цяла нощ малката беше с температура. 37.9, 38,2. ooooh!
В момента я измерих ректално, защото всички термометри ми показват различна температура близка до нормалната, а тя гори.
Ректалната й Т е 37.3, без да вадя никакви стойности.
Венеца й горе е подут и побелял. Дано се окаже зъбче! Praynig

# 558
  • София
  • Мнения: 22 948
Е, mamanorge аман от тия температури и болести  Confused , да оздравяват бързо всички болни.  Hug

Raliкa и аз го обърках за момиченце.  Blush Брат ми до 5, 6 г го бъркаха с момиче.  hahaha

# 559
  • София
  • Мнения: 1 928
И ние си имаме хартиено чудовище (съжалявам,но не можах да обърна снимката):
Скрит текст:

Аз мисля сама да направя тортата за РД, тези от сладкарниците имат страшно много захар.
Даже не знам какво е фондан Embarassed Laughing
Ама че е сладко това хартиено чудовище Heart Eyes
Момичета, да ви питам, донесоха ми прекрасен домашен спанак и коприва, няколко дни 3-4 им давам, та въпросът ми е може ли да им навреди толкова често хапване на спаняк, от копривата слагам по-много малко. Обичат много да хапват авокадо, банан и печени ябълки и круши, направо треперят, амо почти всеки ден го хапват да не им навредя с тези храни по някакъв начин, знам ли newsm78 newsm78

# 560
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Аз обикновено като се сдобия със спанак,лапад или коприва,готвя един или два пъти,след което останало количество го замразявам нарязано във фризера.След това само вадя и готвя.Ами май с нищо като цяло не е добре да се прекалява.
mamanorge,да оздравявате бързо,че съвсем ви налегнаха тези вируси,ей

# 561
  • Мнения: 2 379
Ако даваш и други храни, не само изброените, няма страшно. Евентуално само да не се стреснеш от зелено ако.  А друго не искат ли? Може да предлагаш плодовете като десерт, за да знаеш, че ще хапнат и друго.

Момичета, знам че се притеснявате. ама моля , моля не се пренавивайте за тези температури! Ще се побъркате, ще побъркате и децата. Още повече ако детето е жизнено, и над 38  да има не е чак толкова страшно, това значи, че организмът се бори! Да не   говорим, че невинаги е заради болест., Може да са зъби или прегряване.....Тук намерих интересна статия, дано успея да потуша малко пожара:
http://purvite7.bg/bebeto-ima-temperatura/
Дори ако се обърнем към Американските стандарти, за бебета над 6 месеца се счита за опасна над 39.4 и то ако е съчетана със загуба на апетит, отпуснатост, унесеност, кашлица, болки в ушите, повръщане, разстройство, обрив и т.н.

Mamanorge, а как процедират майките около теб? Или наблизо няма такива? Може би е редно да се опиташ да я каляваш както там го правят, защото макар и генетичния материал да си е балкански Simple Smile, все пак  Мони е изправена пред други фактори на  средата, която нито като климат, нито като храна е близка до българските.
Мен няколко пъти ме питаха дали Тервел не е момиче, че бил много усмихнат  newsm78 newsm78

# 562
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Цитат
Мен няколко пъти ме питаха дали Тервел не е момиче, че бил много усмихнат  newsm78 newsm78
Joy  Joy Като е мъж,трябва да гледа лошо ли  newsm78.Много яко  Joy

# 563
  • Мнения: 2 379
Цитат
Мен няколко пъти ме питаха дали Тервел не е момиче, че бил много усмихнат  newsm78 newsm78
Joy  Joy Като е мъж,трябва да гледа лошо ли  newsm78.Много яко  Joy
Мииии...явно такова впечатления правят момченцата. Но се изумих, това беше 3-4 пъти за един ден, а този ден пък се беше случило, че той си беше и облечен в синьо, количката кафява....и все пак ми се задаваше този въпрос за пола. Даже една жена ме заговори и аз отговорих, с което би трябвало да стане ясно говорейки  за него в мъжки род, но тя пак не....какво сладко момиченце... Joy

# 564
  • София
  • Мнения: 22 948
И Катерина е била цялата в розово и пак са питали за пола.  Laughing А една баба веднъж каза, че само по очите и познава, че е момиче.  Joy

# 565
  • Мнения: 448
И Сияна облечена в розово и с лента на главата. И ми викат :"Момиченце е нали? " Joy

# 566
  • Мнения: X
Няма майки около мен. Няма детски площадки. Паркове, детски кътове и т.н Simple Smile
До колкото знам се правят някакви сбирки. Майките пият чай и плетът, децата играят. Аз не съм ходила, защото последният път, когато ме покани една позната, Мони пак беше нещо настинала. Иначе те не се притесняват от нищо. Всичко е нормално за тях. Хора лишени от всякакви емоции. Равнодушни и безизразни.
Верно, че аз много се шашка, но много ми се насъбра последно време. Притеснявам се, че отлагам ваксина трети месец. Днес щях да звъня за час, но пак отложих.
Лекарите са стажанти, които сега се учат... на нас.
Не знам как да я калявам. Вкъщи е 22,23 градуса. Тя е по боди, чорапигащник и чорапи. Като излизаме не я навличам. Сега, като ходим на консултация ще говоря със сестрата. Ако има нещо, което мога да направя.
Нещото, което се сещам е, че ги оставят да спят навън, но тя в момента в който спре количката отваря очи.

 

# 567
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
mamanorge,да ти кажа скоро си мислех за теб и ти се възхищавам.Аз не бих могла да издържа на толкова коренна промяна в климата и начина на живот.Аз мразя истински зимата и всичко свързано с нея-снега,студа,безкрайните дебели дрехи и др.и много се депресирам в този период.Мога да живея на +40градуса,но много трудно под 0-та.Особено както имате и периоди на само ден или само нощ  Shocked,сигурно след няколко месеца ще съм за психоаналитик,честно.Ако някога реша да имигрирам, бих избрала страна без зима/или поне с такава без темп.под 15-тина градуса/,слънчева като Южна Испания,Италия,Малта или Нова Зеландия ако щеш,но не и скандинавието.Само плетивото ще ми липсва,че на 40 градуса не се плете,ама ако трябва под климатика ще стоя и пак ще го измисля  Laughing.
И особено като не можеш да намериш допирни точки с никой наоколо,трябва да си много стабилна психически личност  Hug.

# 568
  • Мнения: X
Благодаря Mendeleevka!
Истината е, че никой не ни е вързал тук. Големи хора сме и винаги можем да си стегнем куфара и да се приберем. Не искам да изглежда, че се оплаквам, а в същото време седя тук. Човек, ако не харесва нещо, опитва да го промени. Така и ние, за поредна година опитваме да мръднем на по цивилизовано място , някаде на юг, но истината е, че не никак лесно. И доста неща ми се струпаха за кратак период, и се сблъсках със система, здравеопазване и т.н Честно казано, имах се за доста по силен и издържлив човек. Оказа се, че изобщо не е така.
Много точно си усетила нещата. Тук е пълно с алкохолици и хора с ментални проблеми и самите норвежци казват, че е от мястото и климата, белите нощи и тъмния период.
Мястото си има и своите хубави страни. Но да дойдеш за малко, да видиш, преживееш, събереш впечатления и да си тръгнеш.Особено за хора, като нас, адаптацията е трудна.
Сега идва светлия период.  Ще се раззелени, слънцето ще изгрее. Април, май и снега ще се стопи и ще ни живнат душиците. Simple Smile


Последна редакция: ср, 29 мар 2017, 22:29 от Анонимен

# 569
  • Мнения: 2 516
Момичета, май беше коментирано, но тогава не се замислих, защото мислих, че не ни е сега времето, но всички ми казват, че трябва сега да кандидатстваме за ясла, ако искаме да го приемат догодина на пролет, като навърши 2г. Аз мислих, че трябва на есен. Другата седмица започва онлайн кандидатстването. Знам, че вече ще се гледа по квартали. Имаме ясла до нас, а аз и без това за там си мислих да го записваме. Обаче, по лична карта аз се водя при моите родители, мъжът ми - при неговите. Как става схемата? Сега ли трябва да си сменим адресната регистрация, може ли да го направим с временна такава, че да не сменяме лични карти? Шах ми е всичко...

Общи условия

Активация на акаунт