Априлски мами 2016 - Тема 8

  • 25 586
  • 771
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 130
 Здравейте момичета! Много сте изписали, тия дни нямам време да ви чета. Честито на рожденниците! Да са циви и здрави! Видях тук там някоя снимка- страхотни бебоци и торти! Браво на мамите!
 Имам един въпрос относно престъпулника... Коха точно се прави? При първите стъпки или когато вече детето върви? Защото свекърва ми смята да прави питката тази събота а Алис прави няколко крачки сама , но ме върви. newsm78

# 721
  • Мнения: 13 933
Чудесен Макси  Heart Eyes
На мен също ми звъняха от работа днес да ми напомнят, че ми изтича първата година и да ме питат дали ще се връщам. И се опитват да ме мотаят нещо... Имам 12 дни отпуск от преди да изляза по майчинство, от 2015г. и тая ме кара да ги пусна сега като ми изтече първата година и като свърши отпуската, демек тези 12 дни, продължавам с втората. Питах две счетоводителки, които основно са ТРЗ, и казаха, че, ако направя така, все едно се връщам на работа и ще получвам половин майчинство  ooooh! Ще им звъня после да се караме по телефона.

Криси, така е, но може по всяко време да излезеш пак във втората година от майчинството си. Но за мен това упражнение няма смисъл.

# 722
  • София
  • Мнения: 22 951
Детето трябва да ходи по-стабилно според мен за прощапулник.  Peace

# 723
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Деси,само имай предвих,че ако си пуснеш отпуск веднага след майчинството този един месец ще ти го платят на база 340лв./колкото е втората година/а не на база заплатата,която получаваш.

xxlusivee,по-добре е детенце да върви сравнително стабилно,за да не се спъва и ти да се притесняваш  Peace.

# 724
  • Мнения: X
Ох, от сърце се смях за " рожденичката" Макси. Simple Smile
И как няма?! Той е толкова нежен и хубав! Heart Eyes
Да е жив и здрав!
Sea.sea, колко дни преди ваксината даваш финистил?

# 725
  • Мнения: 13 933
Деси,само имай предвих,че ако си пуснеш отпуск веднага след майчинството този един месец ще ти го платят на база 340лв./колкото е втората година/а не на база заплатата,която получаваш.

xxlusivee,по-добре е детенце да върви сравнително стабилно,за да не се спъва и ти да се притесняваш  Peace.

Не е вярно това, дните в платен отпуск се плащат на база последен месец, от който има отработени поне 10 дни  Peace

# 726
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Деси,само имай предвих,че ако си пуснеш отпуск веднага след майчинството този един месец ще ти го платят на база 340лв./колкото е втората година/а не на база заплатата,която получаваш.

xxlusivee,по-добре е детенце да върви сравнително стабилно,за да не се спъва и ти да се притесняваш  Peace.

Не е вярно това, дните в платен отпуск се плащат на база последен месец, от който има отработени поне 10 дни  Peace

Тоест на база последния месец, когато работих ли? Не ми дадоха чак такива обяснения вчера и сама реших че ще си взема цяла заплата с платения отпуск..

# 727
  • Мнения: 712
Привет, момичета!
Честит рожден ден на Макси!  Heart Eyes  Знам, че беше вчера  bouquet
Честити рожденици и на нама Зина и мама Хариста! Да са живи и здрави всички дечица!
Матей прави крачки, от вчера. Голяма радост е Simple Smile
 Рождения ден ще го отпразнуваме с родителите ни само. Не мога да си харесам рецепта за торта, моля дайте идеи!
И някой правил ли е погача или козунак с квас? Аз правих хляб, но искам погачата за прохождането да е с квас Simple Smile
И  аз ще ползвам втора година майчинство.
Пролактинът създава хормонален дисбаланс, който обаче е нормален (в общия случай), така че липсата на цикъл има общо с кърменето. Някои жени нямат цикъл дойато кърмят и това е нормално. Ако има и друга причина, това вече е различно.

# 728
  • Мнения: 13 933
Деси, да правилно разбираш. Но дали ще е цяла заплата не знам, зависи колко дни ползваш.

# 729
  • Мнения: 448
И аз си подписах документите за втората година. Братовчедка ми е счетоводител и й обясних че до 2 години ще гледам Сияна.и май 2018 като тръгне на ясла ще си взема отпуската, а тя е около 120-130 дни. И направо септември ще се върна на работа. Но тя ми каза ако са правили увеличения на заплатите, като свърши втората година да се върна за 1-2 седмици за да подпиша новото увеличение на заплатата и тогава да взимам отпуск. Защото ако не направя така щяла съм да бъда на последната заплата която съм взела.
Прекрасна торта и рожденник Heart Eyes

# 730
  • Мнения: 2 379
И аз вече подадох декларация за отпуск по майчинство. Коментирахме, че ако се върна на работа на половин бройка, ще ми плащат половин заплата и половин майчинство по отпуск, ако си взема отпуската, която се е натрупала се спират МпоО и остава само сумата от отпуската, която се смята на базата на работната заплата( не уточниха дали основната, минималната или последния заработен от мен месец. )

Пролактин има и при жените(бременни, небременни, кърмачки, некърмачки) и мъжете, стойностите им са обвързани с кърменето(при жените), но сам по себе си, не е причина за наличие или липса на цикъл/ мляко, а винаги е в комбинация с други фактори. Една кърмачка може да няма цикъл, но това не е специално защото кърми. Отделно пролактина варира според другите хормони, стрес, секс, стимулация на мл. жлези физически натоварвания и др, дори е по-правилно да се каже, че цикълът влияе на пролактина, а не че пролактина определя цикъла.  Peace

# 731
  • Мнения: 2 379
Таная, добра забележка. Дано да има увеличение на заплатите Wink Аз пък бях на два договора преди, но сега като подписвах декларацията трябваше да подам молба за прекратяване на 2я договор, защото ги прекратиха на всички колеги ( още докато бях бременна)...та се чудя и там как ще се смятат нещата. И без това след нова година с новата програма ми объркаха парите и 6 месеца след това ми плащаха по-малко...големи разправии бяха...

# 732
  • София
  • Мнения: 22 951
mamanorge 3 дни преди ваксина давах и в самия ден, при нас е така заради алергията, преди не съм давала.  Peace

# 733
  • Варна
  • Мнения: 843
Цитат
Какво сладко изкушение и сладка рожденничка  Love
Как рожденничка,че той е мъж   Laughing.Прекрасен е Hug.
А рецепта за тортата?

Той може да е мъж, ама аз съм идиот  Blush, сори ама все карам в женски род, знам че е Макси  Blush Blush Blush
Боже, боже и на работа искат да се връщам, с тоз изветрелият мозък  ooooh!

# 734
  • Мнения: 2 379
Зина,а ти какво работиш...може да не е толкова фатално ако се върнеш? Ако е свързано с пари може да направиш някой много щастлив Wink хаахахах

Общи условия

Активация на акаунт