Парфюмни размисли и страсти - 208

  • 98 272
  • 731
  •   1
Отговори
# 270
  • Козлодуй
  • Мнения: 773
Да, Денс, във Фрагрантика го сравняват с карамел и захарен памук. Има карамелени нюанси и за мен през цялото време, но далеч не е само това, при това аз не съм голям фен на сладостите, но в Бакара руж са прекрасни Heart Eyes Още първият път като го носих, дъщеря ми го забеляза и хареса.
 Тя междувременно се омъжи, сватовете имат ресторант и двамата със зетко за момента работят там Simple Smile
Та отиваме снощи с Радика в "семейния" ресторант, тя си е пръснала Бакара руж само веднъж на едната ръка. Има още Encre Noire A L`Extreme Lalique, Rose En Noir Miller Harris, Avant Garde Lanvin, по моите ръце подобен коктейл Mr. Green Щерката идва да ни види и казва: "В цялата зала ухае на онова нещо, дето беше с него преди два дни" Shocked Та освен много красив, явно е и шлейфов, запомнящ се и открояващ се. Ако/като го взема, не знам как ще си го делим, защото явно има още един фен в лицето на дъщеря ми Mr. Green

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 14:51 от Lunen_sun

# 271
  • Мнения: 31 315
Много се радвам за дъщеря ти! Heart Eyes Hug bouquet
Страхотно звучи този аромат, страхотно. Бих го взела и насляпо след отзивите на Ковачева и вашите с Радика. Аз обичам понякога риска със скъпи парфюми насляпо.
Решила съм вече да си купя напълно насляпо един парфюм на Clive Christian. Не ми дава мира от половин година някъде и вече явно назря момента.

# 272
  • Франция
  • Мнения: 898
Привет, парфюмни  bouquet
Да споделя малко впечатления от днешната разходка по бутиците  Simple Smile Не бях посещавала отдавна Аник Гутал и едва днес успях да се запозная с Tenue de Soiree. Много фин гурманд. Фрагрантика дава само ирис и пачули, но аз се напръсках хубаво около врата и го усетих като гурманд, дори като по-нежна и по-изискана версия на Мон Герлен. По-леко подсладен и ванилия-карамел основата е много по-мека. Бих могла да го нося с удоволствие, без да ме притеснява. Силно препоръчвам на дамите, които харесаха Мон Герлен за проба.  Simple Smile
При Аник Гутал се очакват големи реформи, възможно е дори да се смени името на фирмата, а част от ароматите ще бъдат спрени от производство (предполагам, тези, които не се продават добре).

При by Kilian пробвах и трите нови парфюма. Двете екстремни версии, честно казано, не ме впечатлиха. Good Girl Gone Bad Extreme наистина започва различно, млякото се усеща добре, но скоро след това се превръща в предишната си версия. Straight to Heaven Extreme изобщо не го усетих като нещо различно, но пък него не съм го и носила толкова много и не го познавам добре. Обачеее  Crazy Black Phantom ми завъртя главата! Много кафе и ром в началото, едновременно ароматни и вкусни, и разкошно съчетание на сандалово дърво и шоколад после. ЛМ вика "ухае ми на тирамису", но аз го усещам като дървесен гурманд. Страшно много ме привлече, жалко, че не беше останала чиста кожа по мен да го пробвам на себе си. Ще трябва да чакам да излезе официално и да пристигнат пробичките, за да го пробвам хубаво върху себе си. Ще чакам също и да излезе травел или рефил версия, защото тоя череп в къщата ми няма да влезе  Mr. Green

# 273
  • Козлодуй
  • Мнения: 773
Аз пък много си падам по черепи Grinning За съжаление съм на работа и от телефона не мога да вляза в сайта на Килиан, че да потърся проби. Някои от нотките като кафе, хелиотроп и бадеми в някои парфюми са ми дразнещи понякога, но пък описанието на Йоан Владимир в комбинация с тази черна прелест определено ме привличат. Обичам много тръпката и адреналина от слепи поръчки, в това отношение така и няма да порасна явно Flutter Но много по-импулсивно действам, когато прочета за интересен и бюджетен аромат Mr. Green Скъпите предпочитам да ги подложа на тест и поне малко размисъл...

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 18:59 от Lunen_sun

# 274
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Момичета, кажете ако имате желание някоя добра, надявам се  Simple Smile дума за Orient Treasure Langé
Или поне на бранда. Не откривам тук за проба, пък ми го похвалиха, но аз си знам къде да питам. Naughty

# 275
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Не бях посещавала отдавна Аник Гутал и едва днес успях да се запозная с Tenue de Soiree. Много фин гурманд. Фрагрантика дава само ирис и пачули, но аз се напръсках хубаво около врата и го усетих като гурманд, дори като по-нежна и по-изискана версия на Мон Герлен. По-леко подсладен и ванилия-карамел основата е много по-мека. Бих могла да го нося с удоволствие, без да ме притеснява. Силно препоръчвам на дамите, които харесаха Мон Герлен за проба.  Simple Smile


Йоан Владимир, за по-малко от месец две парфюмни съвпадения  Shocked Mr. Green Mr. Green Да не се окажем на финала с еднакви парфюмни гардероби  Mr. Green Явно и двете се развиваме парфюмно  Wink.  Днес бях рожденичка и заложих точно на Tenue de Soiree Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Очертава се голяма любов с него и вече съжалявам, че взех само 30 мл. Blush . Идеално ме допълва и цял ден се чувствах красива, желана и Жена Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Семейството ми също много го хареса, какво по-хубаво от това Heart Eyes Свиквам бързо с аромата и спирам да го усещам, ако не е на шал, но получих няколко неочаквани комплимента за него, така че, усеща се, явно прави и шлейф. Аз също намирам сходство с Мон Герлен, но е само в усещането за комфорт и женственост. Реших, че трябва да притежавам и двата аромата и не съжалявам за решението си. Много комфортно се чувствам и с двата. Другата голяма любов, която се очертава от последните ми придобивки е Африканската кожа на Мемо. Всеки ден откривам нещо ново и изненадващо в него и определено не мога да му се нарадвам  Heart Eyes Heart Eyes

Сънче, радвам се, че хлътна по Бакара руж, знаех си  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Обаче, преди да го поръчаш, пробвай и черните бутилчета  Twisted Evil Twisted Evil Луда съм по Oud Satin Mood Maison Francis Kurkdjian  и Oud Maison Francis Kurkdjian. Въобще не ги слагай в кюпа с омръзналите удове. Да, удове са, но са толкова хай, като масло са и двата, много женствени при мен, много пудрени, много запомнящи се. Oud Satin Mood  е по-шлейфов при мен от Бакара руж. Днес, докато бях на парфюмна обиколка и си избирах поредния парфюмен подарък за рождения ми ден Mr. Green, пръснах отново Бакара руж. Дадох му време да се развие достатъчно и се радвам, че го пробвах още веднъж, защото се оказа, че при мен е много близък с друг мой любимец Rausch J.F. Schwarzlose Berlin Рауш го купих при първия тест още, и е един от най-шлейфовите, изразителни, нестандартни и запомнящи се парфюми в колекцията ми. Много по-шлейфов и по-дълбок е от Бакара руж, така че, намери го и него за тест, преди покупката, цената му и проекцията са много по-добри. И двата са сладки смоли, амбър, ванилия и дърво, любима комбинация  Crazy Бакара руж е по-мек, по-блендиран и по-женствен от двата, но пък Рауш просто не може да остане незабелязан, върви пред теб и остава с дни в помещението, в което си била.

Бях си обещала, след парфюмното уливане този месец, да кротувам парфюмно. Обещавам, повече нищо да не обещавам  Crazy Mr. Green Резултатът от днес Whisky & Cedarwood Jo Malone и Tobacco & Mandarin Jo Malone Crazy Crazy Crazy За тях ще разкажа по-натам, като ги понося по-добре. Определено и аз се очертавам като фен на Джо Малоун.

На всички желая хубава вечер и спокойна неделя и наздраве  Wink

# 276
  • Козлодуй
  • Мнения: 773
 Айде сега с нови бръмбари ми пълни главата Mr. Green Ради се е погрижила, очакваме и някои от удовете (не помня кои). Проба намерих само в сайта им, да не говорим че сефте чувам тази марка. Може би ще изненадам някой, но ще си помисля Mr. Green Трябва да пестя за Бакара-та.
Колкото до цената, направих си труда да сметна и е почти същата, да не кажа по-висока - ако 50мл Рауш са 129Е, 70мл излизат 180,60Е, а Бакара руж най-изгодна е тук за 179Е.
Честити ти нови придобивки, Хриси Hug
Много странно, новият Black Phantom все още не се е появил в сайта на Килиан Thinking Ако беше, вече да бях отнесла сет проби.
И понеже стана дума за кожа, да споделя за една от последните си придобивки на сляпо - David Yurman Limited Edition. Днес го разносих на работа, обилно полята. Траен е, да. За шлейф не знам. В началото на смяната се опасявах да не издуша колегите, но никой не се оплака, напротив, май им хареса. Но това, което моят нос усеща е много далеч от очакванията ми. Няма роза, няма уд, хеле пък малини...Ако имаше нещо да го подслади, може би щеше да ми хареса, но за жалост при мен от начало до край само някаква  сурова, недообработена кожа...натегнат аромат, който не съм спряла да усещам от близо 10 чАса. Като чета руската фрагрантика с тези хвалебствия, имам усещането че съм получила съвсем различен парфюм Tired Ще му дам още един шанс като се затопли, но се съмнявам да се залюбим...
Утре ще разучавам Miller Harris-Rose En Noir.

Последна редакция: нд, 19 мар 2017, 07:53 от Lunen_sun

# 277
  • Франция
  • Мнения: 898
kovatcheva, честит рожден ден на патерица, да си здрава и все такава магьосница  bouquet О, абсурд да се окажем с еднакви гардероби, моят гардероб е целият женствен и на цветя  Simple Smile Явно имаме някакво малко сечение с фините пачулита, като Gris Montaigne и Fashion Decree  Hug

Lunen_sun, той Black Phantom още не е излязъл официално и не е в продажба, консултантката ми го извади изпод щанда, да ме запознае с него. Премиерата му е на 15 април  Simple Smile Впрочем блотерът още ухае на бюрото ми, с едно топло и вкусно хармонично ухание, в което долавям и уд. Много е красив на блотер и много ще се натъжа, ако не ми застане така на кожата.

# 278
  • Мнения: 7 117
Вчера тествах най-после новият Герлен. След всички описания тук, се бях подготвила за някакъв ужас, но не. Не ме уплаши  Laughing Дори ми хареса. Но не до степен да го пожелая. Мъжът ми обаче реагира доста остро, след като му подадох китката си. "Какви са тия сладости бре, жена?"  Laughing
Не бях тествала и Poison girl, приятно ме изненада, дори го набелязах за подарък на снахата, сигурна съм, че много ще и хареса.

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 9 403
И Мон Герлен и Poison girl са едни от парфюмите към които най-често посягам.За първият получавам супер много комплименти,страшно се харесва. Heart Eyes Тествах новият парфюм на Ермес,хареса ми само началото обаче не бих го купила,на моята кожа е и нетраен,отпада.

# 280
  • Мнения: 31 315
Днес нося отново Tenue de Soiree. Споделям напълно хубавите думи казани за него от дамите  по-горе. Женствен, страшно пудрен, плодов и нектарест парфюм, с хубаво неземлисто пачули. Будоарен, не само заради помпона, който се сваля и може да се ползва и като аксесоар на чанта. Гледам, че е много модерно по улиците.
Парфюмът ми е кан-кан. Heart Eyes Весел и приятелски. Подкрепям и че ще се хареса на дамите харесващи Мон Герлен. Носи много пръскания и се усеща чудесно от околните ми, които казаха добри неща и аз съм щастлива. Много обичам, обожавам парфюмни комплименти. Heart Eyes
Страшно се радвам, че модерните аромати ми импонират така добре на вкуса в момента. Не ми се носят ретро аромати, не желая пушеци, пръст, тамяни, газ, мас и оцет. Laughing Фручули ми е екстра. Разбира се ще ми омръзне, на мен всичко ми омръзва рано или късно, но дотогава на макс.

Вчера в търсене на сладки аромати пробвах Valentina Poudre Valentino. Не знам защо преди го бях харесала на блотер и вчера неразумно пръснах три пъти под лакътя. Отрови ме. Химичен, досаден и неприятен. Мих го няколко часа по-късно няма махане. Има допирни точки с Хипнотичната отрова ЕДТ, но тя е много по-сложен и хубав аромат.
Припомних и La Nuit Tresor Lancome, както и за първи път пробвах La Nuit Tresor Caresse Lancome. Много отчетливи касис и личи във втория. Сладки са и ще ги пробвам самостоятелно на кожа, но не ме грабнаха на този етап за покупка.

# 281
  • Мнения: 7 117
Не казвам, че са лоши, просто не са моята бира.  Simple Smile Снаха ми си пада точно по такива сладости /любимецът и е ЛВЕБ/.

# 282
  • Мнения: 31 315
За феновете на Ла Ви дошла е новата версия La Vie Est Belle Bouquet de Printemps Lancome. Хубава е. Силно цветна. Има си разбира се от ДНК-то на ЕДП и сладост, но не е изразено гурме, а е цветен парфюм. Аз лично ще го пробвам отново самостоятелно. Той ме спаси от пудрената Валентина. навеждах се да мириша него на другата ръка.

# 283
  • Мнения: 7 117
За феновете на Ла Ви дошла е новата версия La Vie Est Belle Bouquet de Printemps Lancome. Хубава е. Силно цветна. Има си разбира се от ДНК-то на ЕДП и сладост, но не е изразено гурме, а е цветен парфюм. Аз лично ще го пробвам отново самостоятелно. Той ме спаси от пудрената Валентина. навеждах се да мириша него на другата ръка.

Това описание ме заинтригува и мен, ще я пробвам. Мерси, Денси!

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Аз също съм от феновете на сладките аромати и особено ЛВЕБ. Предполагам, че новият ще прилича на всички останали версии, но с удоволствие ще отида да тествам.

Общи условия

Активация на акаунт