Парфюмни размисли и страсти - 208

  • 98 423
  • 731
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 516
Аз пък обожавам Chanel eau fraiche,на моята кожа е много траен,но цялата серия Chance е специфична,на всяка кожа мирише различно и трайността е доста вариабилна и това е интересното при Chanel,че според мен няма как да станат масови,защото при всеки човек изпъкват различни нотки  Hug

# 646
  • Мнения: 10 032
Момичета и момчета, кои са вашите любимци в дъждовно време? Кои съставки ви радват най-много когато вали?
Април при мен е мокър и много променлив, капризен месец. Кои парфюми се променят според темепературата и влажността на въздуха? За мен няма Април без Covet. Но може би ще го променя на "Няма Април без лавандула."  Heart Eyes
Днес ще се запознавам обстойно с La Pluie Miller Harris.
https://www.fragrantica.com/perfume/Miller-Harris/La-Pluie-13409.html

И най-сетне отивам да си взема Жикииии! dancing (И Narciso for Her EdT, че ми е на свършване, а май е любимия ми несладък парфюм).

# 647
  • Мнения: 734
За мен няма Април без Covet.

Много искам да се запозная с парфюма,но не го намирам,вие откъде си го намирате?

# 648
  • Мнения: 10 032
За мен няма Април без Covet.

Много искам да се запозная с парфюма,но не го намирам,вие откъде си го намирате?

Имам запаси, за щастие. Сигурно се намира из ивъл бей, а може и в някоя квартална парфюмерия. Друг вариант е да питаш в размените за отливка.

# 649
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
За Covet на Sarah Jessica Parker ли или има друг с такова име? Simple Smile

Аз успях да ви изчета, страхотни ревюта, чудесни предложения, само пари да има човек. Hug

Само да споделя набързо за Tory Burch , ако на някои му е любопитно. Чудесен цветен аромат, без сладникава нотка, просто ухае на свежест и чистота, без асоциация за препарат за пране. Много хубав, нежен, но и тих за моята кожа. Ще го пробвам и по-топло време, но определено не ме разочарова.

Orient Treasure Langé е още едно страхотно попадение, което не знам как да опиша, но ухае на мъж Laughing, на хубав скъп мъж. Началото е свежо, но бързо преминава в тъмна, хубава ориент нотка-пушек, кожа, и стои дълго. Присъствен, много-много траен при мен, но точно този никак не е за жена, или поне на мен. Одобрен от ММ. Peace
И двата препоръчвам за проба.

Взех си и Velvet Orchid Tom Ford- приятен, но след час-два не го усещам.  Confused

И две-три разочарования от интереса ми да пробвам бюджетни аромати-Ghost Deep Night, Ghost и White Musk Smoky Rose на Боди Шоп-е няма такава сладост. И трите са ми един тип-все едно съм паднала в тенджера със сироп за торта. 
10г. ми дъщеря ги хареса, та няма да идат зян. Laughing

# 650
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Вече ми омръзнаха зимните аромати, а пролетно-летните все още ми се губят (сякаш). И кво да си пръскам?!? ooooh!

# 651
  • София
  • Мнения: 338
Вече ми омръзнаха зимните аромати, а пролетно-летните все още ми се губят (сякаш). И кво да си пръскам?!? ooooh!

Хаха, а на мен още преди повече от месец ми омръзнаха зимните, минах на пролетни, летни, и те ми омръзнаха. Сега пак минавам на зимни Laughing

# 652
  • Мнения: 36 197
Вече ми омръзнаха зимните аромати, а пролетно-летните все още ми се губят (сякаш). И кво да си пръскам?!? ooooh!

Мон Герлен?  Mr. Green

# 653
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Вече ми омръзнаха зимните аромати, а пролетно-летните все още ми се губят (сякаш). И кво да си пръскам?!? ooooh!

Мон Герлен?  Mr. Green

Ти представяш ли си, но ми свиди да го пръскам... От мен самата...  Joy
Това никога не ми се е случвало с парфюм до такава степен, че да го пазя само за "специални" случаи?!? Луда работа! Crazy
А моят "спешъл" случай е да си гушна ММ. Това пък се очертава към края на май... Mr. Green

ПП Съвсем изперках, не ми обръщайте внимание. Joy

# 654
  • Мнения: 721
Този Мон Герлен е толкова популярен тук, но моето впечатление след като го пробвах е, един от многото на пазара, съвсем незапомнящ се.

# 655
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз, за лятото много се колебая между тези
https://www.fragrantica.com/perfume/Balenciaga/Rosabotanica-21987.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Perles-De-Lalique-1833.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Aqua-Allegoria-Herba-Fresca-60.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Un-Jardin-Sur-Le-Nil-18.html

От един куп проби, само тези ме впечатлиха до степен, че да се реша да инвестирам в тях. Явно съм твърдо на зелено - цитрусова вълна  Laughing

Със сигурност смятам да се сдобия с Роза ботаника - действа ми направо пристрастяващо. Чуденката ми е кой точно да е втория...

# 656
  • Мнения: 31 417
Като са ви омръзнали, зимните и летните, пръскайте мъжки! Mr. Green Whistling

Аз днес пробвам двата нови Colonia Ebano Acqua di Parma и Colonia Mirra Acqua di Parma. Интересно име на първия! Mr. Green Абанос ще се нарича в България предполагам.
И двата парфюма са много хубави, като Mirra е направо страхотен за моя вкус. Абаноса е много силен чай от лайка с мед и дървесина на моята кожа, а Смирната е леко кисела, но страшно силно усещаща се смирна с индийско орехче. След шедьовъра Myrrh & Tonka Jo Malone, който нося постоянно и ми печели много комплименти, целенасочено издирвам парфюми със смирна. Този е от много добрите представители.
 За съжаление и двата парфюма са с трайност около 5 часа на кожата ми, като Абаноса е по-траен. Типични унисекси.

# 657
  • Мнения: 663
Вече ми омръзнаха зимните аромати, а пролетно-летните все още ми се губят (сякаш). И кво да си пръскам?!? ooooh!
Хаха, и аз имам този "ужасяващ" проблем. Laughing Само че, понеже аз не ги деля на зимни, пролетни, летни, при мен по-скоро е "тези, които имам, не ме кефят достатъчно, а пък и нищо, което нямам, не ме грабва, за да го придобия".
Засега пръскам упорито Eau des Merveilles, че ако не друго, поне не ме дразни, ама с тая скорост на подновяване, до края на седмицата е заминАл.

kovatcheva, благодаря за препоръката, ще го имам предвид. Всички Код-ове, които съм пробвала досега, не са ми допаднали, освен мъжкият класически, ама ще го преслушам този.

# 658
  • Мнения: 4 188
Този Мон Герлен е толкова популярен тук, но моето впечатление след като го пробвах е, един от многото на пазара, съвсем незапомнящ се.
+1

# 659
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Въобще Мон не ми прилича на никой друг парфюм толкова много,пристрастена съм към него. Както бях писала има известна прилика с Шалимар Суфле,но добре,че върху мен не се разви като него,защото нямаше да го купя.Скоро ще си взема втора 50-ка. Heart Eyes

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 22:13 от Bright Crystal

Общи условия

Активация на акаунт