90 процента съм сигурна ,че за нас яслата ще е кошмар ?

  • 6 139
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ани, щом се налага да работиш, дай ги на ясла, но имай предвид, че ако децата боледуват много, или някой трябва да ти ги гледа като са болни, или ти ще изхвърчиш от работа след третия болничен. И повярвай ми, като майка на дете, родено в 32-ра г.с., твърдя, че чистият въздух не разболява. Извеждай ги и на по-ниски температури- за малко, но да дишат чист въздух и да се движат.

# 46
  • Мнения: 12 683
Ох не питай та ние и без да сме на ясла сме вечно сополиви и кашлящи по молитвите

?

# 47
  • Мнения: 1 565
Не зная защо така си се наплашила от яслата, но там не работят някакви ненормалници, които по цял ден нищо не правят. Там има медицински персонал, който с години посреща нови деца в яслените групи и знае как да ги посрещне и да се грижи за тях.
1. - Яслата, за разлика от детската градина дава възможност децата да се водят по-късно. Което значи, че ако можете да се уговорите с работодателя си можете да ги изчаквате да се наспят, да закусят и тогава да ги заведете.
2. Близнаците свикват много по-бързо и лесно с яслата в сравнение с другите деца, защото са си заедно и не са съвсем откъснати и сами от семейството си
3. Храната в яслите /Особено тези, които са само ясли/ се прави точно за малки дечица, няма големи парчета и трудна за дъвчене храна. Да не говорим, че ги хранят и почти никога не ги оставят гладни
4. Няма значение как са свикнали да заспиват - в яслата с другите деца те ще свикнат да заспиват така, както заспиват и останалите

Ако успееш да намериш хубава ясла /защото това си е до късмет/, всичко ще бъде наред. Ясно е, че няма да минете без плач и молби, но то това го прави всяко дете
Успех  Peace
Не знам може би от това ,което се говори по телевизията и излъчва може да са рядкост или някакво крайно изключение на тормозени или бити и обиждани деца в ясла ,а детето дори не може да каже какво се случва там

# 48
  • Мнения: X
Ох не питай та ние и без да сме на ясла сме вечно сополиви и кашлящи по молитвите

?

Моловете, Трещи, моловете. Те са отлично място за извеждане на бебета и малки деца. Особено на боледуващи такива. Wink

# 49
  • Мнения: 3 841
Ани, щом се налага да работиш, дай ги на ясла, но имай предвид, че ако децата боледуват много, или някой трябва да ти ги гледа като са болни, или ти ще изхвърчиш от работа след третия болничен. И повярвай ми, като майка на дете, родено в 32-ра г.с., твърдя, че чистият въздух не разболява. Извеждай ги и на по-ниски температури- за малко, но да дишат чист въздух и да се движат.
Подкрепям!  Само да няма силен вятър,  студът въобще не пречи като се има предвид,  че дечицата постоянно се движат...

# 50
  • Мнения: 1 565
Ани, щом се налага да работиш, дай ги на ясла, но имай предвид, че ако децата боледуват много, или някой трябва да ти ги гледа като са болни, или ти ще изхвърчиш от работа след третия болничен. И повярвай ми, като майка на дете, родено в 32-ра г.с., твърдя, че чистият въздух не разболява. Извеждай ги и на по-ниски температури- за малко, но да дишат чист въздух и да се движат.
Подкрепям!  Само да няма силен вятър,  студът въобще не пречи като се има предвид,  че дечицата постоянно се движат...
Най вероятно сте прави ,но все пак не всички деца са еднакви ,вярвам че,има и деца в яслите ,които въпреки всичко не се разболяват въобще .Може би и за това преди когато ние сме били малки не сме се разболявали така преди да измислят всякакви молове и тем подобни децата са играли само на вън в студа не виреят вироси. За тази година пак само веднъж за по два дена бяха с малко температура за цяла зима ,за разлика от сополиви и кашлицата .Миналата година ме съсипаха дори през лятото на плус 30 градуса страдаха от гърло и температура изобщо до годинката не ни беше лесно .За другата зима ще променя нещата

# 51
  • Мнения: X
Кренвирши, кроасани и наденица на около 2-годишни деца? Доообреее. Не се притеснявай за яслата- ОК ще са там. Гаранция.

 Peace

Въпреки че и там храната не е цвете...

# 52
  • Мнения: X
Мхм, съчетано с неизвеждане на чист въздух, но пък събиране с други деца...
Не е да не са извеждани на чист въздух на гледам да е около 15 градуса поне иначе трябва да си ги гледам с температура на следващия ден ,не можаха да се калят навън явно са малко по булнава още от както бяха на 2 м .Още тогава бях с едното в болницата по друг повод

Няма как от извеждане при температури по - ниски от 15 градуса  ooooh! децата да са с Т на другия ден. Просто са се заразили от някъде.
Налистина ли вярваш, че ако ги изведеш при 8 градуса примерно това ще ги разболее? Crazy

# 53
  • Мнения: 8 997
Мхм, съчетано с неизвеждане на чист въздух, но пък събиране с други деца...
Не е да не са извеждани на чист въздух на гледам да е около 15 градуса поне иначе трябва да си ги гледам с температура на следващия ден ,не можаха да се калят навън явно са малко по булнава още от както бяха на 2 м .Още тогава бях с едното в болницата по друг повод

15 градуса?
Цяла зима у вас ли си седяха?

Ох и като го видя това заглавите с тия 90%, думи нямам.

Освен това четеш отговорите избирателно. Прочети си хубаво всички отговори, след като си пуснала тема.

# 54
  • Мнения: 3 841
По-скоро оставането постоянно вкъщи разболява повече. Нека съдим по себе си- ако не излезнем за глътка въздух и цял ден стоим вкъщи се отпущаме и се чувстваме отпаднали и изморени,  да не говорим пък ако не се проветрява често!  Ани,  извеждайте децата по-често,  ходете вкеки ден до магазина за хляб примерно... Поиграйте с топка пред вас... Хранете котенца,  кученца....Това в случай,  че нямате време за парка...

# 55
  • Мнения: 1 565
Защо всички толкова говорят за болестите в детските градини ,има ли майки,който си пускат болните деца при всички останали ? Изобщо сополиви деца допускат ли ги в яслата ?Ако всеки ден се държи стриктно на това поне в яслената група може би ще намалеят болестите и както казаха някой да се поветрява повече помещенията .

# 56
  • София
  • Мнения: 8 012
Ани, като човек, чието дете се е родило посред зима в страна, където зимните температури стигаха до -40, ти гарантирам, че не студът разболява. Там за новородени (разбирай до 30 дни) долната граница, до която се извеждат децата, е -25. Извеждат се от мига, в който се завърнат от родилния дом, разбирай на броени дни.
Първо, децата ти са ужасно изнежени от това постоянно къткане и неизвеждане. Второ, в момента имунитетът им не е най-добрият, след поредица от зимни грипове. Трето, ако на този фон ги изхакаш в яслата, ще започнат ударно да боледуват и работата става мираж.
Ако аз съм на твое място, ще започна с това да ги извеждам ежедневно, поне за по час. Не говорим да ги срещаш с други деца, а просто да стоят навън, да играят, независимо от температурата. Колкото по-далече ги държиш от групи с много хора, толкова по-добре. После увеличи времетраенето на разходките, поне малко да се калят. И чак тогава може да опиташ с яслата, но на половин ден.

# 57
  • Мнения: 4 709
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.
Синът ми е вече трета група, но и досега ходи с нежелание, от няма накъде... Tired
И аз не обичах като малка, но такъв е животът..
Моята ходи с кеф, даже когато беше дългата ваканция покрай Коледа, всеки ден питаше няма ли вече да ходи на градина. Защо си мислите, че там е някакво наказание за децата. Волно или неволно насаждате същите мисли и в децата си, затова ходят с нежелание. Ако подходите с позитивна настройка, как там ще играе с други деца, което няма как да се случи вкъщи, как ще ходи на различни занимания в градината, което няма как да стане, защото няма как да водите детето докато сте на работа, ако им кажете как там отиват да се забавляват, неща от този сорт, това го бях чела преди да пусна детето на градина, нещата потръгват. Моето дете няма баби или дядовци наблизо, гледано е само от мен и беше много привързана, но ето че щом при нея става, значи при всички ще стане. Единствено мрънка, че не иска да спи там, но лежи и не пречи на другите, защото знае, че ще станат рано или късно и пак ще играят.
За съжаление има родители, които пускат децата си болни, и изобщо не им мигва окото. Точно затова има толкова много болести, когато тръгнат на ясла/градина.

# 58
  • Мнения: 4 709
Ани, като човек, чието дете се е родило посред зима в страна, където зимните температури стигаха до -40, ти гарантирам, че не студът разболява. Там за новородени (разбирай до 30 дни) долната граница, до която се извеждат децата, е -25. Извеждат се от мига, в който се завърнат от родилния дом, разбирай на броени дни.
Първо, децата ти са ужасно изнежени от това постоянно къткане и неизвеждане. Второ, в момента имунитетът им не е най-добрият, след поредица от зимни грипове. Трето, ако на този фон ги изхакаш в яслата, ще започнат ударно да боледуват и работата става мираж.
Ако аз съм на твое място, ще започна с това да ги извеждам ежедневно, поне за по час. Не говорим да ги срещаш с други деца, а просто да стоят навън, да играят, независимо от температурата. Колкото по-далече ги държиш от групи с много хора, толкова по-добре. После увеличи времетраенето на разходките, поне малко да се калят. И чак тогава може да опиташ с яслата, но на половин ден.
Моето дете всеки ден е извеждано навън, това не я спря да се скъса от боледуване в яслата, не че сега в градината е по-различно. Децата й няма как да настинат в яслата, проблемът е, че ги водят болни там, а срещу вирусите никакво каляване не помага.
Всеки сопол я хващаше, но странното е, че явно от имуностимулаторите, цялата група в яслата изкара варицела, моята дъщеря я пропусна. Сега от около месец са карантина в градината, пак варицела, и отново още не е хванала. В същото време последният път я хвана грипът от градината, който с усложненията мина за 1 месец.

# 59
  • София
  • Мнения: 8 012
Не оспорвам, че има по-болнави деца, но четейки авторката, се вижда, че те не излизат при под 15 градуса. В другата тема беше писала, че един месец не са излизали. И се гледат вкъщи, и пак боледуват.
Според мен, ако на тоя фон ги пусне на ясла през април, не мисля, че ще стане по-добре.

P.S. Като дете бях безкрайно болнава, беше нещо страшно. Ходех на градина, но въпреки това единствената шарка, която изкарах, беше рубеола като студентка. Другите не съм ги карала, та наскоро се ваксинирах, когато пуснах сина ми на градина.

Общи условия

Активация на акаунт