90 процента съм сигурна ,че за нас яслата ще е кошмар ?

  • 6 130
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Наближава да дам близначките на ясла ,но вътрешното ми чувство ме кара да мисля ,че няма да издържим повече от две седмици там .Първо никога за две години не са ставали по рано от 8 сутринта ,да не кажа ,че за нас е нормално да стават поне в 8и 30 .Закусват по към 9 . Второ почти не се хранят с големи парчета храна ,даже изобщо давят се и повръщат .Понякога дори и мен ми е трудно да ги храня ,обедена съм,че там ще стоят гладни .Никога не са заспивали без детски филм слетобед .Абсолютно винаги когато са станали много рано са капризни и рано им се доспива после . Не знам какво да правя от май месец уж ще ходят ,но не вярвам да се получи  дали да се доверя на инстинкта си и да не ги мъча или на разума си ,че може би все пак там ще се научат на това ,което вкъщи не са .На почти две години сме без 10 дена.

# 1
  • Мнения: 3 841
Само не разбрах защо точно ще ги давате?  Ако Ви се налага да се върнете на работа или друга наложителта причина ще приемете някои от недостатъците на яслата- и мен ме чака такъв избор:/ Но ако ще ги давате,  за да се научат на вякои неща,  мисля,  че излишно ще ги стресирате- ще се научат и вкъщи,  когато им дойде времето... Успех!

# 2
  • Мнения: 1 565
То е повече от ясно защо трябва да ги пусна на ясла ,а и мъжа ми също смята ,че там ще са добре без дори да е много на ясно с навиците на децата

# 3
  • Мнения: 1 412
То не е толкова тежко я яслата да ти кажа Simple Smile Едва ли всички деца, които са тръгнали са били с режима на яслата, но се свиква. Там децата се изморяват - игри, емоции .. стават рано и съответно лягат рано . Това ли наистина те притеснява? Веднъж, два пъти ще останат гладни и накрая ще се наядат, а и все пак има хора които се грижат за тях. И моята е лигла вкъщи, но там е като войник.  Да ти кажа свикването с режима на яслите за мен не беше най- големия поблем

# 4
  • София
  • Мнения: 6 186
То е повече от ясно защо трябва да ги пусна на ясла ,а и мъжа ми също смята ,че там ще са добре без дори да е много на ясно с навиците на децата
От прочетеното в първия пост, стигам до извода, че ще са добре в яслата, за да се откъснат малко от майката, която угажда на всеки каприз и мисли, че без нея децата ще са абсолютно безпомощни.
И какви са тези детски филми за заспиване и въобще гледане на телевизия от деца под две годишна възраст  ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 412
Ами нека си гледат детски филми у тях, в яслите има други филми, много деца, игри, пък и щом са две според мен много по-лесно ще свикнат

# 6
  • Мнения: 12 345
Здравей Ани, колко бързо ще се нагодят към режима и реда в яслата децата зависи от това колко са адаптивни и от твоето състояние, условията, отношението на персонала... Това, че са близначки според мен дори е плюс - ще си имат някой близък и познат през първите дни. Ще минете и през период на адаптация - за по 1-2 часа, за половин ден и накрая, когато са готови да спят там и за цял ден. А и имаш вариант с полудневна ясла, т.е до обед, без да спят. Първите дни ще стават трудно, но на обед ще заспят по-рано, съответно и вечерта ще ги сложиш по-раничко. Така ще им се измести часа за лягане и няма да е драма ранното ставане. Важно е, обаче, този режим да се затвърди и в почивните дни - ще ви се наложи и на вас като родители да ставате в 7ч и да си лягате съответно по-рано. Все някога ще се научат и на твърда храна. В яслата сигурно имат и пасирана храна, заради малките, но в градината няма такива опции. Давай имуностимулатор и се моли бързо да се адаптират към ясленските вируси и да не боледуват често, за да можеш да работиш.

# 7
  • Мнения: 4 708
Докато така сте настроена ще имате проблеми със свикването. Моето дете също не ядеше нормална храна, когато тръгна на ясла /2г  1м/, в началото персоналът вдигна ръце и ме караше да й нося по 1 пюре на ден, за да яде нещо на обяд. Рева 2 месеца, не спа пак толкова, и толкова я кара на пюрета, след това нещата се нормализираха и никакви проблеми нямахме с ходенето на ясла. Ставаше в 9, но почнахме постепенно да я слагаме по-рано да си ляга, а и като там не спеше нямахме проблеми вечер със заспиването, само с кошмарните нощи, че пък на всяко избиване на зъб /приключиха на 3г/ не спеше добре, така почна да става по-рано и я водех в последната минута.

# 8
  • Мнения: 69 004
Ако можех да се върна назад във времето, нямаше да го давам на ясла. Пуснах го на 2г.8м.
Убедена съм, че който има възможност, е много по-добре да пусне детето направо на градина.

# 9
  • Мнения: 3 157
То е повече от ясно защо трябва да ги пусна на ясла ,а и мъжа ми също смята ,че там ще са добре без дори да е много на ясно с навиците на децата
Никъде става ясно,или пък ПОВЕЧЕ от ясно защо трябва да ходят на ясла.Моето дете не е ходило-тръгна направо на градина и пак си ги имаше същите проблеми с адаптацията-не съм видяла,дете,което от първия ден да тръгне с песен,а дали ще се адаптират или не,зависи от децата и обстановката в яслата.Тия проценти ми се струват...

# 10
  • Мнения: 15 061
Аз пък мисля, че и градината ще е кошмар за тези деца, ако продължават да имат, по-скоро да нямат режим.

# 11
  • Мнения: 8 956
Ако си сигурна, че ще е така, то наистина ще е така. Това което мислиш, го привличаш.
Децата ще свикнат да стават по-рано. Ще е нужно търпение от твоя страна, но можеш постепенно да ги подготвиш и това ще им стане рутина. Децата много лесно свикват на режим и дори сами си го създават и им е по-лесно така, ще се увериш сама.
Ще свикнат и да се хранят с големи парчета, макар че не съм сигурна, че в яслите парчетата храна са огромни.

Нужно е търпение и знай, че децата усещат емоциите ти и ако ти подходиш към тръгването им на ясла с негативизъм, то те ще го усетят и ще е по-трудно.
Опитай се да се настроиш по-позитивно, говори им, че там ще има други деца, хубави играчки, вкусна храна, хубави малки креватчета.

# 12
  • Мнения: 8 297
Не знам дали това са само мой страхове ,има ли деца които им е било много тежко в яслата ?

Няма деца които да им е тежко на яслата. Има деца които се адаптират по-бързо и такива които се адаптират по-бавно. И всичко това е в ръцете на родители и медицински сестри от яслата.
Големият негатив на яслата е , че децата боледуват. Събирането на много деца на едно място, неминуемо води до това. И на ДГ да тръгнат направо и на училище пак ще боледуват. Въпроса е, че обикновено в по-малка възраст болестите протичат по кофти. Затова моето мнение е че е най-добре е директно на градина да тръгнат децата. Разбира се , ако човек няма тази възможност и яслата е вариант.
Хубаво е децата да са подготвени. Да им се разказва и показва ежедневно.
Това че стават късно, не е някакъв проблем. Децата могат да се водят малко по-късно, а също така с течение на времето ще изместите часа за ставане. Относно храненето - на тази възраст би трябвало да ядат храна с малки парчета в нея. Това е добре и за езиковото им развитие. Така че бавно и постепенно можете да въвеждате...а и персонала там, на дали се сблъсква за първи път с деца които ядат само пасирана храна. Убедена съм , че нито са първите , нито ще бъдат последните. А и можете от персонала да вземете идея как да се справите с този проблем. Относно телевизията и заспиването - чудесен вариант да спрете тази безумна практика. Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 17 322
На мен изобщо не ми стана ясно защо трябва да ходят на ясла.

Макар че, честно казано, описаният домашен режим е кошмарен, според мен.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Не мисля, че твоите деца имат по-малки шансове за свикване от повечето деца. Големият син ревеше три месеца , докато свикна и още не мога да забравя кошмара, но нямахме друг избор. С малкия- имам избор и караме бавно. Той е в края на годината роден и тръгна на градина в първа група на 2,10 г. Ходи вече 5 месеца, но само до обяд, спи си вкъщи. Отказва общо взето да яде там и го хранят. Някой път ядял сам, но нямало време да го чакат и пак го дохранвали. Първите месеци се и напикаваше. Става след 8 ч. почти винаги сутрин, но градината ми е близо и отиваме към 8,30 ч. , някой път не са седнали да ядат, така че тук не виждам да имате проблеми с режима.
Може да пробваш до обяд, ако трудно стават работите. Това са не повече от 4 часа и за децата ще е разнообразие.
И моят си има навици за заспиване, които ще спестя, но съм сигурна, че ще свикне някак да спи там, ще го оставим като се стопли времето и спрат парното. Вече го оставихме три пъти зимата да спи , помрънкал малко, според тях е спал. Но вечер заспиваше в 20 ч., което означава, че там е спал сигурно 20 минути или изобщо.
При вас е голям плюс, че можеш да ги пуснеш май месец, това е чудесно време, в което няма толкова вируси. Опитай Peace

# 15
  • Мнения: 10 998
За моето прецених, че няма да се справи. Септември става на три години и мисля да го пратя на детска градина. Но отново съм на мнение, че няма да издържи там. Мъжът ми обаче иска да опитаме. Има деца, които не могат да ходят на ясла и детска. Вероятно ще пропуснем и първа група в детската.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 505
То е повече от ясно защо трябва да ги пусна на ясла ,а и мъжа ми също смята ,че там ще са добре без дори да е много на ясно с навиците на децата

На мен не ми стана ясно  newsm78

# 17
  • Мнения: 69 004
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.
Синът ми е вече трета група, но и досега ходи с нежелание, от няма накъде... Tired
И аз не обичах като малка, но такъв е животът..

# 18
  • Мнения: 8 297
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.
Синът ми е вече трета група, но и досега ходи с нежелание, от няма накъде... Tired
И аз не обичах като малка, но такъв е животът..

Toва пък как го измисли?
Повечето деца които познавам , ходеха с кеф на градина.

# 19
  • Мнения: 18 575
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.


Има - моето. Обожаваше яслата. Първия ден се беше направила, че не познава баща си, за да не я вземе. Тръгнала си е с рев. Винаги влизаше с желание и се хвърляше да прегръща сестрите. Няма да забравя как, докато аз спорех с едната сестра, че нямам избор и трябва да ходи и юни, а тя ми обясняваше как децата имали нужда от почивка през лятото, моето се беше вкопчило в една люлка и чакаше да приключим спора, за да ревне с цяло гърло, че не ще да си ходи. Laughing

С градината беше различно, защото режимът, от който няма мърдане, спря да отговаря на нуждите ѝ (спането специално). Отделно моете не е от децата, които лесно виреят, оставено на самотек, а там голяма част от времето беше така. И да, по това време стана кошмар. Затова с трета група приключихме градината и още съжалявам, че не го направих след втора.

# 20
  • Мнения: 8 956
Децата в яслите боледуват, защото не ги извеждат всеки ден навън и не се проветряват достатъчно помещенията.
А не ги извеждат навън и не се проветрява достатъчно, не защото персонала не иска, а защото родителите изискват това. Защото тук в България все още хората си мислят, че болестите идват от настинки и не извеждат децата навън, защото вали, защото духа, защото няма слънце, защото милион други неща. Не отварят прозорците, защото ще духа, ще стане течение, ще стане студено.
Ако децата излизат навън и помещенията са проветрени, ще боледуват далеч по-малко.

# 21
  • Мнения: 18 575

А не ги извеждат навън и не се проветрява достатъчно, не защото персонала не иска, а защото родителите изискват това.

За причините за боледуване си абсолютно права, не съм съгласна само с горното. Не познавам родител, който да не се оплаква от въпросното неизвеждане. За сметка на това съм чувала с ушите си персонал, който казва, че 2 човека няма как да облекат 20+ деца за излизане.

# 22
  • Мнения: 8 956
Определено има такива и то много. Поне тук в София преобладават. Аз лично познавам доста такива.
А на персонала ако им е наредено да изведат децата, дори и да мрънкат, ще го направят.

# 23
  • Мнения: 69 004
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.
Синът ми е вече трета група, но и досега ходи с нежелание, от няма накъде... Tired
И аз не обичах като малка, но такъв е животът..

Toва пък как го измисли?
Повечето деца които познавам , ходеха с кеф на градина.


И аз постоянно чета тук за деца, които сутрин отивали с песен и усмивка в детското заведение.
Но сутрин като тръгнем за ДГ, виждам съвсем друга картинка. Като разговарям с родители покрай нас, също разказват, че децата не приритват да ходят там.
 
Това е което аз виждам. Не твърдя, че съм права, но това виждам около мен. Peace

# 24
  • Мнения: 15 061
Я питайте авторката на темата колко пъти е извела децата и тогава обяснявайте, че всички родители искали извеждане.

# 25
  • Мнения: 12 674
Я питайте авторката на темата колко пъти е извела децата и тогава обяснявайте, че всички родители искали извеждане.

Точно това се сетих и аз. Така и така, познаваме децата на авторката из основи, защото за всеки зъб и сопол пуска тема. Зимата не ги извеждаше.

# 26
  • Мнения: 18 575
alina_si, и моите впечатления са от София. Да не говорим, че си има предписания кога се извеждат децата и ако персоналът ги спазва никой копче не може да им каже. Обаче е факт, че от края на спетември до април децата не си подават масово носа навън. В градините не е много по-различно. За мен обяснението е, че така е по-лесно. В предучилищната в училище ги извеждаха всеки ден. Опитаха се единични родители да кажат нещо все пак през зимата да е ограничено излизането, но нямаше как да надделеят над 20 + учителката.

# 27
  • Мнения: X
На мен също не ми стана ясно защо трябва да тръгват на ясла?
Дано авторката разясни.
Аз съм против яслата на тази възраст, но ако толкова се налага да тръгнат, все ще се адаптират рано или късно.

# 28
  • Мнения: 8 956
Да, наистина има градини, в които не извеждат децата цяла зима, особено в яслените групи.
В тези дни, в които със сигурност знам, че цял ден детето ми не е излизало, го вземам от градина и изкарваме навън минимум час, примерно от 17 до 18.30, дори и и зимата. Изключвам дните с виелица и минус 20, но и тогава прекарва време навън, добре облечено, поне по пътя до вкъщи.

# 29
  • Мнения: 15 708
Не зная защо така си се наплашила от яслата, но там не работят някакви ненормалници, които по цял ден нищо не правят. Там има медицински персонал, който с години посреща нови деца в яслените групи и знае как да ги посрещне и да се грижи за тях.
1. - Яслата, за разлика от детската градина дава възможност децата да се водят по-късно. Което значи, че ако можете да се уговорите с работодателя си можете да ги изчаквате да се наспят, да закусят и тогава да ги заведете.
2. Близнаците свикват много по-бързо и лесно с яслата в сравнение с другите деца, защото са си заедно и не са съвсем откъснати и сами от семейството си
3. Храната в яслите /Особено тези, които са само ясли/ се прави точно за малки дечица, няма големи парчета и трудна за дъвчене храна. Да не говорим, че ги хранят и почти никога не ги оставят гладни
4. Няма значение как са свикнали да заспиват - в яслата с другите деца те ще свикнат да заспиват така, както заспиват и останалите

Ако успееш да намериш хубава ясла /защото това си е до късмет/, всичко ще бъде наред. Ясно е, че няма да минете без плач и молби, но то това го прави всяко дете
Успех  Peace

# 30
  • Мнения: 8 297
В градината на моето дете са извеждани всеки ден. Независимо от времето. Пързаляха се през зимата. Надуваха им басейн в двора през лятото. Боледуваше си съвсем системно, в началото.

# 31
  • Мнения: 832
Ако имаш възможност си ги гледай до 3 години. Яслата е при нужда,когато майката няма друг избор и и се налага да работи.. Това и психолози го казват, че за детето е най-добре до 3 години да се гледа от майката..!!!

# 32
  • Мнения: 15 061
Зависи от майката...

# 33
  • Мнения: 10 664
Бе, и аз бях сигурна на 90%, че това не ни е мястото, че ясла и болести - не, мерси, ама докато не пробваш, не можеш да разбереш за какво става въпрос. Та, пускаш ги и наблюдаваш развитието.
Моето тръгна преди седмица на ясла (2 г. и 2 м.) и рева първите три дни, че не иска без мен, на четвъртия вече си влезе спокоен за ръката на лелята. Всъщност на ясла им е интересно. Поне моя каза, че "харесва". За жалост, след първата седмица опит, не закъсня и разочарованието - разболя се. Сега седмица вече си го влача с мен на работа. Пустата кашлица не минава. Иначе го питам "искаш ли да ходим на градинката, мамо?" и отговорът е "икам".  Grinning
Но проблема с храненето и при нас го има, но покрай него се разреши проблема с приемането на лекарства и ходенето на педиатър. За една седмица преживявания, малкия показа, че е е пораснал.
За режима - и ние си имахме друг режим вкъщи и моя не е ставал по-рано от 9 часа, та се наложи да го будя с музика всяка сутрин и последен влиза в яслата в 8:30. Аз закъснявам на работа малко, но съм предупредила.

# 34
  • Мнения: 46 560
За ставането - не е нужно да стават рано. Можете дори да ги водите след закуска. Ние така процедирахме с градината. Просто предупреждаваш предварително, за да не предвиждат порции.
За храненето - по-голямата част от храната няма едри парчета, така че едва ли ще има проблем.
За спането на обяд - достатъчно големи са, за да не спят, ако не могат да заспят.

Така че щом ти се налага да тръгнат, пускай ги, толкова други деца се оправят, твоите няма да са изключение.

# 35
  • Мнения: X
Конкретно за авторката на темата, от многобройните други теми, които тя е пускала за децата си, оставам с впечатлението, че ще бъде най-добре да ги даде на ясла. Това, аз, върлият противник на яслите, го твърдя.

# 36
  • Мнения: 15 061
Конкретно за авторката на темата, от многобройните други теми, които тя е пускала за децата си, оставам с впечатлението, че ще бъде най-добре да ги даде на ясла. Това, аз, върлият противник на яслите, го твърдя.
И аз това имах предвид, че зависи от майката дали за децата е по-добре при нея или в яслата. В конкретния случай децата ще се хранят и живеят далеч по-пълноценно в яслата, отколкото при майка си. А не е като да не сме запознати с всеки аспект на живота им, откакто са заченати, та до сега.

# 37
  • Мнения: 10 664
Сега се загледах коя е авторката.  Grinning От една конкретна тема за възпитанието на децата си я спомних. Бе, не е лесно да търчиш след две деца едновременно. Анито не знае, колко може да й олекне, ако децата й са на ясла за няколко часа. През тези няколко часа можеш да свършиш много работа, без да се изнервяш през 5 минути. Пускай ги, без да му мислиш толкова, че са капризни. Само дано не се разболеят веднага, като моето, че и две деца едновременно да боледуват не е лесна работа.  Praynig

# 38
  • София
  • Мнения: 7 998
Аз ли се бъркам или наскоро авторката се беше оплаквала в някой от подфорумите, че децата много често боледували и се чудела как да им вдигне имунитета? Почти съм сигурна, защото и аз май отговорих по темата, запомнила съм, че зимата не ги извеждаше да не настинат.
Ако това наистина е така, тази ясла ще им разкаже играта. Влизането от болест в болест, което е типично за повечето деца, тръгващи на ясла/градина, с нищо няма да им подобри положението.

# 39
  • Мнения: 1 565
Сега се загледах коя е авторката.  Grinning От една конкретна тема за възпитанието на децата си я спомних. Бе, не е лесно да търчиш след две деца едновременно. Анито не знае, колко може да й олекне, ако децата й са на ясла за няколко часа. През тези няколко часа можеш да свършиш много работа, без да се изнервяш през 5 минути. Пускай ги, без да му мислиш толкова, че са капризни. Само дано не се разболеят веднага, като моето, че и две деца едновременно да боледуват не е лесна работа.  Praynig
Ох не питай та ние и без да сме на ясла сме вечно сополиви и кашлящи по молитвите и на всякъде другаде също се сблъскват с наборчета и няма как .И сироп им давам уж за имунитет и все тая ,нищо ново .Ясно ми ,че ще боледуват .Ох комай си права ,че и аз имам нужда малко от почивка от всичко и най вече от рева на две деца едновременно .До сега не сме се разделяли за повече от 2 часа ,ако не трябва да ходя на зъболекаря или на гинеколог или нещо подобно .Вечно са почти само с мен ,изключение са събота и неделя когато са на бабина къща от 10 до 8 вечерта пак с мен естествено ,но си е друго с баба и дядо . Гледам естествено да се виждат и с други деца .В крайна сметка лелите в детската ще се наложи ако трябва и само с пюре да ги хранят като повърнат няколко пъти едва ли ще ги уморят от глад по цял ден .Все някога ще ядем като хората .В интерес на истината с други неща се хранят почти нормално ,които са сухи .Бисквити ,кашкавал ,колбас ,кроасани ,наденица ,дори спагети дъфчат ,но повечето манджи са на много много дребно ,защото само плюят или се давят ,което не знам на какво се дължи ,забравят да дъвчат и само гълтат понякога .

# 40
  • Мнения: X
Кренвирши, кроасани и наденица на около 2-годишни деца? Доообреее. Не се притеснявай за яслата- ОК ще са там. Гаранция.

# 41
  • Мнения: 15 061
Мхм, съчетано с неизвеждане на чист въздух, но пък събиране с други деца...

# 42
  • Мнения: 3 841
IВсъщност каква е целта на темата? Вече се обърках какво точно се разисква?  В крайна сметка ще започвате работа и затова ли трябва да ги давате или за да придобият някакви навици и вие малко да си дадете почивка?  Другото,  което не разбрах е,  че като сте сигурна,  че няма да свикнат на 90 процента, защо ще ги давате?  Всъщност искате кураж и подкрепа ли?

# 43
  • Мнения: 1 565
Кренвирши, кроасани и наденица на около 2-годишни деца? Доообреее. Не се притеснявай за яслата- ОК ще са там. Гаранция.
Опитва почти всичко ,което и ние ядем ,не става въпрос за наяждане ,а да имат представа какво има на масата .Няма как цял живот да ги предпазвам от всичко и никой нищо да не им дава да опитат .Не съм от майките ,които ревностно крещят това не им го давайте ,колкото и да знам ,че не е чак толкова полезна храна .Аз също ям от изброените храни и не виждам нищо лошо в това .Основно се хранят с манджичка с много видове зеленчуци и месо и много плодове за слетобеда закуска

# 44
  • Мнения: 15 061
Няма как да станат по-здрави, докато не почнете да ги калявате. Температура >= 15 градуса е около 6 месеца в годината. Аз бих намалила времето, прекарано с други деца в сезоните, в които има повече вируси и бих увеличила времето, прекарано навън при всякакви температури. Както се казва - няма неподходящо време, има неподходящи дрехи.

# 45
  • Мнения: X
Ани, щом се налага да работиш, дай ги на ясла, но имай предвид, че ако децата боледуват много, или някой трябва да ти ги гледа като са болни, или ти ще изхвърчиш от работа след третия болничен. И повярвай ми, като майка на дете, родено в 32-ра г.с., твърдя, че чистият въздух не разболява. Извеждай ги и на по-ниски температури- за малко, но да дишат чист въздух и да се движат.

# 46
  • Мнения: 12 674
Ох не питай та ние и без да сме на ясла сме вечно сополиви и кашлящи по молитвите

?

# 47
  • Мнения: 1 565
Не зная защо така си се наплашила от яслата, но там не работят някакви ненормалници, които по цял ден нищо не правят. Там има медицински персонал, който с години посреща нови деца в яслените групи и знае как да ги посрещне и да се грижи за тях.
1. - Яслата, за разлика от детската градина дава възможност децата да се водят по-късно. Което значи, че ако можете да се уговорите с работодателя си можете да ги изчаквате да се наспят, да закусят и тогава да ги заведете.
2. Близнаците свикват много по-бързо и лесно с яслата в сравнение с другите деца, защото са си заедно и не са съвсем откъснати и сами от семейството си
3. Храната в яслите /Особено тези, които са само ясли/ се прави точно за малки дечица, няма големи парчета и трудна за дъвчене храна. Да не говорим, че ги хранят и почти никога не ги оставят гладни
4. Няма значение как са свикнали да заспиват - в яслата с другите деца те ще свикнат да заспиват така, както заспиват и останалите

Ако успееш да намериш хубава ясла /защото това си е до късмет/, всичко ще бъде наред. Ясно е, че няма да минете без плач и молби, но то това го прави всяко дете
Успех  Peace
Не знам може би от това ,което се говори по телевизията и излъчва може да са рядкост или някакво крайно изключение на тормозени или бити и обиждани деца в ясла ,а детето дори не може да каже какво се случва там

# 48
  • Мнения: X
Ох не питай та ние и без да сме на ясла сме вечно сополиви и кашлящи по молитвите

?

Моловете, Трещи, моловете. Те са отлично място за извеждане на бебета и малки деца. Особено на боледуващи такива. Wink

# 49
  • Мнения: 3 841
Ани, щом се налага да работиш, дай ги на ясла, но имай предвид, че ако децата боледуват много, или някой трябва да ти ги гледа като са болни, или ти ще изхвърчиш от работа след третия болничен. И повярвай ми, като майка на дете, родено в 32-ра г.с., твърдя, че чистият въздух не разболява. Извеждай ги и на по-ниски температури- за малко, но да дишат чист въздух и да се движат.
Подкрепям!  Само да няма силен вятър,  студът въобще не пречи като се има предвид,  че дечицата постоянно се движат...

# 50
  • Мнения: 1 565
Ани, щом се налага да работиш, дай ги на ясла, но имай предвид, че ако децата боледуват много, или някой трябва да ти ги гледа като са болни, или ти ще изхвърчиш от работа след третия болничен. И повярвай ми, като майка на дете, родено в 32-ра г.с., твърдя, че чистият въздух не разболява. Извеждай ги и на по-ниски температури- за малко, но да дишат чист въздух и да се движат.
Подкрепям!  Само да няма силен вятър,  студът въобще не пречи като се има предвид,  че дечицата постоянно се движат...
Най вероятно сте прави ,но все пак не всички деца са еднакви ,вярвам че,има и деца в яслите ,които въпреки всичко не се разболяват въобще .Може би и за това преди когато ние сме били малки не сме се разболявали така преди да измислят всякакви молове и тем подобни децата са играли само на вън в студа не виреят вироси. За тази година пак само веднъж за по два дена бяха с малко температура за цяла зима ,за разлика от сополиви и кашлицата .Миналата година ме съсипаха дори през лятото на плус 30 градуса страдаха от гърло и температура изобщо до годинката не ни беше лесно .За другата зима ще променя нещата

# 51
  • Мнения: X
Кренвирши, кроасани и наденица на около 2-годишни деца? Доообреее. Не се притеснявай за яслата- ОК ще са там. Гаранция.

 Peace

Въпреки че и там храната не е цвете...

# 52
  • Мнения: X
Мхм, съчетано с неизвеждане на чист въздух, но пък събиране с други деца...
Не е да не са извеждани на чист въздух на гледам да е около 15 градуса поне иначе трябва да си ги гледам с температура на следващия ден ,не можаха да се калят навън явно са малко по булнава още от както бяха на 2 м .Още тогава бях с едното в болницата по друг повод

Няма как от извеждане при температури по - ниски от 15 градуса  ooooh! децата да са с Т на другия ден. Просто са се заразили от някъде.
Налистина ли вярваш, че ако ги изведеш при 8 градуса примерно това ще ги разболее? Crazy

# 53
  • Мнения: 8 956
Мхм, съчетано с неизвеждане на чист въздух, но пък събиране с други деца...
Не е да не са извеждани на чист въздух на гледам да е около 15 градуса поне иначе трябва да си ги гледам с температура на следващия ден ,не можаха да се калят навън явно са малко по булнава още от както бяха на 2 м .Още тогава бях с едното в болницата по друг повод

15 градуса?
Цяла зима у вас ли си седяха?

Ох и като го видя това заглавите с тия 90%, думи нямам.

Освен това четеш отговорите избирателно. Прочети си хубаво всички отговори, след като си пуснала тема.

# 54
  • Мнения: 3 841
По-скоро оставането постоянно вкъщи разболява повече. Нека съдим по себе си- ако не излезнем за глътка въздух и цял ден стоим вкъщи се отпущаме и се чувстваме отпаднали и изморени,  да не говорим пък ако не се проветрява често!  Ани,  извеждайте децата по-често,  ходете вкеки ден до магазина за хляб примерно... Поиграйте с топка пред вас... Хранете котенца,  кученца....Това в случай,  че нямате време за парка...

# 55
  • Мнения: 1 565
Защо всички толкова говорят за болестите в детските градини ,има ли майки,който си пускат болните деца при всички останали ? Изобщо сополиви деца допускат ли ги в яслата ?Ако всеки ден се държи стриктно на това поне в яслената група може би ще намалеят болестите и както казаха някой да се поветрява повече помещенията .

# 56
  • София
  • Мнения: 7 998
Ани, като човек, чието дете се е родило посред зима в страна, където зимните температури стигаха до -40, ти гарантирам, че не студът разболява. Там за новородени (разбирай до 30 дни) долната граница, до която се извеждат децата, е -25. Извеждат се от мига, в който се завърнат от родилния дом, разбирай на броени дни.
Първо, децата ти са ужасно изнежени от това постоянно къткане и неизвеждане. Второ, в момента имунитетът им не е най-добрият, след поредица от зимни грипове. Трето, ако на този фон ги изхакаш в яслата, ще започнат ударно да боледуват и работата става мираж.
Ако аз съм на твое място, ще започна с това да ги извеждам ежедневно, поне за по час. Не говорим да ги срещаш с други деца, а просто да стоят навън, да играят, независимо от температурата. Колкото по-далече ги държиш от групи с много хора, толкова по-добре. После увеличи времетраенето на разходките, поне малко да се калят. И чак тогава може да опиташ с яслата, но на половин ден.

# 57
  • Мнения: 4 708
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.
Синът ми е вече трета група, но и досега ходи с нежелание, от няма накъде... Tired
И аз не обичах като малка, но такъв е животът..
Моята ходи с кеф, даже когато беше дългата ваканция покрай Коледа, всеки ден питаше няма ли вече да ходи на градина. Защо си мислите, че там е някакво наказание за децата. Волно или неволно насаждате същите мисли и в децата си, затова ходят с нежелание. Ако подходите с позитивна настройка, как там ще играе с други деца, което няма как да се случи вкъщи, как ще ходи на различни занимания в градината, което няма как да стане, защото няма как да водите детето докато сте на работа, ако им кажете как там отиват да се забавляват, неща от този сорт, това го бях чела преди да пусна детето на градина, нещата потръгват. Моето дете няма баби или дядовци наблизо, гледано е само от мен и беше много привързана, но ето че щом при нея става, значи при всички ще стане. Единствено мрънка, че не иска да спи там, но лежи и не пречи на другите, защото знае, че ще станат рано или късно и пак ще играят.
За съжаление има родители, които пускат децата си болни, и изобщо не им мигва окото. Точно затова има толкова много болести, когато тръгнат на ясла/градина.

# 58
  • Мнения: 4 708
Ани, като човек, чието дете се е родило посред зима в страна, където зимните температури стигаха до -40, ти гарантирам, че не студът разболява. Там за новородени (разбирай до 30 дни) долната граница, до която се извеждат децата, е -25. Извеждат се от мига, в който се завърнат от родилния дом, разбирай на броени дни.
Първо, децата ти са ужасно изнежени от това постоянно къткане и неизвеждане. Второ, в момента имунитетът им не е най-добрият, след поредица от зимни грипове. Трето, ако на този фон ги изхакаш в яслата, ще започнат ударно да боледуват и работата става мираж.
Ако аз съм на твое място, ще започна с това да ги извеждам ежедневно, поне за по час. Не говорим да ги срещаш с други деца, а просто да стоят навън, да играят, независимо от температурата. Колкото по-далече ги държиш от групи с много хора, толкова по-добре. После увеличи времетраенето на разходките, поне малко да се калят. И чак тогава може да опиташ с яслата, но на половин ден.
Моето дете всеки ден е извеждано навън, това не я спря да се скъса от боледуване в яслата, не че сега в градината е по-различно. Децата й няма как да настинат в яслата, проблемът е, че ги водят болни там, а срещу вирусите никакво каляване не помага.
Всеки сопол я хващаше, но странното е, че явно от имуностимулаторите, цялата група в яслата изкара варицела, моята дъщеря я пропусна. Сега от около месец са карантина в градината, пак варицела, и отново още не е хванала. В същото време последният път я хвана грипът от градината, който с усложненията мина за 1 месец.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 998
Не оспорвам, че има по-болнави деца, но четейки авторката, се вижда, че те не излизат при под 15 градуса. В другата тема беше писала, че един месец не са излизали. И се гледат вкъщи, и пак боледуват.
Според мен, ако на тоя фон ги пусне на ясла през април, не мисля, че ще стане по-добре.

P.S. Като дете бях безкрайно болнава, беше нещо страшно. Ходех на градина, но въпреки това единствената шарка, която изкарах, беше рубеола като студентка. Другите не съм ги карала, та наскоро се ваксинирах, когато пуснах сина ми на градина.

# 60
  • Мнения: 1 565
Ани, като човек, чието дете се е родило посред зима в страна, където зимните температури стигаха до -40, ти гарантирам, че не студът разболява. Там за новородени (разбирай до 30 дни) долната граница, до която се извеждат децата, е -25. Извеждат се от мига, в който се завърнат от родилния дом, разбирай на броени дни.
Първо, децата ти са ужасно изнежени от това постоянно къткане и неизвеждане. Второ, в момента имунитетът им не е най-добрият, след поредица от зимни грипове. Трето, ако на този фон ги изхакаш в яслата, ще започнат ударно да боледуват и работата става мираж.
Ако аз съм на твое място, ще започна с това да ги извеждам ежедневно, поне за по час. Не говорим да ги срещаш с други деца, а просто да стоят навън, да играят, независимо от температурата. Колкото по-далече ги държиш от групи с много хора, толкова по-добре. После увеличи времетраенето на разходките, поне малко да се калят. И чак тогава може да опиташ с яслата, но на половин ден.
Моето дете всеки ден е извеждано навън, това не я спря да се скъса от боледуване в яслата, не че сега в градината е по-различно. Децата й няма как да настинат в яслата, проблемът е, че ги водят болни там, а срещу вирусите никакво каляване не помага.
Всеки сопол я хващаше, но странното е, че явно от имуностимулаторите, цялата група в яслата изкара варицела, моята дъщеря я пропусна. Сега от около месец са карантина в градината, пак варицела, и отново още не е хванала. В същото време последният път я хвана грипът от градината, който с усложненията мина за 1 месец.
Какви са тези грипове не знам всякаш преди няколко години нямаше такива неща имам чувството ,че някой нарочно отгоре разболява децата ни ,за да се продават все повече лекарства .Аз като дете не знаех какво е това сопол ,като гледам днешните деца всяко второ пие някакъв уминостимолант и нищо непонага .Явно се пускат болни деца ,защото няма пари и няма кой да им гледа децата .На колко работни места те държат да си вземаш болнични по няколко пъти или направо те уволняват .

# 61
  • Мнения: 46 560
Защо всички толкова говорят за болестите в детските градини ,има ли майки,който си пускат болните деца при всички останали ? Изобщо сополиви деца допускат ли ги в яслата ?Ако всеки ден се държи стриктно на това поне в яслената група може би ще намалеят болестите..
Не. Детето е заразно 2-3 дни преди да се появят симптомите, докато ми потече носът вече е заразило останалите.

Ти може да не си боледувала, но аз не спирах. Все си бях на АБ. Чак на 11 г. като ми извадиха сливиците се освестих. За сравнение моето дете е на 12 и половина, пило е един единствен път, зарази се със стрептококи в градината, не разви Скарлатина, но ги имаше и трябваше да ги изчистим. Т.е. според личния ми опит трябва да кажа - какво чудо беше едно време, нон стоп болна, сега въобще няма болести  Laughing

# 62
  • Мнения: 4 808
Мислех да се изкажа компетентно по темата, ама като видях кой е пуснал темата, отказвам ce.

Последна редакция: чт, 09 мар 2017, 17:00 от Nedinka

# 63
  • Мнения: 3
Не. Детето е заразно 2-3 дни преди да се появят симптомите, докато ми потече носът вече е заразило останалите.

Ти може да не си боледувала, но аз не спирах. Все си бях на АБ. Чак на 11 г. като ми извадиха сливиците се освестих. За сравнение моето дете е на 12 и половина, пило е един единствен път, зарази се със стрептококи в градината, не разви Скарлатина, но ги имаше и трябваше да ги изчистим. Т.е. според личния ми опит трябва да кажа - какво чудо беше едно време, нон стоп болна, сега въобще няма болести  Laughing
[/quote]

Дай боже все така да е здраво детето ти.
ММ също за пръв път е пил АБ като студент. Но от тогава е все болен...до ден днешен.
Аз напротив - все болнава - до 7 клас - на АБ ежемесечно. От тогава до днес рядко, ама много рядко боледувам.
Т.е. според личния ми опит - човек трябва да си изболедува вирусите - рано или късно - така само се придобива имунитет . Пак казвам - личен опит!

# 64
  • Мнения: 46 560
О, тя си боледува, просто не усеща. Кара на крак всичко, ей така м/у другото, чат пат пие нещо за Т или кашлица, но АБ или др. сериозно не.

# 65
  • Мнения: 10 664
Ох не питай та ние и без да сме на ясла сме вечно сополиви и кашлящи по молитвите

?

Grinning И аз се зачудих.

# 66
  • Мнения: 4 708
Какви са тези грипове не знам всякаш преди няколко години нямаше такива неща имам чувството ,че някой нарочно отгоре разболява децата ни ,за да се продават все повече лекарства .Аз като дете не знаех какво е това сопол ,като гледам днешните деца всяко второ пие някакъв уминостимолант и нищо непонага .Явно се пускат болни деца ,защото няма пари и няма кой да им гледа децата .На колко работни места те държат да си вземаш болнични по няколко пъти или направо те уволняват .
Това е оправдание да ги пускат болни, как пък същите тези "работещи" всеки ден взимат децата в 16ч, и като ги спряха на Коледа, та до 1февруари бяха сборни групи. Кой ги е гледал? Моята я взимам в 17ч и все е от последните 2-3 деца. Един път ме задържаха и отидох в 17:20 и беше последна в градината. Януари я пуснах на сборни групи 2 дни, беше уж изкарала грипа, върна ми се с жестока кашлица, дали там я повтори, или просто реши да се появи, като следствие на грипа няма значение, но е факт, че 2 антибиотика изпи, докато й мине. Както казваш, важното е да върви фармацевтичната промишленост. Но лично съм чувала дете с дълбока кашлица, което майката бута да влиза, и бърза да изчезне, за да не й го върнат. Или точат се зелени сополи, майката ги дърпа с помпата сутринта пред входа и го вкарва вътре.

# 67
  • Мнения: 15 061
И аз като Човечето ще кажа, че като дете се скъсвах да боледувам, та чак до 13-14 годишна възраст. Почти всеки месец бях на инжекции. Слава Богу, детето ми не е като мен, боледуваше много първите 4 месеца, когато тръгна на ясла. След това разреди боледуването и сега често казано ние с баща му боледуваме повече от него. За сметка на това в групата му в градината има деца, които боледуват с месеци. Сигурно и техните майки обвиняват другите родители, че си пускат болни децата, ама факт, че моето не боледува, другите боледуват. Аз обаче спирам детето от градина при най-малкото съмнение, че нещо не е наред, убедена съм, че този вариант излиза и по-евтин и по-спокоен от варианта да водиш болно дете. Като знам как бързо се влошават децата, ми е направо абсурдно да не взема мерки веднага.

# 68
  • Мнения: 10 664
Ами то няма смисъл да го пускам с кашлица и сополи на ясла и да си задълбочаваме проблема. "Тънките" сметки после по-скъпо излизат. На педиатър ходихме. Прегледа го, каза че нищо му няма, няма зачервено гърло, няма хрипове - кашля, щото се дави от храчки, малък е за да може да ги изплюва. Даде ми бележка, дори, че детето е клинично здраво. 14 лв за билков сироп дадох и морска вода за нослето спрейче, общо 22 лв. Отделно витамин Ц ампулки му взех. Вчера рева два часа, ей го на - кашлицата се усили. Е как да го пусна днеска на ясла? Няма кой да го гледа вкъщи? Взимам си го с мен на работа. Ако някой ми каже нещо на работата за детето най-много да се ядосам и да подам молба за неплатен и да прехвърля малко "отговорност" на татко му... До тригодишна възраст на детето сме защитени от съкратяване - не могат да те изгонят от работа, поради това, че трябва да си гледаш детето. Искам да кажа, че няма никаква логика да пуснеш детето неизлекувано на ясла, ако си на постоянен трудов договор, защото в краен случай се набутваш двойно. Пък хората, на които не им пука за околните - бол, тях няма да ги коментирам.  ooooh!

# 69
  • Мнения: 12 674
На авторката децата са вечно болни, без да ходят на ясла.

# 70
  • Мнения: 10 664
Ми като са болни постоянно, значи няма как да ги приемат на ясла, щото искат изследвания и бележки, че са здрави, преди да ги приемат.  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 565
Коя ли майка няма да бъде по спокойно с детето си когато е болно и има нужда от него ,вместо да го мисли цял ден добре ли е не е ли ?

# 72
  • София
  • Мнения: 11 505
Аз имам чувството, че си трол.

# 73
  • Мнения: 8 827
На кого го пишеш това за трола? На авторката ли?
Намирам го за идиотско, ако е така. Жената просто се безпокои за децата си като всяка майка. Личното ми мнение е, че е добре да се избягват всякакви детски заведения за отглеждане, ако е възможно. Най-добре направо на предучилищна. За съжаление днес е невъзможно. Поне колкото може по-късно. Който може да си го позволи. Дори да не е трол. hahaha

# 74
  • Мнения: 4 808
На кого го пишеш това за трола? На авторката ли?
Намирам го за идиотско, ако е така. Жената просто се безпокои за децата си като всяка майка. Личното ми мнение е, че е добре да се избягват всякакви детски заведения за отглеждане, ако е възможно. Най-добре направо на предучилищна. За съжаление днес е невъзможно. Поне колкото може по-късно. Който може да си го позволи. Дори да не е трол. hahaha

А най-добре до 25 години у дома!

# 75
  • Мнения: X
Е, сега! Ще сравняваш 2-3 години у дома с 25. ooooh!

# 76
  • Мнения: 12 674
Тя е в чужбина, където ги дават 2седмични на ясли.  И ходят със сополи.

# 77
  • Мнения: 10 664
Тя е в чужбина, където ги дават 2седмични на ясли.  И ходят със сополи.

 hahaha Трещерица, ти пък май за всеки имаш информация. Като някаква баба клюкарка. Wink Интересно за мен какво знаеш.  Joy

# 78
  • Мнения: 1 565
Сигурно е приятно да се притесняват майките дали е яло ,спало,дали ще си каже какво му е ,има деца които и на две години неговорят още ,има деца които по никакъв начин на две години не са самостоятелни ,не знам дали може да се сравнява с децата в чужбина ,но тук са много деца на едно място и едва ли всичките ги следят непрекъснато .Съвсем друго е след 3 години ,когато вече почти всички деца могат да си кажат всичко .

# 79
  • Мнения: 8 956
 Ани Иванова, търсиш си оправдания да не пуснеш децата на ясла ли?

# 80
  • Мнения: 15 061
Ани Иванова, търсиш си оправдания да не пуснеш децата на ясла ли?

Да  Whistling

# 81
  • Мнения: 4 708
Ани Иванова, търсиш си оправдания да не пуснеш децата на ясла ли?

Ха де  newsm78
Ако си на работа, надали ще мислиш дали е яло, спало и т.н. А пък и да ти кажа, то като е гладно ще яде, писах вече, моето оцеляваше на мама с пюретата цели 2 месеца, после свикна. Сега пак не яде 100001 неща, но не мога да я мисля, все за цял ден нещо ще хареса. Пример: Закуска - пирожка с кайма - моята стои гладна, но не го яде, но в 10ч изяжда ябълката, значи не е умряла от глад в 12ч супа от домати и второ -  грах с месо - злоядата ми госпожичка изяжда средата на половината филийка хляб, на СЗ  същият ден /7-ми март/ - малеби /според това, което пише на таблото/, обаче толкова рядко, че според нея било крем за пиене, ами пенило се не пенило, пила го е каза. Вземам я в 17ч прибираме се и яде каквото иска. И т.к. лично съм я виждала да оцелява с 1 банан на ден, доста дни поред, хич не я мисля. Но има деца, които ще ядат всичкото това ядене с кеф, ако не им стигне, ще изядат това и на злоядите до тях. Спало ли е - е като не е спало и какво, моето редовно не спи, за което съм благодарна, защото сега заспива сравнително бързо, преди докато спеше в яслата се мъчехме до 23:30 да я успим, сега в 1 група на градината не спи - като млъкне, че напоследък тя ми разказва приказки, заспива точно за 1мин най-късно към 22:20. Госпожите не са я били до сега, не са й крещяли. Само с невъзпитани деца има проблеми, казала съм й да страни от тях доколкото може, в яслата не, но сега в градината е голям проблем.

# 82
  • Мнения: 4 808
Тя е в чужбина, където ги дават 2седмични на ясли.  И ходят със сополи.

Освен със сополите ги пускаме и с кашлица. Ако пък трябва да се приема антибиотик или друго лекарство, го връчваме на учителката с инструкции кога и по колко да дава. И още никой не се е затрил. Изводите да си ги прави всеки за себе си.

В Белгия майчинството е 15 седмици, моят работодател, понеже е готин, дава 20 седмици общо преди и след раждането. Отпуск за гледане на болно дете няма.

# 83
  • Мнения: X
А, то и в концлагерите не са се затрили всички. Все има оцелели индивиди дори там.

# 84
  • Мнения: X
Да, интересно мислене...щом някое дете е оцеляло и станало възрастен индивид, значи всичко е наред  Peace

# 85
  • Мнения: 4 808
'що не приемате, че има и други начини за отглеждане на дете освен защитаваните от вас и че те не са чак толкова лоши?! В крайна сметка всичко е въпрос на разбирания и обстоятелства. Май в повечето случаи на обстоятелства.

Няма какво повече да коментирам по темата - все едно и също дъвчем.

Ани, чакам да пуснеш следващата тема.

# 86
  • Мнения: 10 664
  Grinning Кой ще познае с какво заглавие ще бъде следващата й тема?

Ние, тези, които си раждаме в България, сме късметлийки от към социала, наистина, но да видиш в какви мизерни обстановки раждаме...  ooooh! За следващия път съм измислила да се разбера с шефа, да ме пусне в командировка, да родя в друга държава, пък да си ползвам пак същото майчинство.  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 4 808
  Grinning Кой ще познае с какво заглавие ще бъде следващата й тема?

Ние, тези, които си раждаме в България, сме късметлийки от към социала, наистина, но да видиш в какви мизерни обстановки раждаме...  ooooh! За следващия път съм измислила да се разбера с шефа, да ме пусне в командировка, да родя в друга държава, пък да си ползвам пак същото майчинство.  Mr. Green

Да сме живи и здрави Simple Smile

# 88
  • Мнения: 8 956
Ама тя авторката е в България.

# 89
  • Мнения: 10 664
Да, де, знаем, че е в България.
 Аз на Нединка отговорих.  Simple Smile

# 90
  • Мнения: 8 956
Извинявам се, явно не съм проследила достатъчно добре коментарите.

# 91
  • Мнения: 832
Ани-Иванова,аз ако бях на вас щях да си ги гледам до 3 годинки. Дечицата са две, незнам каква работа ще почнете, но може да се налага да взимате двойно повече болнични...,защото със сигурност ще боледуват както всички деца,само не се знае дали ще е по едно и също време. Ако имате възможност останете и си ги гледайте! Peace

# 92
  • Мнения: X
Ани-Иванова,аз ако бях на вас щях да си ги гледам до 3 годинки. Дечицата са две, незнам каква работа ще почнете, но може да се налага да взимате двойно повече болнични...,защото със сигурност ще боледуват както всички деца,само не се знае дали ще е по едно и също време. Ако имате възможност останете и си ги гледайте! Peace
От моите две деца съм забелязала, че задължитено действа законът за всемирната гадост- точно оздравее едното и се тръшне другото.

# 93
  • Мнения: 10 998
Ани ходите ли на ясла. Много искам и моят есента да ходи на градина, но си знам, че ще се тръшка и пищи. Дано да греша.

# 94
  • Мнения: 10 664
Анито, като е свикнала децата й да боледуват, според мен яслата няма да й се види като кошмар, ами по-скоро като някой час почивка.  Peace Беше писала, че ще ги пуска май месец, до колкото си спомням.

# 95
  • Мнения: 10 998
А извинявайте, не съм в час явно. Моят за сега не боледува, но пък се тръшка яко, ако не стане на неговото.

# 96
  • Мнения: 10 664
И моят не беше боледувал, докато не тръгна на ясла. На 6-тия ден от тръгването вече беше с температура, кашлица, сополи. После две седмици вкъщи (с мен на работа). После половин ден на ясла - пак сополи + карантина за варицела. Сега трета седмица пак с мен на работа и понеже зора ми беше до лятото (лятото майка ми като си дойде, ще го гледа), просто няма смисъл да го пускам още един ден на ясла след като приключи карантината, щото пак ще пипне друг вирус и пак две седмици отиде за лекуване. Stop
Заключение: и аз не видях смисъл от ясла, здраве и живот септември месец - на градина.  Simple Smile

# 97
  • Мнения: 1 565
Ани ходите ли на ясла. Много искам и моят есента да ходи на градина, но си знам, че ще се тръшка и пищи. Дано да греша.
да от май месец тук яслата в като училище има изчакване да се събере група и ти дават дата от която да почнеш да водиш децата си .Тук ще стане ясно от кога на 1 май .Така казаха от градината .Набрах смелост да ги пусна на ясла само защото смятам че не е много редно всичкото време през деня да го прекарват само с мен ,а и нямам много познати с деца да се събираме и си мисля че там ще им е разнообразие .А и плус това през деня ще стане жега за навън и си мисля че може да не е толкова зле .Заведох ги на скоро в яслата да видят как е и бяха доста приятно изненадани дори доволни и се надявам и за напред да е така .

Общи условия

Активация на акаунт