90 процента съм сигурна ,че за нас яслата ще е кошмар ?

  • 6 150
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Е, сега! Ще сравняваш 2-3 години у дома с 25. ooooh!

# 76
  • Мнения: 12 686
Тя е в чужбина, където ги дават 2седмични на ясли.  И ходят със сополи.

# 77
  • Мнения: 10 760
Тя е в чужбина, където ги дават 2седмични на ясли.  И ходят със сополи.

 hahaha Трещерица, ти пък май за всеки имаш информация. Като някаква баба клюкарка. Wink Интересно за мен какво знаеш.  Joy

# 78
  • Мнения: 1 565
Сигурно е приятно да се притесняват майките дали е яло ,спало,дали ще си каже какво му е ,има деца които и на две години неговорят още ,има деца които по никакъв начин на две години не са самостоятелни ,не знам дали може да се сравнява с децата в чужбина ,но тук са много деца на едно място и едва ли всичките ги следят непрекъснато .Съвсем друго е след 3 години ,когато вече почти всички деца могат да си кажат всичко .

# 79
  • Мнения: 9 002
 Ани Иванова, търсиш си оправдания да не пуснеш децата на ясла ли?

# 80
  • Мнения: 15 091
Ани Иванова, търсиш си оправдания да не пуснеш децата на ясла ли?

Да  Whistling

# 81
  • Мнения: 4 709
Ани Иванова, търсиш си оправдания да не пуснеш децата на ясла ли?

Ха де  newsm78
Ако си на работа, надали ще мислиш дали е яло, спало и т.н. А пък и да ти кажа, то като е гладно ще яде, писах вече, моето оцеляваше на мама с пюретата цели 2 месеца, после свикна. Сега пак не яде 100001 неща, но не мога да я мисля, все за цял ден нещо ще хареса. Пример: Закуска - пирожка с кайма - моята стои гладна, но не го яде, но в 10ч изяжда ябълката, значи не е умряла от глад в 12ч супа от домати и второ -  грах с месо - злоядата ми госпожичка изяжда средата на половината филийка хляб, на СЗ  същият ден /7-ми март/ - малеби /според това, което пише на таблото/, обаче толкова рядко, че според нея било крем за пиене, ами пенило се не пенило, пила го е каза. Вземам я в 17ч прибираме се и яде каквото иска. И т.к. лично съм я виждала да оцелява с 1 банан на ден, доста дни поред, хич не я мисля. Но има деца, които ще ядат всичкото това ядене с кеф, ако не им стигне, ще изядат това и на злоядите до тях. Спало ли е - е като не е спало и какво, моето редовно не спи, за което съм благодарна, защото сега заспива сравнително бързо, преди докато спеше в яслата се мъчехме до 23:30 да я успим, сега в 1 група на градината не спи - като млъкне, че напоследък тя ми разказва приказки, заспива точно за 1мин най-късно към 22:20. Госпожите не са я били до сега, не са й крещяли. Само с невъзпитани деца има проблеми, казала съм й да страни от тях доколкото може, в яслата не, но сега в градината е голям проблем.

# 82
  • Мнения: 4 822
Тя е в чужбина, където ги дават 2седмични на ясли.  И ходят със сополи.

Освен със сополите ги пускаме и с кашлица. Ако пък трябва да се приема антибиотик или друго лекарство, го връчваме на учителката с инструкции кога и по колко да дава. И още никой не се е затрил. Изводите да си ги прави всеки за себе си.

В Белгия майчинството е 15 седмици, моят работодател, понеже е готин, дава 20 седмици общо преди и след раждането. Отпуск за гледане на болно дете няма.

# 83
  • Мнения: X
А, то и в концлагерите не са се затрили всички. Все има оцелели индивиди дори там.

# 84
  • Мнения: X
Да, интересно мислене...щом някое дете е оцеляло и станало възрастен индивид, значи всичко е наред  Peace

# 85
  • Мнения: 4 822
'що не приемате, че има и други начини за отглеждане на дете освен защитаваните от вас и че те не са чак толкова лоши?! В крайна сметка всичко е въпрос на разбирания и обстоятелства. Май в повечето случаи на обстоятелства.

Няма какво повече да коментирам по темата - все едно и също дъвчем.

Ани, чакам да пуснеш следващата тема.

# 86
  • Мнения: 10 760
  Grinning Кой ще познае с какво заглавие ще бъде следващата й тема?

Ние, тези, които си раждаме в България, сме късметлийки от към социала, наистина, но да видиш в какви мизерни обстановки раждаме...  ooooh! За следващия път съм измислила да се разбера с шефа, да ме пусне в командировка, да родя в друга държава, пък да си ползвам пак същото майчинство.  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 4 822
  Grinning Кой ще познае с какво заглавие ще бъде следващата й тема?

Ние, тези, които си раждаме в България, сме късметлийки от към социала, наистина, но да видиш в какви мизерни обстановки раждаме...  ooooh! За следващия път съм измислила да се разбера с шефа, да ме пусне в командировка, да родя в друга държава, пък да си ползвам пак същото майчинство.  Mr. Green

Да сме живи и здрави Simple Smile

# 88
  • Мнения: 9 002
Ама тя авторката е в България.

# 89
  • Мнения: 10 760
Да, де, знаем, че е в България.
 Аз на Нединка отговорих.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт