90 процента съм сигурна ,че за нас яслата ще е кошмар ?

  • 6 138
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 321
В градината на моето дете са извеждани всеки ден. Независимо от времето. Пързаляха се през зимата. Надуваха им басейн в двора през лятото. Боледуваше си съвсем системно, в началото.

# 31
  • Мнения: 832
Ако имаш възможност си ги гледай до 3 години. Яслата е при нужда,когато майката няма друг избор и и се налага да работи.. Това и психолози го казват, че за детето е най-добре до 3 години да се гледа от майката..!!!

# 32
  • Мнения: 15 080
Зависи от майката...

# 33
  • Мнения: 10 744
Бе, и аз бях сигурна на 90%, че това не ни е мястото, че ясла и болести - не, мерси, ама докато не пробваш, не можеш да разбереш за какво става въпрос. Та, пускаш ги и наблюдаваш развитието.
Моето тръгна преди седмица на ясла (2 г. и 2 м.) и рева първите три дни, че не иска без мен, на четвъртия вече си влезе спокоен за ръката на лелята. Всъщност на ясла им е интересно. Поне моя каза, че "харесва". За жалост, след първата седмица опит, не закъсня и разочарованието - разболя се. Сега седмица вече си го влача с мен на работа. Пустата кашлица не минава. Иначе го питам "искаш ли да ходим на градинката, мамо?" и отговорът е "икам".  Grinning
Но проблема с храненето и при нас го има, но покрай него се разреши проблема с приемането на лекарства и ходенето на педиатър. За една седмица преживявания, малкия показа, че е е пораснал.
За режима - и ние си имахме друг режим вкъщи и моя не е ставал по-рано от 9 часа, та се наложи да го будя с музика всяка сутрин и последен влиза в яслата в 8:30. Аз закъснявам на работа малко, но съм предупредила.

# 34
  • Мнения: 46 587
За ставането - не е нужно да стават рано. Можете дори да ги водите след закуска. Ние така процедирахме с градината. Просто предупреждаваш предварително, за да не предвиждат порции.
За храненето - по-голямата част от храната няма едри парчета, така че едва ли ще има проблем.
За спането на обяд - достатъчно големи са, за да не спят, ако не могат да заспят.

Така че щом ти се налага да тръгнат, пускай ги, толкова други деца се оправят, твоите няма да са изключение.

# 35
  • Мнения: X
Конкретно за авторката на темата, от многобройните други теми, които тя е пускала за децата си, оставам с впечатлението, че ще бъде най-добре да ги даде на ясла. Това, аз, върлият противник на яслите, го твърдя.

# 36
  • Мнения: 15 080
Конкретно за авторката на темата, от многобройните други теми, които тя е пускала за децата си, оставам с впечатлението, че ще бъде най-добре да ги даде на ясла. Това, аз, върлият противник на яслите, го твърдя.
И аз това имах предвид, че зависи от майката дали за децата е по-добре при нея или в яслата. В конкретния случай децата ще се хранят и живеят далеч по-пълноценно в яслата, отколкото при майка си. А не е като да не сме запознати с всеки аспект на живота им, откакто са заченати, та до сега.

# 37
  • Мнения: 10 744
Сега се загледах коя е авторката.  Grinning От една конкретна тема за възпитанието на децата си я спомних. Бе, не е лесно да търчиш след две деца едновременно. Анито не знае, колко може да й олекне, ако децата й са на ясла за няколко часа. През тези няколко часа можеш да свършиш много работа, без да се изнервяш през 5 минути. Пускай ги, без да му мислиш толкова, че са капризни. Само дано не се разболеят веднага, като моето, че и две деца едновременно да боледуват не е лесна работа.  Praynig

# 38
  • София
  • Мнения: 8 012
Аз ли се бъркам или наскоро авторката се беше оплаквала в някой от подфорумите, че децата много често боледували и се чудела как да им вдигне имунитета? Почти съм сигурна, защото и аз май отговорих по темата, запомнила съм, че зимата не ги извеждаше да не настинат.
Ако това наистина е така, тази ясла ще им разкаже играта. Влизането от болест в болест, което е типично за повечето деца, тръгващи на ясла/градина, с нищо няма да им подобри положението.

# 39
  • Мнения: 1 565
Сега се загледах коя е авторката.  Grinning От една конкретна тема за възпитанието на децата си я спомних. Бе, не е лесно да търчиш след две деца едновременно. Анито не знае, колко може да й олекне, ако децата й са на ясла за няколко часа. През тези няколко часа можеш да свършиш много работа, без да се изнервяш през 5 минути. Пускай ги, без да му мислиш толкова, че са капризни. Само дано не се разболеят веднага, като моето, че и две деца едновременно да боледуват не е лесна работа.  Praynig
Ох не питай та ние и без да сме на ясла сме вечно сополиви и кашлящи по молитвите и на всякъде другаде също се сблъскват с наборчета и няма как .И сироп им давам уж за имунитет и все тая ,нищо ново .Ясно ми ,че ще боледуват .Ох комай си права ,че и аз имам нужда малко от почивка от всичко и най вече от рева на две деца едновременно .До сега не сме се разделяли за повече от 2 часа ,ако не трябва да ходя на зъболекаря или на гинеколог или нещо подобно .Вечно са почти само с мен ,изключение са събота и неделя когато са на бабина къща от 10 до 8 вечерта пак с мен естествено ,но си е друго с баба и дядо . Гледам естествено да се виждат и с други деца .В крайна сметка лелите в детската ще се наложи ако трябва и само с пюре да ги хранят като повърнат няколко пъти едва ли ще ги уморят от глад по цял ден .Все някога ще ядем като хората .В интерес на истината с други неща се хранят почти нормално ,които са сухи .Бисквити ,кашкавал ,колбас ,кроасани ,наденица ,дори спагети дъфчат ,но повечето манджи са на много много дребно ,защото само плюят или се давят ,което не знам на какво се дължи ,забравят да дъвчат и само гълтат понякога .

# 40
  • Мнения: X
Кренвирши, кроасани и наденица на около 2-годишни деца? Доообреее. Не се притеснявай за яслата- ОК ще са там. Гаранция.

# 41
  • Мнения: 15 080
Мхм, съчетано с неизвеждане на чист въздух, но пък събиране с други деца...

# 42
  • Мнения: 3 841
IВсъщност каква е целта на темата? Вече се обърках какво точно се разисква?  В крайна сметка ще започвате работа и затова ли трябва да ги давате или за да придобият някакви навици и вие малко да си дадете почивка?  Другото,  което не разбрах е,  че като сте сигурна,  че няма да свикнат на 90 процента, защо ще ги давате?  Всъщност искате кураж и подкрепа ли?

# 43
  • Мнения: 1 565
Кренвирши, кроасани и наденица на около 2-годишни деца? Доообреее. Не се притеснявай за яслата- ОК ще са там. Гаранция.
Опитва почти всичко ,което и ние ядем ,не става въпрос за наяждане ,а да имат представа какво има на масата .Няма как цял живот да ги предпазвам от всичко и никой нищо да не им дава да опитат .Не съм от майките ,които ревностно крещят това не им го давайте ,колкото и да знам ,че не е чак толкова полезна храна .Аз също ям от изброените храни и не виждам нищо лошо в това .Основно се хранят с манджичка с много видове зеленчуци и месо и много плодове за слетобеда закуска

# 44
  • Мнения: 15 080
Няма как да станат по-здрави, докато не почнете да ги калявате. Температура >= 15 градуса е около 6 месеца в годината. Аз бих намалила времето, прекарано с други деца в сезоните, в които има повече вируси и бих увеличила времето, прекарано навън при всякакви температури. Както се казва - няма неподходящо време, има неподходящи дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт