90 процента съм сигурна ,че за нас яслата ще е кошмар ?

  • 6 137
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 998
За моето прецених, че няма да се справи. Септември става на три години и мисля да го пратя на детска градина. Но отново съм на мнение, че няма да издържи там. Мъжът ми обаче иска да опитаме. Има деца, които не могат да ходят на ясла и детска. Вероятно ще пропуснем и първа група в детската.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 532
То е повече от ясно защо трябва да ги пусна на ясла ,а и мъжа ми също смята ,че там ще са добре без дори да е много на ясно с навиците на децата

На мен не ми стана ясно  newsm78

# 17
  • Мнения: 69 180
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.
Синът ми е вече трета група, но и досега ходи с нежелание, от няма накъде... Tired
И аз не обичах като малка, но такъв е животът..

# 18
  • Мнения: 8 321
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.
Синът ми е вече трета група, но и досега ходи с нежелание, от няма накъде... Tired
И аз не обичах като малка, но такъв е животът..

Toва пък как го измисли?
Повечето деца които познавам , ходеха с кеф на градина.

# 19
  • Мнения: 18 639
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.


Има - моето. Обожаваше яслата. Първия ден се беше направила, че не познава баща си, за да не я вземе. Тръгнала си е с рев. Винаги влизаше с желание и се хвърляше да прегръща сестрите. Няма да забравя как, докато аз спорех с едната сестра, че нямам избор и трябва да ходи и юни, а тя ми обясняваше как децата имали нужда от почивка през лятото, моето се беше вкопчило в една люлка и чакаше да приключим спора, за да ревне с цяло гърло, че не ще да си ходи. Laughing

С градината беше различно, защото режимът, от който няма мърдане, спря да отговаря на нуждите ѝ (спането специално). Отделно моете не е от децата, които лесно виреят, оставено на самотек, а там голяма част от времето беше така. И да, по това време стана кошмар. Затова с трета група приключихме градината и още съжалявам, че не го направих след втора.

# 20
  • Мнения: 8 997
Децата в яслите боледуват, защото не ги извеждат всеки ден навън и не се проветряват достатъчно помещенията.
А не ги извеждат навън и не се проветрява достатъчно, не защото персонала не иска, а защото родителите изискват това. Защото тук в България все още хората си мислят, че болестите идват от настинки и не извеждат децата навън, защото вали, защото духа, защото няма слънце, защото милион други неща. Не отварят прозорците, защото ще духа, ще стане течение, ще стане студено.
Ако децата излизат навън и помещенията са проветрени, ще боледуват далеч по-малко.

# 21
  • Мнения: 18 639

А не ги извеждат навън и не се проветрява достатъчно, не защото персонала не иска, а защото родителите изискват това.

За причините за боледуване си абсолютно права, не съм съгласна само с горното. Не познавам родител, който да не се оплаква от въпросното неизвеждане. За сметка на това съм чувала с ушите си персонал, който казва, че 2 човека няма как да облекат 20+ деца за излизане.

# 22
  • Мнения: 8 997
Определено има такива и то много. Поне тук в София преобладават. Аз лично познавам доста такива.
А на персонала ако им е наредено да изведат децата, дори и да мрънкат, ще го направят.

# 23
  • Мнения: 69 180
Няма какво да се лъжем, тези институции за мен са кошмарни за детската психика. Едва ли има дете, което искрено и от сърце да обича да ходи там.
Синът ми е вече трета група, но и досега ходи с нежелание, от няма накъде... Tired
И аз не обичах като малка, но такъв е животът..

Toва пък как го измисли?
Повечето деца които познавам , ходеха с кеф на градина.


И аз постоянно чета тук за деца, които сутрин отивали с песен и усмивка в детското заведение.
Но сутрин като тръгнем за ДГ, виждам съвсем друга картинка. Като разговарям с родители покрай нас, също разказват, че децата не приритват да ходят там.
 
Това е което аз виждам. Не твърдя, че съм права, но това виждам около мен. Peace

# 24
  • Мнения: 15 080
Я питайте авторката на темата колко пъти е извела децата и тогава обяснявайте, че всички родители искали извеждане.

# 25
  • Мнения: 12 683
Я питайте авторката на темата колко пъти е извела децата и тогава обяснявайте, че всички родители искали извеждане.

Точно това се сетих и аз. Така и така, познаваме децата на авторката из основи, защото за всеки зъб и сопол пуска тема. Зимата не ги извеждаше.

# 26
  • Мнения: 18 639
alina_si, и моите впечатления са от София. Да не говорим, че си има предписания кога се извеждат децата и ако персоналът ги спазва никой копче не може да им каже. Обаче е факт, че от края на спетември до април децата не си подават масово носа навън. В градините не е много по-различно. За мен обяснението е, че така е по-лесно. В предучилищната в училище ги извеждаха всеки ден. Опитаха се единични родители да кажат нещо все пак през зимата да е ограничено излизането, но нямаше как да надделеят над 20 + учителката.

# 27
  • Мнения: X
На мен също не ми стана ясно защо трябва да тръгват на ясла?
Дано авторката разясни.
Аз съм против яслата на тази възраст, но ако толкова се налага да тръгнат, все ще се адаптират рано или късно.

# 28
  • Мнения: 8 997
Да, наистина има градини, в които не извеждат децата цяла зима, особено в яслените групи.
В тези дни, в които със сигурност знам, че цял ден детето ми не е излизало, го вземам от градина и изкарваме навън минимум час, примерно от 17 до 18.30, дори и и зимата. Изключвам дните с виелица и минус 20, но и тогава прекарва време навън, добре облечено, поне по пътя до вкъщи.

# 29
  • Мнения: 15 764
Не зная защо така си се наплашила от яслата, но там не работят някакви ненормалници, които по цял ден нищо не правят. Там има медицински персонал, който с години посреща нови деца в яслените групи и знае как да ги посрещне и да се грижи за тях.
1. - Яслата, за разлика от детската градина дава възможност децата да се водят по-късно. Което значи, че ако можете да се уговорите с работодателя си можете да ги изчаквате да се наспят, да закусят и тогава да ги заведете.
2. Близнаците свикват много по-бързо и лесно с яслата в сравнение с другите деца, защото са си заедно и не са съвсем откъснати и сами от семейството си
3. Храната в яслите /Особено тези, които са само ясли/ се прави точно за малки дечица, няма големи парчета и трудна за дъвчене храна. Да не говорим, че ги хранят и почти никога не ги оставят гладни
4. Няма значение как са свикнали да заспиват - в яслата с другите деца те ще свикнат да заспиват така, както заспиват и останалите

Ако успееш да намериш хубава ясла /защото това си е до късмет/, всичко ще бъде наред. Ясно е, че няма да минете без плач и молби, но то това го прави всяко дете
Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт