90 процента съм сигурна ,че за нас яслата ще е кошмар ?

  • 6 140
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 565
Ани, като човек, чието дете се е родило посред зима в страна, където зимните температури стигаха до -40, ти гарантирам, че не студът разболява. Там за новородени (разбирай до 30 дни) долната граница, до която се извеждат децата, е -25. Извеждат се от мига, в който се завърнат от родилния дом, разбирай на броени дни.
Първо, децата ти са ужасно изнежени от това постоянно къткане и неизвеждане. Второ, в момента имунитетът им не е най-добрият, след поредица от зимни грипове. Трето, ако на този фон ги изхакаш в яслата, ще започнат ударно да боледуват и работата става мираж.
Ако аз съм на твое място, ще започна с това да ги извеждам ежедневно, поне за по час. Не говорим да ги срещаш с други деца, а просто да стоят навън, да играят, независимо от температурата. Колкото по-далече ги държиш от групи с много хора, толкова по-добре. После увеличи времетраенето на разходките, поне малко да се калят. И чак тогава може да опиташ с яслата, но на половин ден.
Моето дете всеки ден е извеждано навън, това не я спря да се скъса от боледуване в яслата, не че сега в градината е по-различно. Децата й няма как да настинат в яслата, проблемът е, че ги водят болни там, а срещу вирусите никакво каляване не помага.
Всеки сопол я хващаше, но странното е, че явно от имуностимулаторите, цялата група в яслата изкара варицела, моята дъщеря я пропусна. Сега от около месец са карантина в градината, пак варицела, и отново още не е хванала. В същото време последният път я хвана грипът от градината, който с усложненията мина за 1 месец.
Какви са тези грипове не знам всякаш преди няколко години нямаше такива неща имам чувството ,че някой нарочно отгоре разболява децата ни ,за да се продават все повече лекарства .Аз като дете не знаех какво е това сопол ,като гледам днешните деца всяко второ пие някакъв уминостимолант и нищо непонага .Явно се пускат болни деца ,защото няма пари и няма кой да им гледа децата .На колко работни места те държат да си вземаш болнични по няколко пъти или направо те уволняват .

# 61
  • Мнения: 46 587
Защо всички толкова говорят за болестите в детските градини ,има ли майки,който си пускат болните деца при всички останали ? Изобщо сополиви деца допускат ли ги в яслата ?Ако всеки ден се държи стриктно на това поне в яслената група може би ще намалеят болестите..
Не. Детето е заразно 2-3 дни преди да се появят симптомите, докато ми потече носът вече е заразило останалите.

Ти може да не си боледувала, но аз не спирах. Все си бях на АБ. Чак на 11 г. като ми извадиха сливиците се освестих. За сравнение моето дете е на 12 и половина, пило е един единствен път, зарази се със стрептококи в градината, не разви Скарлатина, но ги имаше и трябваше да ги изчистим. Т.е. според личния ми опит трябва да кажа - какво чудо беше едно време, нон стоп болна, сега въобще няма болести  Laughing

# 62
  • Мнения: 4 816
Мислех да се изкажа компетентно по темата, ама като видях кой е пуснал темата, отказвам ce.

Последна редакция: чт, 09 мар 2017, 17:00 от Nedinka

# 63
  • Мнения: 3
Не. Детето е заразно 2-3 дни преди да се появят симптомите, докато ми потече носът вече е заразило останалите.

Ти може да не си боледувала, но аз не спирах. Все си бях на АБ. Чак на 11 г. като ми извадиха сливиците се освестих. За сравнение моето дете е на 12 и половина, пило е един единствен път, зарази се със стрептококи в градината, не разви Скарлатина, но ги имаше и трябваше да ги изчистим. Т.е. според личния ми опит трябва да кажа - какво чудо беше едно време, нон стоп болна, сега въобще няма болести  Laughing
[/quote]

Дай боже все така да е здраво детето ти.
ММ също за пръв път е пил АБ като студент. Но от тогава е все болен...до ден днешен.
Аз напротив - все болнава - до 7 клас - на АБ ежемесечно. От тогава до днес рядко, ама много рядко боледувам.
Т.е. според личния ми опит - човек трябва да си изболедува вирусите - рано или късно - така само се придобива имунитет . Пак казвам - личен опит!

# 64
  • Мнения: 46 587
О, тя си боледува, просто не усеща. Кара на крак всичко, ей така м/у другото, чат пат пие нещо за Т или кашлица, но АБ или др. сериозно не.

# 65
  • Мнения: 10 744
Ох не питай та ние и без да сме на ясла сме вечно сополиви и кашлящи по молитвите

?

Grinning И аз се зачудих.

# 66
  • Мнения: 4 709
Какви са тези грипове не знам всякаш преди няколко години нямаше такива неща имам чувството ,че някой нарочно отгоре разболява децата ни ,за да се продават все повече лекарства .Аз като дете не знаех какво е това сопол ,като гледам днешните деца всяко второ пие някакъв уминостимолант и нищо непонага .Явно се пускат болни деца ,защото няма пари и няма кой да им гледа децата .На колко работни места те държат да си вземаш болнични по няколко пъти или направо те уволняват .
Това е оправдание да ги пускат болни, как пък същите тези "работещи" всеки ден взимат децата в 16ч, и като ги спряха на Коледа, та до 1февруари бяха сборни групи. Кой ги е гледал? Моята я взимам в 17ч и все е от последните 2-3 деца. Един път ме задържаха и отидох в 17:20 и беше последна в градината. Януари я пуснах на сборни групи 2 дни, беше уж изкарала грипа, върна ми се с жестока кашлица, дали там я повтори, или просто реши да се появи, като следствие на грипа няма значение, но е факт, че 2 антибиотика изпи, докато й мине. Както казваш, важното е да върви фармацевтичната промишленост. Но лично съм чувала дете с дълбока кашлица, което майката бута да влиза, и бърза да изчезне, за да не й го върнат. Или точат се зелени сополи, майката ги дърпа с помпата сутринта пред входа и го вкарва вътре.

# 67
  • Мнения: 15 080
И аз като Човечето ще кажа, че като дете се скъсвах да боледувам, та чак до 13-14 годишна възраст. Почти всеки месец бях на инжекции. Слава Богу, детето ми не е като мен, боледуваше много първите 4 месеца, когато тръгна на ясла. След това разреди боледуването и сега често казано ние с баща му боледуваме повече от него. За сметка на това в групата му в градината има деца, които боледуват с месеци. Сигурно и техните майки обвиняват другите родители, че си пускат болни децата, ама факт, че моето не боледува, другите боледуват. Аз обаче спирам детето от градина при най-малкото съмнение, че нещо не е наред, убедена съм, че този вариант излиза и по-евтин и по-спокоен от варианта да водиш болно дете. Като знам как бързо се влошават децата, ми е направо абсурдно да не взема мерки веднага.

# 68
  • Мнения: 10 744
Ами то няма смисъл да го пускам с кашлица и сополи на ясла и да си задълбочаваме проблема. "Тънките" сметки после по-скъпо излизат. На педиатър ходихме. Прегледа го, каза че нищо му няма, няма зачервено гърло, няма хрипове - кашля, щото се дави от храчки, малък е за да може да ги изплюва. Даде ми бележка, дори, че детето е клинично здраво. 14 лв за билков сироп дадох и морска вода за нослето спрейче, общо 22 лв. Отделно витамин Ц ампулки му взех. Вчера рева два часа, ей го на - кашлицата се усили. Е как да го пусна днеска на ясла? Няма кой да го гледа вкъщи? Взимам си го с мен на работа. Ако някой ми каже нещо на работата за детето най-много да се ядосам и да подам молба за неплатен и да прехвърля малко "отговорност" на татко му... До тригодишна възраст на детето сме защитени от съкратяване - не могат да те изгонят от работа, поради това, че трябва да си гледаш детето. Искам да кажа, че няма никаква логика да пуснеш детето неизлекувано на ясла, ако си на постоянен трудов договор, защото в краен случай се набутваш двойно. Пък хората, на които не им пука за околните - бол, тях няма да ги коментирам.  ooooh!

# 69
  • Мнения: 12 683
На авторката децата са вечно болни, без да ходят на ясла.

# 70
  • Мнения: 10 744
Ми като са болни постоянно, значи няма как да ги приемат на ясла, щото искат изследвания и бележки, че са здрави, преди да ги приемат.  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 565
Коя ли майка няма да бъде по спокойно с детето си когато е болно и има нужда от него ,вместо да го мисли цял ден добре ли е не е ли ?

# 72
  • София
  • Мнения: 11 532
Аз имам чувството, че си трол.

# 73
  • Мнения: 8 849
На кого го пишеш това за трола? На авторката ли?
Намирам го за идиотско, ако е така. Жената просто се безпокои за децата си като всяка майка. Личното ми мнение е, че е добре да се избягват всякакви детски заведения за отглеждане, ако е възможно. Най-добре направо на предучилищна. За съжаление днес е невъзможно. Поне колкото може по-късно. Който може да си го позволи. Дори да не е трол. hahaha

# 74
  • Мнения: 4 816
На кого го пишеш това за трола? На авторката ли?
Намирам го за идиотско, ако е така. Жената просто се безпокои за децата си като всяка майка. Личното ми мнение е, че е добре да се избягват всякакви детски заведения за отглеждане, ако е възможно. Най-добре направо на предучилищна. За съжаление днес е невъзможно. Поне колкото може по-късно. Който може да си го позволи. Дори да не е трол. hahaha

А най-добре до 25 години у дома!

Общи условия

Активация на акаунт