Етажна собственост - между танц със саби и етажна гроздова - тема 4

  • 73 552
  • 763
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 11 866
Цената варира между 100 и 220 лева на щранг,ние сме на 2 щранга, 7 етажа сме, а от едната фирма допълнително искат и 120 лева за тръбите в мазето+ отделно за пломбиране 8 лева, приема се и разсрочено плащане при 2 от офертите,но вече съм почти убедена,че няма да искат всички, та сигурно ще си сменим само нашите.
Имайте предвид, че само вашите тръби не означава тези на вашия етаж и във вашия апартамент! Ваша отговорност са тръбите след водомера на долния етаж до вашия водомер. Етажът след вас отговаря за тръбите след вашия водомер до техния и т.н. Имайте предвид, че при смяна само във вашия апартамент, ще се получи голяма разлика в налягането на различните тръби и могат да се появят нежелани течове.  Хоризонталните тръби в мазето също са много важни и е добре да се сменят, ако ще се подменя вертикален щранг. Поискайте повече информация преди да вложите средства.
ПП; в нашия блок бяха сменени само вертикалните щрангове до реди няколко години. Хората все мрънкаха, че от Топлофикация водата не е топла, че липсава и т. н.   След като ги убедихме и тях, че трябва да сменим хоризонталната инсталация в мазето, чух коментари от типа "ейййй толкова гореща вода никога не  е имало!'

# 286
  • Мнения: 149
Здравейте,
дали някой знае дали при (общ хидроизолационен) ремонт на мазета се събират и суми от собствениците на гаражи?Тъй като мазетата са описани в нотариалния акт на всеки апартамнт с номер мазе.А според домоуправителката собствените на гаражи имат част от общите части,затова са длъжни да заплащат и те.Някой мнение?
Btw наехме Милалифт за асансьорна фирма,сладури са,ще дам мнение като поработим заедно.60лв за 6 етажа ни вземат.

# 287
  • Мнения: X
Хора, някакви новини за паник устройствата в асансьорите? Още ли е задължително или има и шанс да го пропуснем? Минавате ли на прегледи без тях?
Valerie.S - всички собственици трябва да плащат в зависимост от размера на идеалните им части - мазета или апартаменти или каквото и да е.

# 288
  • Мнения: X
Фри, в блока на баба ми още нямат, последният преглед май беше в края на м.г.

# 289
  • Мнения: 149
Устройство със СИМ карта и ние нямаме,но до следващия годишен преглед трябва да има,иначе ще спрат асансьора от движение.Това е пълна тъпотия,но няма как да се спори със законотворците...

# 290
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Хора, някакви новини за паник устройствата в асансьорите? Още ли е задължително или има и шанс да го пропуснем? Минавате ли на прегледи без тях?


При последния преглед ми казаха, че ще спрат асансьора, ако не сложим. Но аз казах, че сме категорично против и да го спират ако искат, те ще загубят приходи. Вече три месеца не са ми връчили констатацията.



Тук е започнало продажби по центъра и аз се интересувам, не за мен, не съм брокер.

# 291
  • София
  • Мнения: 9 961
Какво може да се направи срещу вече системно надуване на музика и събиране на тийнеджъри... в периода 22ч - 1ч?
Съседите явно са се изместили от хола (не спят там), но ще говоря с тях и домоуправителя./
След разговори с майката (която явно я няма когато правят тези  купончета - няма ефект.

Не знам дали да опитам с 112? Предполагам ще разберат кой е подал сигналът.

# 292
  • Мнения: 4 898
На 112 винаги ми искат имената. Но и да разберат кой е подал сигнала, проблем ли е? Вариант за самосправяне - викаш 3-4 яки приятели (има и такива срещу заплащане), културно се появяват в 22 часа при бесните тийнове, обясняват им, че трябва да престанат, иначе ще си имат проблеми, и така.

Трети вариант, ако 112 и майката не могат да ги спрат - започваш да им правиш гадни номера. Все ще измислиш нещо, за да ги откажеш.

# 293
  • Мнения: 36
Здравейте,  нямам много време да следя темата, но се включвам понякога. Искам да ви попитам за мнение-вие как бихте реагирали. Жилищен блок сме, състоящ се от няколко входа. В нашия вход са се надушили 4 семейства, вдигнаха фонд ремонти ( ние плащаме 35 лв) и си осъществяват ремонти само частите,  засягащи техните апартаменти. Ние също имаме нужда от неотложен ремонт, но не желаят да се извърши.  Но държат всеки да си плаща вноската.
Да попитам с какъв процент може да се одобри даден ремонт , защото се събират 50% от входа и си решават самостоятелно за какво ще бъдат изразходени сумите. Другите входове не участват. Благодаря ви предварително за съветите.

# 294
  • Мнения: 69 239
Как смятате процентите? Нали знаеш, че е според идеалните части, а не на брой апартаменти...Виж си ЗУЕС и вземете ги сменете, поне касиера, който държи парите...Как така ще ремонтират частично, решение за тези ремонти не вземате ли предварително на общо събрание?

# 295
  • Мнения: 36
Да, според идеалните части ги смятат. Точно тези 33% на събрание вземат тези решения.  Сега искат да направят собствена сметка в банка, за да може още по-независимо да се разпореждат. Това е една група,  които се изживяват като шефове, а останалите мълчат и плащат. Единствено ние си позволихме да нададем глас и в момента сме им трън в очите. Аз съм на крачка да заведа дело и да се съдим , но не зная колко време ще се проточи.

# 296
  • Мнения: 69 239
Кой е касиер и кой домоуправител - от тях ли са?
В какво се изразяват ремонтите - казвате , че само тях обслужват тези ремонти, но какви точно са?

# 297
  • Мнения: 25 861
Да, според идеалните части ги смятат. Точно тези 33% на събрание вземат тези решения.  Сега искат да направят собствена сметка в банка, за да може още по-независимо да се разпореждат. Това е една група,  които се изживяват като шефове, а останалите мълчат и плащат. Единствено ние си позволихме да нададем глас и в момента сме им трън в очите. Аз съм на крачка да заведа дело и да се съдим , но не зная колко време ще се проточи.
Хм. Thinking Thinking
Тогава и ти разделяй и владей. Съюзи се с други съседи които също не са облагодетелствани от ремонта и им кажете, че вие няма да плащате докато не се организира ремонт и на вашите части. Какво ще ви направят ако не им наливате в сметката...
Гадно е, знам, но опитай.

# 298
  • Мнения: 36
Касиер и домоуправител са те. Също част от УС. Изгодно им е, за да могат да управляват парите за неща, които те желаят. Нямам намерение типично по български да се съюзявам с други хора, а и на останалите не им пука честно казано  . Искам законово да действам с тях, така, че да се спрат неадекватните им действия. Ако трябва с жалби, може и до дело да се стигне.

# 299
  • Мнения: 69 239
Жалби няма до кого, освен до почитаемият съд.
Ако има решение на ОС, взето по законовия ред - не виждам какво ще обжалвате. Мнозинството така е решило..
Не стана ясно все пак какви са тези частични ремонти - едва ли си сменят само техните входни врати например. Дали все пак тези ремонти не са такива, че да са за общото благо на всички във входа, се чудя аз...просто на вас да ви изглеждат "лично за тях" ?!?
Вие нали присъствате на тези събрания, другите собственици - също? Не ми се вярва, колкото и да са незаинтересовани, да вдигнат ръка за нещо, което не ги облажва, така да се изразя...
Дайте повече подробности просто...

Общи условия

Активация на акаунт