Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 5

  • 78 358
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Софето
  • Мнения: 622
Аз си мисля, че при напускане на наематели преди изтичане на първата год. от депозита да си приспадна 100-150лв за професионално почистване на апартамента. Разбира се това ще бъде уточнено при наемането на апартамента. Два депозита при мен ще са задължителни.

# 661
  • София
  • Мнения: 4 349
Смяна на патрон .............



Това за смяната на патрон не го разбрах - след всеки наемател ли сменяте патрона?  newsm78 newsm78

# 662
  • Мнения: 2 681
А ти би ли се съгласила непознати хора да могат да  отключат докато си на работа или на почивка?

# 663
  • Мнения: 1 062
Лъки, колко точно си написала реалността за отдаден под наем имот в България.  Така се случи, че за кратко се смениха двама наематели. Депозитите не стигнаха до никъде за ел. енергия/зимен период 1 и половина сметки, вода, ами ми бяха  завещани за изхвърляне мухлясали манджи,  вкиснати домати,  безброй бутилки и мръсно, мръсно, мръсно. И за съжаление в голям провинциален град наематели се намират малко трудно и се налага да правя компромис с избора им.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 744
И аз след всеки наемател сменям патрон.

# 665
  • Мнения: 14 978
И аз след всеки наемател сменям патрон.
Аз също. Няма как да гарантирам иначе сигурността на новите хора. И да ми върнат ключовете , не съм сигурна , че нямат дубликати.
Лъки чудесно го е описала. Вероятно в "белите държави " почистват основно , удрят един латекс и оставят във вида , в който са получили. Като се отчете процентът изхабяване на вещи и т.н. Но тук им го даваш в перфектно състояние и после всичко е за сметка на наемодателя.
Аз съм решила в новия договор да включа и клауза , че в случай , че напускането е преди изтичане на срока и по тяхна вина / както се случи при мен , на петия месец/ депозит не се връща. Моят бивш наемател вчера с цялата си наглост ми се обади да пита колко пари ще му върна. Аз наистина така казах, че ще приспадна всичко , което дължат , и ще върна остатъка. Но платих 314 лева ток , не са плащали три входни такси месечни , нито водата , отделно -от последния наем, не ми го издължиха /дължаха още 100 лева/ . Плюс , че трябва да купувам нова подматрачна. Чистенето , счупените столове , нов латекс изобщо не го слагам тук. Може наемателите да бучат , че хазаите били алчни , и всякакви други обвинения, но и аз смятам вече да се обезпечавам, и ако искат. Някак си още не съм готова да пускам обява , толкова не ми е минало от обидата.
Чета за семейства. Аз реших , че биха били семейство по-добри стопани от разни бекяри . Но , в края на краищата , всичко е до хората и възпитанието.  Confused

# 666
  • София
  • Мнения: 1 744
Напиши клауза при внезапно напускане депозит не връщаш.

# 667
  • Мнения: 14 978
Напиши клауза при внезапно напускане депозит не връщаш.
Peace И при изгонване заради виновно поведение -също.
В последния договор си имах такава точка-за 7 дневен срок при системни нарушения и се позовах на нея.
И пак треперих дали няма да направят гневни материални щети в този срок .
Отделно , че имах дата и час за предаване на владението , тези се бяха изнесли и им звънях , не се отзоваха.
Ключовете още са у тях. Поне са се разкарали с всичките бели , които причиниха. Можеше и по-зле да е - да отмъкнат нещо като радиаторите  адакс например. Все това ме успокоява . Човек трябва да гледа напред. И да се ядосвам, все тая.

# 668
  • Мнения: 25 851

Аз съм решила в новия договор да включа и клауза , че в случай , че напускането е преди изтичане на срока и по тяхна вина / както се случи при мен , на петия месец/ депозит не се връща.
Не го прави! Ако знаят, че няма да видят депозита при предсрочно напускане, ще ти оставят нарочно сметки и мизерия. Гаранция.
На моя бивш наемател ще му върна разликата, като платя тока. Освежаването си е от мен, поне не ми е изпотрошил нищо, бурканите и провизиите му ги изхвърлих.

Днес само един оглед, но просто нямам думи какви индивиди търсят квартири...не ми се пише, грозна картина.

Смяна на патрон .............
Това за смяната на патрон не го разбрах - след всеки наемател ли сменяте патрона?  newsm78 newsm78
Да, смятам за коректно като отдавам под наем да знам че никой друг няма ключ за апартамента. Никога не се знае, дали бившия наемател не си пази ключ и някой ден да влезе...Лошото е, че новите китайски врати са с едни нестандартни размери на патрона, около 60-70 лева отиват и там.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 744
А какво включва системни нарушения.

# 670
  • Мнения: 25 851
А какво включва системни нарушения.
Според мен, закъсняване с плащане на наем и сметки, повторни оплаквания от съседи...

# 671
  • Мнения: 14 978
So Lucky*, благодаря  Hug. Ще го мисля.
И аз дадох толкова за  смяна на бравата .

А какво включва системни нарушения.
Системно е три и повече пъти  Laughing Неплащане на наем в срок , сметки за вода , ток , евентуално парно , нарушаване на ПУРНЕС , чрез неплащане на входните такси, за асансьор и др. То така добре звучи , но аз допуснах всичко това. И не зная как и за в бъдеще ще ходя като хрътка да дебна възрастни хора. Обидно е и не ми е и в природата.

# 672
  • София
  • Мнения: 1 744
То оплакването от съседите е малко относително. Обикновено мрънкат без причина.

# 673
  • Мнения: 25 851
То оплакването от съседите е малко относително. Обикновено мрънкат без причина.
Така е. Там е трудно доказуемо, кой крив, кой прав, и кой го е яд че някой взима наем...

# 674
  • Мнения: 14 978
То оплакването от съседите е малко относително. Обикновено мрънкат без причина.
Сега ме подсети . Аз писах за драмата с параноика под мен и последните наематели.
Онзи ден мм ходил с електричар да оправят и токовите кръгове , защото "юнаците " бяха викали , като изгорили инсталацията  Shocked техен човек некадърник , та сега всичко оправяхме наново.
И привечер ми звъни домоуправителят да ме пита наистина ли момчетата не са вече в апартамента и дали съм сигурна  Shocked. Викам да , казах ти , още като напуснаха. Оня отдолу му  звънял, че в апартамента ми има хора  Shocked И то в прилично време преди 14 и с тихи занимания . Е , ще си имаме ядове с това лице и за в бъдеще , усещам аз. Той определено е саботирал всичките ми наематели и ми е вменявал , че му пречат. Но на него друго му пречи и тепърва ще си има работа и с мен по истерясали и инсинуирани "нарушения" т наемателите ми .

Общи условия

Активация на акаунт