Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 38

  • 57 145
  • 746
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 10 874
Здравейте мами, на 27.04 ми е термина днеска бях при доктора който ми води ЖК  но го притесни размера на плода (изостава), каза също че водите са намалели и че плацентата е доста узряла. Даде ми направление за хоспитализация и на нея пише "мед. Грижи при изоставане на растежа" и каза да отида в болницата коята съм решила да раждам. Може ли да ми кажете на някой случвало ли му се е, трябва ли да се притеснявам, ще ме задържат ли в болницата ? Благодаря ви предварително
Отиди в болницата и там ще преценят. При мен в деня на термина се установи, че са ми намалели водите и моята гинеколожка също ми каза да се насоча към болницата, понеже нямах абсолютно никакви признаци за наближаващо раждане. Там потвърдиха, че са намалели водите и ме приеха, а на следващата сутрин предизвикаха раждане. Относно размера на плода - измерванията не са съвсем прецизни, така че това не бива да те притеснява. Има не един или два случая на измерено уж малко/голямо бебе, а да се роди със съвсем нормални мерки. Отиди в болницата и виж какво ще ти кажат там. Успех! bouquet

# 271
  • Мнения: 35 199
Бихте ли ми казали как е най- добре да се информира работодателя за това, че съм бременна. Работя в държавна институция. Дали е необходимо да представя документ от гинеколог?

# 272
  • Мнения: 10 874
Бихте ли ми казали как е най- добре да се информира работодателя за това, че съм бременна. Работя в държавна институция. Дали е необходимо да представя документ от гинеколог?
Мисля, че това ще ти е от полза. Hug

# 273
  • Мнения: 35 199
Искрено благодаря!!!

# 274
  • Мнения: 1 092
Когато на мен ми трябваше, казах на лекаря си, че искам документ, удостоверяващ бременността ми пред работодателя. Издадоха ми амбулаторен лист, който предадох в ЧР, приеха ми го, но се оказа, че няма практика при нас да се издават входящи номера. Учудих се, аз не работя в държавна институция, но работя във финансова, където също не е възможно да се заобикалят законите, на това и разчитам Simple Smile

# 275
  • София
  • Мнения: 23 156
Кети, а това 1 или 2 лекар?  Simple Smile

# 276
  • Мнения: 1 092
Тогава беше още 1, Сий, и малко не знаеше какво точно трябва да ми даде, с амбулаторния лист малко налучкваше.

# 277
  • София
  • Мнения: 23 156
Мерси, на мен не ми трябваше като раждах, ама да знам за всеки случай.  Hug

# 278
  • Мнения: 1 092
Моля, за другия път може да трябва  Wink  Hug

# 279
  • Мнения: 289
Аз имам един може би не съвсем умен въпрос, но всички се шашкаме малко повече по време на бременност... В 12 г. с. Бях легнала по гръб и мъжът ми си отпусна ръката с цялата й тежест и определено ми натежа, върху корема ми.  Аз веднага реагирах и я махнах. Дали това крие рискове?

# 280
  • Мнения: 5 468
Аз имам един може би не съвсем умен въпрос, но всички се шашкаме малко повече по време на бременност... В 12 г. с. Бях легнала по гръб и мъжът ми си отпусна ръката с цялата й тежест и определено ми натежа, върху корема ми.  Аз веднага реагирах и я махнах. Дали това крие рискове?

Не, не крие рискове. Не е вярно, че всички се шашкат по време на бременност. Опитай се да си спокойна и всичко ще е наред.  Hug

# 281
  • Мнения: 147
Здравейте, симпатяги!  bouquet
Искам да ви попитам, честия ултразвук вреден ли е и облъчва ли? Simple Smile

# 282
  • Мнения: X
Не. Аз ако има как, всеки ден бих ходила на прегледи, за да съм спокойна и сигурна, че бебето е добре.

# 283
  • Мнения: 10 874
Здравейте, симпатяги!  bouquet
Искам да ви попитам, честия ултразвук вреден ли е и облъчва ли? Simple Smile
Не знам какво визираш под „често“, но като цяло не е вреден, отдавна е развенчан този мит.

# 284
  • Мнения: 35 199
Не. Аз ако има как, всеки ден бих ходила на прегледи, за да съм спокойна и сигурна, че бебето е добре.
Ти си от моята партия Wink

Общи условия

Активация на акаунт