Относно плащане на топла вода в София

  • 2 312
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Като нов член на групата първо да кажа здравейте Simple Smile! Моля да ме извините, ако не работя коректно в сайта, нова съм!
Имам следния проблем и се надявам на мами с познания по темата! Имам малък магазин в жил.комплекс. Очаквам прехвърляне на партидите за вода и ток. Блокът е нов. Изненадаха ме, че няма да имам отопление от Тец, магазините не били вързани както апартаментите Sad Но имам поставен водомер за топла вода. До момента съм била в жилища на бойлер и не съм плащала топла вода! Може ли някой да ми каже редно ли е да сме отрязани от ТЕЦ само двата магазина и колко и на кого ще плащам топла вода? Трябва ли да монтирам топломер?

# 1
  • Мнения: 2 681
Ако дойде фактура от Топлофикация там има срокове за плащане.
Ще си платиш само за топлата вода. Едва ли ще е голяма сума.
Топломер се монтира на радиатор,  ако нямаш - няма къде.
Но ако тръбите за парното по етажите минават в твоето помещение ще плащаш за отопление на общи части.
А те ще те затоплят поне малко.
Би трябвало да имаш 2 водомера - за топла и студена вода.

# 2
  • София
  • Мнения: 19 249
Според мен няма нужда от топломер, той служи за разпределение между ползващите на влязлата топлинна енергия. За топла вода - нужен е само топломер, те си решават колко им струва подгряването на кубик вода.
Редно или не - строителната компания е преценила така. Май вече е по-добре да нямаш централно парно, отколкото да имаш  Grinning и да не може да се откачиш от Топлофикация.

# 3
  • Мнения: 5
Благодаря за отговора! Нямам тръби от общите части, нямам и радиатори или тръби за тях. Имам два водомера и нямам представа кога и дали ще имам топла вода, защото не знам дали сме вързани към Топлофикация въпреки че има изградена абонатна станция. Да прехвърлят всички партиди възложихме на фирма, но още нямам информация за водата занимават се с Чез Sad

Общи условия

Активация на акаунт