Ваксини

  • 33 281
  • 311
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 325
И що е нужна ирония и към кого е насочена не разбрах.

# 31
  • Мнения: 4 761
...

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 11:19 от Nedinka

# 32
  • Мнения: 46 511
Ваксината за менингит (за нея съм) не е от тези, за които пита авторката на темата.
И не не можеш да го запишеш на детска градина.  Peace
Могат, могат - личните лекари са престъпници - на нас в една от градините дори ни казаха "ако нямате ваксини ще ви свържем с човек". Това не е държава просто  #Cussing out
Представяш ли си пък какви държави са другите, в които няма задължителни ваксини или само една е такава. И то бели. И оцеляват Mr. Green

П.П. За ваксините съм, детето ми има всички поставени, просто си разсъждавам.

# 33
  • Мнения: 7 325
Тъй като аз отвори тема за менингит - да уточня, ваксина за менингококи тип С е в задължителният календар. Ваксината, която в крайна сметка не поставих беше за менингококи тип Б.

# 34
  • Мнения: 12 662

Представяш ли си пък какви държави са другите, в които няма задължителни ваксини или само една е такава. И то бели. И оцеляват Mr. Green

П.П. За ваксините съм, детето ми има всички поставени, просто си разсъждавам.



Поддържат  един здравословен минимум , за да затворят устите на многознайките. 

# 35
  • София
  • Мнения: 4 192
Многознайките се интересуват от собствените си деца, не от другите. И е проблем когато противозаконно се смесват в детски градини с фалшиви документи. Иначе всеки сам си избира дали да слага или не ваксини  Peace

# 36
  • Мнения: 46 511
И в магазина можеш да се разминеш с деца без ваксини, не само в градината.
В училище пък дори не могат да ги спрат, защото е задължително.
Ако пътувате в чужбина и там не са задължителни какво правите, стоите изолирани?

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте Simple Smile Искам да попитам има ли майки които са отказали ваксинирането на децета си.Ако може да ми разясните някой неща.Може ли да се запише на градина след като няма ваксини.А попринцип има ли някакви последствия ако не се сложат.Не съм наясно с темата ако някой е запознат повече ще помоля за информация.Благодаря


Виж сега, не можеш да съгласуваш числата на местиомението и съществителното, не си наясно с пунктуацията, но смяташ, че си по-наясно с въпросите за детското здраве и превенция от опасни болести и епидемии от специалистите? Въз основа на какво точно? На стремежът да се покажеш модерна? За сметка на здравето и живота на собственото ти дете и на безопасността на обществото?

ПП
Никол, какъв е календарът се определя от местоположението на държавата и често и рядко срещаните болести в конкретната държава. Би било тъпо да се прави масова ваксинация п/в малария в Норвегия, примерно.

# 38
  • Мнения: 659

Ако пътувате в чужбина и там не са задължителни какво правите, стоите изолирани?
Където живея ваксините не са задължителни, но по мои наблюдения хората масово са ваксинирани. Интересувала съм се, защото детето ми тръгна на ясла като малко бебе, на което не бяха поставени повечето ваксини тогава. Нямаше дете в градината, което да не се ваксинира по календар, въпреки препоръчителния характер на ваксинациите. Въпрос на осведоменост и цялостна здравна култура, явно. Това не е заслуга на отделния пациент, а на лекатите и на системата, която явно разяснява без да принуждава. Не мога да твърдя, че наблюденията ми са представителна извадка за процента на ваксинираните, естествено.

КатиАБВ, принципно съм съгласна с позицията ти по въпроса, но не разбирам нуждата от назидателен тон. Авторката казва, че не разбира тематиката и търси информация тук. Ето, нали ние тука всичко разбираме...
И да, пише със собствени пунктуационни и граматически правила, но да се греши е човешко, нали? "... Въз основа на какво точно? На стремежът да се покажеш модерна?" Толерантност малко към грешките и незнанието на другите би помогнало. Де да знам, може и да съм в грешка.

Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 23:20 от 37°C ON

# 39
  • Мнения: 4 753
Авторката нещо не си уцелила къде да питаш за странични ефекти от ваксини, това разбирам те плаши... Ваксините имат листовки най-малкото, които позволи ми да съм сигурна лекарят на детето не ти е предоставил да прочетеш преди да го ваксинира... В интернет, обаче поне имаш достъп до тези листовки... И да, увредени деца има... Нормално е да има, както се вижда от листовките страничните реакции понякога не са безобидни, никак даже... Иначе, търсачката на форума услужливо би ти отворила десетки теми и да прочетеш достатъчно информация за достатъчно дълго време, след което сама да вземеш решение, без помощ от приятел...

# 40
  • Мнения: 22
Аз ще сложа ваксини на детето си тук просто нищо не може да се попита без да се упреква и обижда че съм била модерна неграмотна и т.н нали за това е този форум но както и да е благодаря за отговорите бъдете живи и здрави Simple Smile

# 41
  • Мнения: 12 662
Неграмотното ти писане наистина дразни. А инфо има много - казах ти  - има си тема за това.

# 42
  • Мнения: 22
Ами никой не те кара насила да коментираш..Като те дразни защо четеш темата

# 43
  • София
  • Мнения: 7 990
Тъй като аз отвори тема за менингит - да уточня, ваксина за менингококи тип С е в задължителният календар. Ваксината, която в крайна сметка не поставих беше за менингококи тип Б.

Здравей, би ли споделила защо се отказа от менингококовата ваксина? Педиатърът препоръча да я сложим (Nimenrix), защото все още се откривали менингококови огнища в България, но аз съм все още в чуденка. Малкият е с неприятен дерматит и много внимавам с тези ваксини, та заради това се чудя за тази препоръчителната.

# 44
  • Мнения: 7 325
Сложих ваксина за менингококи тип С. Тя е задължителна. Другата за тип В не сложих. Тя не е задължителна. Чух противоречиви мнения и реших да не я слага, а и както казах се чакаше с месеци.

Общи условия

Активация на акаунт