Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 27

  • 123 121
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Да допълня,че съм с две нови попълнения
CHANEL Perfection Lumiére само че 30 номер и CHANEL vitalumier aqua
да висим,дано се спогодя поне с един от двата,втория никак не е лош,днес цял ден кожата ми стоя доста добре,не е опъната,не лъсва,дано да намеря ,,моят,,
 Simple Smile
Първия имах по светлия номер,може би затова ми стоеше като боя,не бях улучила и цвета ,то не че има избор на цвят при тях де.

# 721
  • Мнения: 2 805
Мен също DW Nude не ме впечатли. Супер леко покритие, аз дето съм със суха кожа за нула време лъснах. На края на вечерта като отидох да се измия абсолютно нищо не падна от кожата ми. Все едно се беше изпарил.
Смятам, че е подходящ за хора с изключително суха кожа, които търсят много леко покритие.

Тотално разочарование и за мен е DW Nude . Аз съм фен на DW, харесвам го, макар от години да не съм го ползвала. Nude обаче е ужасен ужасон на моята кожа - попива много бързо, набива се в пори и бръчки, и остава едно мокро-брашнено покритие, което хем не покрива нищо, хем личи. Кошмар!
Имах доволно количество за тестване , и с база, и без база, и с различни кремове, серуми - без значение с какво и как го нанасям, стои неестествено и  зле на кожата ми.
Моята кожа е смесена.

# 722
  • София
  • Мнения: 787

Обаче Аква на Нюд на Герлен мноооого ме спечели. Никаго не съм била фен на Герлен, даже като се замисля май досега нищо тяхно не съм ползвала. По едно време се изкушавах за метеоритите, но бързо ми мина. Сега обаче сериозно клоня към покупка на този Аква Нюд - оказа се, че е точно това, което търся - сочно покритие, добро озряване, средна покривност, доста цветове, 20-ти фактор, достатъчен за зимата,  подходящ за смесената ми кожа, в която вече сухите участъци доста се усещат. След около 6 часа носене, все още нямаше нужда от корекция. Нанесен с четка или с пръсти не открих голяма разлика, просто с пръсти ми е по-удобно. Та ще го пробвам още веднъж най-вероятно и ще изчакам черния петък  Mr. Green Mr. Green

Абсолютно откритие е и за мен Герлен аква нюд. Обикновено търся, леко, естествено, сочно покритие. С много от фон дьо тените, кожата ми изглежда по-зле отколкото без - подчертават бръчки, сухи участъци, увеличават оптически пори, лъсвам след известно време, без кожатат ми да е мазна обичайно Simple Smile Последните месеци използвам Сислея на Сисли и съм доволна, но герлен наистина ме впечатли. Особена изненада за мен е начина по който се държи с времето на моята кожа. Няколко часа по-късно кожата изглежда също толкова и дори по добре от момента на нанасянето, цвета е непроменен, няма лъсване, петна, свличане...

# 723
  • Бостън
  • Мнения: 13 641
Затова вече се оглеждам за полу-матов ФДТ.
По принцип си взимам сериозно покривни ФДТ и ги разреждам за по-малко покритие. С въъзрастта все повече си личи грима , ако е по-тежък и състарява. Напоследък минавам на ББ кремове и коректор само там, където е нужно.
Абсолютно, абсолютно съм съгласна с теб! Снощи бяхме на Хелоиунскко парти и ща не ща правих пълно покритие на лицето (ползвах стикове на Криолан, бетонирани с финиш пудра) - първите 2 часа изглеждаше не зле, но на 3-тия ОМГ! ДОбре, че си бях понесла и торбичка с помощни материали (четки, пудри, етц.), та позакърпих положението.

Диорът и Герленът  които споменавате ми предизвикават любопитството, но ще стисна зъби и ще е опитам да посвърша Шанела и Шесейдото, които имам, защото при тази инфлация в цените на козматиката не ми се изхвърлят скъпи продукти, но си ги слгам на пинтерест борда да си взема тестери при първа възможност.

Последна редакция: пн, 30 окт 2017, 00:30 от Agent Provocateur

# 724
  • Мнения: 31 359
Герлен Аква Нюд и мен ме впечатли. Страхотно се държи, за разлика от Dw нюд, с който лъснах брутално на третия час.

# 725
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 641
Ще чакам с нетърпение черния петък и се надявам поне едни 15% да имат отстъпка в Бюти Зоната  Mr. Green

# 726
  • Мнения: 5 915
Да допълня,че съм с две нови попълнения
CHANEL Perfection Lumiére
За мен този си остана най-лошото ми тонално попадение. Дано на теб ти хареса.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
*лаленце*, харесвам Шанел Виталюмиер, СС на Шанел също е перфектен за сухата ми кожа и въпреки високия си защитен фактор го ползвам целогодишно, когато искам една идея по- плътно покритие, но аз така или иначе ползвам много малко количество ФДТ- капка колкото лещено зърно (около 4-5 мм диаметър), с повече не ставам “по-хубава”.
Обожавам Парюр Голд на Герлен, но вече почти не го намирам, може би са го спрели или реформулирали и е с друга опаковка- не съм проучвала. Него мога да го ползвам целогодишно- винаги постигам сочен ефект, но е с много ефирно покритие. По- скоро освежава тена- пъпчици, неравности, пори и т. н. не покрива. Мисля, че този новия на Герлен има шанс да го замести достойно, но за съжаление нямах възможност да го тествам нанесен сутрин на подготвена, негримирана кожа, но съвсем скоро и това ще се случи. До ЧП трябва да съм избистрила щенията си. Герлен си струват всяка стотинка и без намаление, но така или иначе ЧП предстои.
Les Beiges health glow също отличен, но за зимата ми идва една идея по- изсушаващ. Пролетта е неговия сезон за моята кожа...

# 728
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Благодаря на всички за мененията,днес и и аз ще отида да пробвам guerlain aqua nude foundation,ако ми хареса ще взема,сестра ми ще вземе единия Шанел,добре че има с кой да разменям  Laughing
Имам приятелка която работи в Бюти зон и каза,че за суха кожа бил перфектен ще мина да пробвам днес и ще споделя отзиви.

# 729
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Вземи си мостра за вкъщи да си го пробваш и поносиш цял ден.

# 730
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Вземи си мостра за вкъщи да си го пробваш и поносиш цял ден.
Така ще направя,благодаря за съвета  bouquet

# 731
  • София
  • Мнения: 9 573
Момичета вие за кой фдт на ЕЛ говорите? Thinking

или

?

За първият нямам впечатление, но вторият е моята втора кожа! Heart Eyes Flutter
Всеки ден му се радвам все повече и повече и виждам че съм стигнала средата на шишето вече! Simple Smile Hug
При мен е много естествен цвета и след ИСЛ Туш Екла, най-голямото ми притеснение беше, че няма да намеря друг такъв фдт, лек и лесен за разнасяне, който да е в такъв унисон с мен!
Точно това търсех, леко водно усещане, изравняващо тена без набиване в очите на всеки, който ме погледне! Освен това позволява наслагване на покритието и мога да постига фул каваридж с него, но не целя това. Целя естествена офисна визия!
От всичко изчетено до тук за ДУ на ЕЛ най-много ме притесняваше силно покритие, тип маска или тату.
Тук това го няма и точно това ме радва и ще си подновявам шишенцето при всяка промоция на ЕЛ от тук нататък! Party Party

Дайте линк на този Герленски фдт, който хвалите, че да го погледна при следващо ходене! bowuu

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Този е новия на Герлен.

kopche, аз лично пробвах втория, който си показала на EL DW Nude.

# 733
  • Мнения: X
Напоследък имам 3 неизменни титуляра, които сменям според климатичните условия, в които се намирам и покривността, която търся за момента. Това са Dior- Diorskin Forever Fluid Foundation, MUFE- Ultra HD Foundation, Clarins - Ever Matte.
Също така много любим и винаги наличен продукт ми е ББ- то на Ербориан.

Уточнявам, че съм с изключително чувствителна, мазна и капризна кожа.
  Последните два издръжливи са и каква им е покривността и цената съответно?

Издържливи са, да. Затова са ми в списъка с любими продукти.  Wink
Аз лично не бих ги определила като силно покривни, т.к. последните 10+ години определено избягвам подобен тип продукти. Да не говорим, че е много важна и техниката на нанасяне, както и климатът- важен фактор, който често остава някак на заден план. Не става въпрос само за сезонност, но и за влажност на въздуха, колко време се стои в климатизирани помещения /и на какви температури/, доколко е ветровито, какъв е вятърът, всякакви подобни дребни уж неща, които реално са ужасно съществени, поне в моите очи.  Laughing
Ако приемем, че МУФЕ е със средна покривност, Кларинса е малко по- покривен, но не стои тип маска, напротив- много естествено "ляга" на кожата. При мен скрива пори и несъвършенства, както и матира наистина добре, именно затова го харесвам.
Изборът и нацелването на точния ФДТ изисква тестване- на всяка кожа стои различно, като често с времето ефектът се променя. Случва се да обожавам /буквално/ даден продукт, на следващия ден да се гримирам с него, от същото шише или туба и да остана крайно разочарована от това, което виждам в огледалото. Кожата сякаш се насища и действието върху нея се променя.  Rolling Eyes И след известна почивка нещата пак да си дойдат на мястото.
Цена не мога да коментирам по две причини- първо не мога да помня И такива неща, второ зависи откъде се купуват продуктите.

# 734
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
И аз за втория говорех.
Първият го имам и го харесвам, хем е лек, хем си има покритие.

Общи условия

Активация на акаунт