Бронхит и хомеопатия

  • 7 253
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 098
Цитат на: aylin


Не знам за хомеопатията, но алготерапията наистина помага! в това съм се уверила отдавна! ............... С две ръце съм ЗА алтернативното лечение. Има само един прблем - не знаеш на кого да се довериш.


Подкрепям те напълно!

И все пак, опитай се да потърсиш мнение от хора с опит -   лекари, ползуватели, наблюдатели.

Ако хората към които се обърнеш, нямат необходимата информация, ако нямат опита - дали ще са ти от полза?  #Bad Talk Обикновенно първата реакция е да се зачертае всичко, пък след това да се умува - да се информираме ли или не!

# 31
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: aylin
Цитат на: Jade
Малкият е само на година и девет, а вече за пети път има бронхит.
Според педиатърката не е хроничен, но ми се струва, че доста често боледува и то именно от това.
Мислех да го заведа на хомеопат, но според личната му лекарка хомеопатията не помага, когато са нужни антибиотици и без тях няма да мине.
Моля ако някой има подобни проблеми да ми каже как се справя, дали да опитам с хомеопатия???


Незнам за хомеопатията, но алготерапията наистина помага! в това съм се уверила отдавна! последния ни случай е диагноза: бронхит с предписани антибиотици и сума други лекарства. За щастие отдавна ползвам водораслите и съм сигурна в ефективността им. Реших за пореден път да им се доверя и не сгреших. Децата се оправиха без каквито и да било лекарства - само водораслите. Разбира се лекаря ми даде рецепта за всеки случай ако "моя метод" не помогне.
С две ръце съм ЗА алтернативното лечение. Има само един прблем - незнаеш на кого да се довериш. Тук се довери на интуицията си и разбира се проучи продуктите, които ти се предлагат. Поговори с независими източници и задължително с лекар не хомеопат. Подай листовката или каквото ти дават с описанието на продукта и помоли лекаря за мнение. Аз поне така направих - доста проучвания преди да се реша да купя и разбира се пробвах първо върху себе си.
Желая ти успех и по-малко болести



Добре де.. само едно нещо искам да попитам, любопитна съм... Защо си завела детето на лекар, след като си сигурна в "твоя метод". Защо изобщо хората вярващи в хомеопатията или алготерапията не ходят само на хомеопати, ами ползват и постиженията на традиционната медицина? Не е ли някак си некоректно да ходиш при традиционен лекар да ти постави диагноза, а после да се оправяш сам. Значи му имаш доверие в диагнозата, а в лечението не. Нещо не се връзва тук. Аз лично, за да променя лечението на детето си трябва да знам поне колкто знае лекаря поставил диагнозата. Ако пък съм привърженик на хомеопатията ще имам доверие и ще си ходя на хомеопат както да лекува така и да поставя диагнозите.

Въпроса не е само към теб, просто за теб се закачих. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт