Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 44

  • 122 939
  • 824
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 19
Здравейте Аз непиша често ,но ви чета.Лекувам се от миналата годинА с хормони Нолвадех и Золадех.Ходих на преглед в Испания и док . там ми каза че ако сам там с моите показатели ще ме лекува с хормони три години.Риска бил един и същ за три или за пет или десет.тук в Бг искат 10год.А на мен проблема ми е че сам на 32 и нямам деца .Нали се сещате че живи и здрави след десет ако ги пия изпускам шанса за дете.И аз незнам кое е правилно .

# 796
  • София
  • Мнения: 6 742
Уф, явно е и много индивидуално. Аз бих направила консултация с 2-3 лекари и след това бих взела решение, предвид моето състояние и всички странични ефекти. Защото нали има риск от рак от тамоксифен а, и други не много приятни неща.
Да ви кажа за Пролията - инжекцията за остеопороза, не си спомням дали писах. Сложих си първата, никакви странични ефекти нямам, чувствам се добре. Ама то аз и преди това се чувствах Ок, костите не ме болят вече, но според мен защото минаха няколко месеца, откакто приключих с химията, може и от Пролията да е, не знам. Докторът беше казал, че ще помогне и за болките в ставите и е факт, че напоследък и те не ме болят така. С една дума, препоръчвам ако имате показания за нея. Аз я сложих заради остеопения, защото вървя към остеопороза.

# 797
  • Мнения: 1 059
[i[Олив, калцият мериха ли го преди това? През колко месеца ще я слагаш и колко струва?
Хули, Зара и аз го закъсах с кръста и ставите.Вчера правих скенер и снимки на таза, фано няма фрактура, днес ще видя резултата.

# 798
  • Мнения: X
Zara в Турция анастрозола е към 30лв за 28 таблетки ми казаха.
На 64 години и с хормонална терапия и без все си в менопауза и така или иначе ще те болят кокалите ако са слаби заради остеопороза. Защо ще рискуваш да си спреш хапчетата? Остеопорозата е от липсата на хормони а не директно от хапчетата. И нали правите разлика между болки в стави и болки в кости? Първото не е от остеопорозата, а от износване и от недостиг на колаген. Мерила ли си си калция? Сигурна ли си, че не си обездвижена? Аз ходих и на ревматолог, имах едни болки и се бях уплашила. Каза ми че щом работя на бюро е нормално да ми се скапят ставите ако не тренирам и не ходя пеша.
Мен ме е страх и съм решила по-добре с терапията, по-добре с болки в костите от остеопороза, отколкото от разсейки...

Олив, след 35 години всички имаме остеопения. 2014г. ми казаха, че я имам, но костите още не ме болят. Само ако не съм пила дълго време вит. Д през зимата.

# 799
  • София
  • Мнения: 81
Ох, момичета, и аз така реших - по-добре с болки, отколкото ... Така че ще го продължа още една година, ако е рекъл Господ, а после ще видим.
 Hug Hug Hug

# 800
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 019
Аз бих направила консултация с 2-3 лекари и след това бих взела решение, предвид моето състояние и всички странични ефекти. Защото нали има риск от рак от тамоксифен а, и други не много приятни неща.
Не помага консултацията с много лекари, а даже напротив. Направих консултация сигурно с 10 лекари през тези години. Едните викат : дълга хормонална терапия, другите викат: дългата терапия е вредна - спирай ги!, третите пък въобще не се ангажират с мнение. И така се оказа, че сама трябва да взема решението. Надявам се почти 8 години терапия да е ок Praynig Официално вече е 7 години терапията, но Зара е права, че възрастта сигурно също има значение.
Зара, не се тревожи, че на някого година след хормоналната терапия е открит нов тумор. Всеки случай е строго индивидуален и различен.Точно това му е гадното на рака - някъде лечението сработва, а друг път не newsm78 Помисли пък колко хора са нямали такъв проблем Grinning

# 801
  • София
  • Мнения: 6 742
Тогава не знам - ако дадат различни отговори - вероятно ще избера този, на когото се доверявам. Сложно е наистина.
Veniz, мерих всичко - има един пакет в цибалаб за остеопороза, калций и Вит. Д и още нещо влизаше. Всичко беше в
норма, но доктора ми изписа допълнително калций и Вит. Д - него се го пия вече няколко месеца, че бях с дефицит зимата. Иначе струва 400 лв. една инжекция, не ми се полага от НЗОК, защото още не съм с остепороза. Ама аз и не искам да чакам да стана и после пак да я слагам...

# 802
  • Мнения: 1 726
Моята лекарка в диспансера искаше да ми спре хормоналната на 5-та г., обаче като отидох последния път на профилактични тя беше в отпуск и отидох при друг. Той изобщо не е съгласен с това, даже каза още 5г.да ги вземам и аз вече ще ходя само при него, защото лекарят ми в Италия казваше същото.

# 803
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 019
Моята лекарка в диспансера искаше да ми спре хормоналната на 5-та г., обаче като отидох последния път на профилактични тя беше в отпуск и отидох при друг. Той изобщо не е съгласен с това, даже каза още 5г.да ги вземам и аз вече ще ходя само при него, защото лекарят ми в Италия казваше същото.
Ти на какво си?

# 804
  • Мнения: 1 726
Бях на тамоксифен и золадекс, но започнах да правя полипи в матката и ми ги спряха. Минах на нолвадекс само, но нямаше промяна и сега са ми назначили золадекс и нещо ново, за което още чакам протокол от ЗК и не знам какво е.

# 805
  • София
  • Мнения: 81
Е, момичета, купих си отново Аримидекс - за втори път без протокол! 76 лв и стотинки. Не зная защо така ме е яд да давам пари за лекарства!!! Като давам на децата и внученцата, си умирам от кеф, а за лекарства и то за мен, умирам на мъка.
Другата седмица ще отида при д-р Кръстева, защото последния протокол за 3 месеца ми го даде една лекарка, която постоянно нещо сама си говореше, не запомних името й. Ще поговорим, но за себе си съм го решила - докаро работя ще се хормонирам, а след това да става каквото ще.

Момичета, Вие да сте здрави! Ние, бабите, сме изживяли всички хубави неща в този живот! Така мисля. Hug Hug Hug

# 806
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 019
Бях на тамоксифен и золадекс, но започнах да правя полипи в матката и ми ги спряха. Минах на нолвадекс само, но нямаше промяна и сега са ми назначили золадекс и нещо ново, за което още чакам протокол от ЗК и не знам какво е.
Аз съм била първите две години на Нолвадекс, после 3 години и кусур на Аримидекс и после почти 3 години отново на Нолвадекс. Золадекса го слагах 5 г.  и 3 месеца. Цикълът след него до днес не ми дойде, но сега не знам как ще е като спрях Нолвадекса. Голяма боза стана Mr. Green Сега ще пусна хормони и ако сте се качили ще обмисля хистеректомия.

# 807
  • Варна
  • Мнения: 384
здравейте, търся да купя оксикодон 20 или 10 мг
мама има изписани 40 мг но и виляят изключително зле
искаме да пробваме по -малък грамаж
25 дни обаче няма да и изпишат друго Praynig

# 808
  • София
  • Мнения: 5 074
Миленка, не зная дали ми искаш мнението, но ще ти кажа, че правилно обмисляш хистеректомията.

# 809
  • Варна
  • Мнения: 384
Миленка, не зная дали ми искаш мнението, но ще ти кажа, че правилно обмисляш хистеректомията.
и аз да се обадя без да са ми искали мнението
преди  година и половина си направих лапароскопска в Плевен
преди това 5 години взимах золадекса
ВСИЧКИ лекари ме съветваха да го направя

за момента не усещам никаква разлика от преди..всъщност като се замисля горещите вълни май изчезнаха..

Общи условия

Активация на акаунт