Любители на кучета - 71

  • 60 039
  • 745
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 22 867
bilqna_69, слушам аз и още как, ако е за мен, си вземам решения, ама за Рексунко нямам толкова смелост, само дето мрънкотя. Минах днес и купих още една опаковка тъкмо за 5 дни. Ще му го давам. Тапилан един път съм му слагала, ММ го измисли, но той пък нали е с някаква алергия лятно време и се чеше, та тогава съвсем се разчеса, а лъскавата му козинка стана яко брашняна. Изкъпах го и повече не съм пробвала, но сега ми казаха нищо да не слагам, докато не приключим с лечението и да минат още 3-4 дена, защото били отрови и товарели допълнително. Засега само го оглеждам, като се приберем и всеки, като му се радва, все го опипва за забит кърлеж, та само се смеем вкъщи, навик ни стана. Даже повече няма да ходим на контроли, докторът рече, че е добре работата. И не пропусна да ми напомни да му давам антибиотика още 5 дена. Simple Smile

# 106
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Слушаш вета и козируваш!
Скрит текст:
май имаш опит в това  Laughing ( нали не се сърдиш!  аз съм отроче, гладило униформени панталони и ризи  Joy )

# 107
  • София
  • Мнения: 9 850
Оф, ще се водим на вет явно, защото днес раната на гърба на Балушко е още по-зле. Като кратер е, по-дълбока от вчера ми се вижда, има нещо като разредена гной, обаче и кожата наоколо от едната страна е зачервена и влажна, сълзяща. Утре сме на вет, след работа го грабвам и бегом, че сега вече късно стана... Няма да му капя нищо, докато не го види доктор. Милия, по-скъп ми е и от мене си, за него веднага бягам на лекар, за мен си все отлагам.

# 108
  • Мнения: 22 867
Слушаш вета и козируваш!
Скрит текст:
май имаш опит в това  Laughing ( нали не се сърдиш!  аз съм отроче, гладило униформени панталони и ризи  Joy )


О, хич даже, и аз съм от гладилите униформи и ризи, че и 20 и кусур години стаж ми минаха при униформени козируващи! Simple Smile

Малко Сладко Коте, непременно я водете, не изчаквайте! Peace

# 109
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Коте, иначе жизнен ли е, бодър, с апетит? Стискам палци да се лекувате и оправяте по-бързо!

# 110
  • София
  • Мнения: 9 850
Абе от известно време ги заглеждам и двамата, че са по-унили уж, не са толкова шавръкливи, но според МП, който е с тях по цял ден, няма такова нещо. Сега, може и да си въобразявам, може и от затоплянето на времето да е... Навън са жизнени, игриви, ядат като лами всичко, което им попадне. Особено Балу. Знам, че ако не иска да яде, значи е болен, но не е такъв случаят сега. Утре след работа първа грижа ми е той - ще, не ще, ще ходим на лекар.
А утре майка му, Лили, има рожден ден... Уф! Crossing Arms

# 111
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
При Макс се получи един път точно от рязко затопляне нещо като влажна екзема  в основата на опашката отгоре, но не и чак рани. Тогава вета каза по най-бърз начин да реша и да опада пуха, че иначе се получава запарване. Прав беше. Дано и при вас е нещо леко и да отминава!
 Честито на летящата  мама Лили в аванс  Laughing

# 112
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
Стискам палци на всички любимци! Да оздравяват!
Страхотни снимки пак сте показали.
А аз се чудя за едни капки. Като водихме Макс за ваксината, лекарката измърмори нещо, че ушите са им податливи на отит. Това е ясно, слагаме капки за почистване на ушите и такива - за очите. Този път, освен тези, тя даде и едни други, които трябва да слагаме 15 дни в ушите. Така и категорично не каза има ли отит, само профилактично ли е. Слагам му, то вече целите уши му станаха мазни от вътрешната страна. Обаче се чудя - 15 дни не са ли много? При положение, че не е болен. Капките са Aurizon, едната от съставките е клотримазол. Но поне три пъти я питах, лекарката повтори - 15 дни.

# 113
  • Мнения: 22 867
........ Капките са Aurizon, едната от съставките е клотримазол. Но поне три пъти я питах, лекарката повтори - 15 дни.

С  Aurizon, преди него с Митекс /ветът каза, че според него Aurizon са по-добри/ на Рекс лекуваха някакви гъбични истории в ушите, имаше повече чернилка по тях. Не съм броила дни, а и не помня да са ми казвали колко, капех до свършване на капките, после ушите му оставаха чисти. Това предните две лета го прави, сега, това дето идва, ще видим.

# 114
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
Ясно, ще капя. То още седмица остава. Не каза категорично, че има отит или някаква инфекция. Обаче сериозно трябва да намаля козината от вътрешната страна на ушаците. И без това е толкова рошлясал, къде ли не навира тия уши. Като знам, че кокерите са уязвими там, редовно ги преглеждам и следя дали са чисти, да не се появи миризма.

# 115
  • Мнения: 18 785
Привет Hug
Вече 10-ти ден сме с повод,но никакво развитие   ooooh!     1-2пресечки правим за 40 мин и то с голяямо дърпане  Crossing Arms  прави 3 крачки и седне и не мърда,аз го дръпна леко и пак прави 3 крачки и така висиме кат паяци и двамата  Joy пробвах с лакомства по време на разходката,дам му едно и пак седне,после пробвах да му метна на метър от него и да стигне - е стана 2 пъти и почна да ми отказва  Joy  и с похвали когато ходи и потупване по гърба за добра работа - е не и не  ooooh!
Вече не знам какво да правя

# 116
  • Мнения: 2 914
Привет и от мен!
Нещо съвсем се изгубих, но с тази селска къща не ми остава време да седна на компютъра. Всяка свободна минута съм там и нямам търпение да оградим и вземем момата от съседния двор при нас. Вчера се промъкна в нашия двор и през оградата настана едно лаене и ръмжене на всички мъжки. Май ще се разгонва скоро, но като я взема задължително ще я кастрирам за да нямаме чужди набези и малки изненади.
Чак сега сядам на компютъра и виждам каква прекрасна кифла си имаме на корицата.  Heart Eyes
На болничките желаем с Макси бързо оздравяване.  Hug
Вери вие май с нагръдник се пробвате да се разхождате. Пробвай да смениш с нашийник и виж дали ще има промяна. У дома също го дръж с нагръдника/нашийника за да свикне, че не е нещо страшно. Освен това може малчо да го е страх от околния шум. Пробвай с малки разходки на по тихи места и лека по лека го въвеждай в по-стресови за него места.
И къде без снимка на Макс в новата тема:

А ето това е неговото сбръчкано братче с огромна глава и същия жален поглед като на Макс:

Ако можеха да съжителстват двамата щях веднага да го прибера при мен, но за съжаление Макс е ревнивец и трудно ще понесе друг мъжкар. Вчера влизах при братчето да му се радвам и галя, а Макс милия отвън скимти и пуска сълзи, че друго куче гушкам.  ooooh! Иначе с дамата, която ще вземем се разбират, защото тя си е лудетина, игрива е и той я приема.

# 117
  • София
  • Мнения: 9 850
Почерпете се за здравето на Лилинка-милинка, моята Апокалиптичка - става на 6 годинки днес Simple Smile
За двукраки
Скрит текст:
и за четирилапи Simple Smile
Скрит текст:

# 118
  • Мнения: 22 867
Да ти е жива и здрава Лилинка-милинка! Hug Веднага придърпахме най-голямото парче от втората снимка! Heart Eyes bouquet

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Вери - малката Етърва М.А.
Абе хич не се притеснявай с времето ще се научи. Не пропускайте да излизате. Нашият хайван ей така ние го дърпахме той се влачеше а сега е обратното питам как да го спираме че чак се души на каишката хахаха. После пък един месец се чудихме как да го научим да пишка вънка. Стискаше и чакаше да се прибере у дома. Ела да го видиш сега, като лейка е, опикава всичко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт