Седми клас - Пролетна успешна!

  • 61 340
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Чиби, само зная, че тази година общо 492 деца се явиха там на изпита. От тях 257 бяха момичетата, а 235 - момчета. Миналите години кандидатите за АК бяха по-малко.
Дано  Praynig сред тях има момичета и момчета на някоя от форумските мами  Grinning
Вече и линк за резултатите са качили...
http://cacti.acs.bg/acs/admissionresults2017.php

# 706
  • Мнения: 415
Аз не пиша редовно, но пък да се похваля- дъщеря ми е приемат в АК. Simple Smile

# 707
  • Мнения: 14 133
Аз не пиша редовно, но пък да се похваля- дъщеря ми е приемат в АК. Simple Smile

Браво! Честито! Поздравления!  bouquet

Има ли и други, на които да честитим?  Wink

Последна редакция: чт, 06 апр 2017, 12:20 от Чиби

# 708
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Привет от мен!

Влизам да пожелая успех на наборите и да се оплача от математичката в училище.
Решила да прави пробен изпит, но тъй като часът се пада 4-ти по ред вместо да слее голямото междучасие, решила да го премести за 6-ти последен час и да им даде 15 минути, за да направят първи модул в реално време. То няма лоши, но моята щерка по това време има школа по математика...сега трябва да изляза от работа за час и половина, за да кръстосвам София в час-пик, защото не може госпожата да мисли рационално. В последно време детето се оплаква, че се държала неадекватно. Преписвала на дъската решените в учебника задачи, не приемала друго решение освен нейното. А детето има по-разчупено мислене и вижда решенията малко по-нетрадиционно, но са верни. Все си мислех, че богатството на математиката е да откриеш различни варианти на решения.

Точно по темата, която ме вълнува. Дано Дидева , Русалка Ганис  да четат.
Та питането ми е ако детето е решило вярно и описало точно последните две задачи от втори модул, ще получи ли  пълен брой точки за решението независимо, че не е следвало точно стъпките от решението на МОН, където всяка стъпка носи определен брой точки.
Напр. в минали НВО имаше уравнение и от лявата страна напр  беши /3х+2 /  на втора степен върху 4 +3./3х+2/ и даваха  точки за разкриване на скоби, а моето дете реши задачата с изнасяне на общия множител /3х+2 / newsm78

# 709
  • Мнения: 1 081
По темата с АК. И моята щерка е вътре.
Както казах, за нас това е резервен вариант - тя си иска СМГ. Сега поне съм по-спокойна за матурите.

# 710
  • Мнения: 14 133
По темата с АК. И моята щерка е вътре.
Както казах, за нас това е резервен вариант - тя си иска СМГ. Сега поне съм по-спокойна за матурите.


Браво и на Стефи!  bouquet

# 711
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
mst, sosko, ПОЗДРАВЛЕНИЯ за Вашите момичета!
Разбира се, че ако желанието им е да учат в друго училище това остава резервният, но ДОБЪР избор  newsm10

# 712
  • Мнения: X
Призма да не се скатава, ами да дойде да се похвали, че искам официално да я поздравя за изключителния резултат, ама в тази тема.  Grinning
На всички приети и техните родители - честито!
 mst, към твоите деца също изпитвам особен сантимент, но ти си знаеш.  bouquet

# 713
  • Мнения: 14 133
Призма да не се скатава, ами да дойде да се похвали, че искам официално да я поздравя за изключителния резултат, ама в тази тема.  Grinning


Чакаме да се похвали.  Praynig  Wink

# 714
  • Мнения: 8 136
Моя мързеланко е далеч назад в резервите... и изневиделица днес е разочарован и пита има ли шанс за покана Confused Процентите му са колкото очаквах, но имах надежда за +2-3%.
Дано и на НВО поне ми покрие очакванията (смятам се за реалист) Simple Smile

# 715
  • София
  • Мнения: 4 031
Призма да не се скатава, ами да дойде да се похвали, че искам официално да я поздравя за изключителния резултат, ама в тази тема.  Grinning

Браво и от мен! Резултатът не е никак изненадващ, винаги деца от СМГ са под номер едно, сега остава по-трудната част - изборът.

# 716
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 231
Поздравления за всички деца които пребориха първото предизвикателство. Още по- големи аплодисменти за техните родители , които ще успеят да отделят необходимите за това средства. smile3501
Респект!

# 717
  • Мнения: 14 133
Браво на младежа на Призма.  bouquet
Пенева, браво и на твоят тийн за участието.  Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 18 115
Поздравления за приетите в Колежа деца! bouquet През последните години първият приет там май все е  форумско дете Simple Smile

Галимар, стига да е добре разписана задачата, да е аргументирана - да, ще дадат пълните точки. Казвам го от опит. Голямата ми дъщеря реши тогавашната  последна  30-та задача по начин, различен от цитираните на страницата на МОН два или три начина, имаше си пълни 10 точки. На следващата година познато дете реши последната задча с допълнително построение, което също не беше упоменато в ключа с отговорите и решенията на МОН. И съответно имаше 6,00. Но.. Както имах този позитивен опит от минали години и си мислех, че проверителите не грешат и не отнемат точки неправомерно, така се оказа, че се лъжа.. Опарих се лично. Една от малките ми дъщери нямаше пълните точки на иначе решена правилно 24-та задача по две причини - една напълно основателна и една  крайно неприемлива. Не беше обосновала едно твърдение и съвсемм с право й бяха отнели точките, две на брой. Но по-надолу, при ползване на  извода от това твърдение съвсем нечестно ги бяха отнели втори път. Затова съветът ми е децата да са обстоятелствени и да разписват добре и детайлно последните две задачи. И дано имат късмет... защото онова , което видях тогава при проверката на работата, бяха чавки в зелено и червено , поставени на едно и също място. Тоест първият проверител е допуснал неточността, а вторият го е карал малко в стил Копи/Пейст. На другата ми близначка единствената й "грешка" беше, че не беше описала ред  в разлагането на един многочлен по формулата сбор по разлика, а беше минала директно надолу. Всеки го "вижда", но трябва да се напише.

Последна редакция: чт, 06 апр 2017, 13:24 от пенсионирана русалка

# 719
  • София
  • Мнения: 1 330
Моичкият е резерва. Както вече писах, отиде на шега, за спорта. Доволни сме от резултата - това е най-важно! 12 хилядарки за нас са мираж!

Призма, вие сте супер, мега изключителни  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт