Гастро и колоноскопия

  • 89 862
  • 220
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 10 597
Как да не пречи бе? Да си кърви на въздух ли? Grinning

# 136
  • Мнения: 7 898
Може да ти е странно, но много процедури се правят когато някоя жена е в менструация и без да я карат да си слага тампон.

# 137
  • Мнения: 29
Здравейте!В кръвен тест ми откриха хеликобактер и от 2-3 седмици съм с  киелини.Ходих при д-р Чурчев в Доверие,той не ме прегледа.Само като му казах какъв е проблема и той каза- гастроскопия.Много ме е страх от упойката.По ЗК трябва да стоя 3 дни.Някой има ли мнение за гастроскопия в Доверие и за д-р Чурчев?

# 138
  • Мнения: 7 898
Чак пък 3 дена? Това за какво е? Една гастроскопия е не повече от 5-10 Мин.
Преди няколко години си правих гастроскопия и бях само с спрей, който се пръска в гърлото и се върнах на работа само след 20 Мин.

# 139
  • Мнения: 2 583
Толкова е клиничната пътека, 3 дена. Аз бях в частна клиника и се уговорих да не съм там през цялото време, вижте ако се съгласят.
Имайте предвид,  че не са длъжни и могат да ви откажат да ви пуснат да си спите в къщи.

Иначе и аз я правих без упойка, не е страшно. Ако искате упойка имайте предвид, че тя се заплаща, струва към стотина лева.

# 140
  • Мнения: 7 898
Явно сме много богати в Бг Simple Smile. Това да държиш някои 3 дена в болницата за гастроскопия си е направо разхищение на средства.

# 141
  • Швейцария
  • Мнения: 1 809
В Швейцария ММ беше на гастроскопия и колоноскопия едновременно, с пълна упойка. В 9 ч имаше записан час и в 11 ч си беше вкъщи. Успели са за това време и да премахнат полип, който са открили. Един час е стоял в стаята и после го пратиха вкъщи. Казаха само да не кара кола и се обадиха да дойда да го взема. Болничен му дадоха само за този ден. На следващия си работеше.

# 142
  • Мнения: 10 597
Доверие е частна болница. Биха могли да се съгласят да не те държат 3 дни, срещу подпис, че уж си била 3 дни. Simple Smile

# 143
  • Мнения: 5 091
Сина ми е на 16 години и има проблем с изхожданията, изследвахме калпротектин и е 356 като стойност. Детската гастроентероложка иска да му направи гастро и колоноскопия с упойка и да го държи 3 дни в болница. Някой попадал ли е в такава ситуация с дете и имате ли мнение за болница Тракия парк в Стара Загора. Доктор Панайотова е лекуващият лекар, но се притеснявам като всеки един родител.

# 144
  • Мнения: 400
Здравейте!В кръвен тест ми откриха хеликобактер и от 2-3 седмици съм с  киелини.Ходих при д-р Чурчев в Доверие,той не ме прегледа.Само като му казах какъв е проблема и той каза- гастроскопия.Много ме е страх от упойката.По ЗК трябва да стоя 3 дни.Някой има ли мнение за гастроскопия в Доверие и за д-р Чурчев?

Мъжа ми стоя там 3 дена в Доверие, не си спомням кой доктор беше , по ЗК е 3 дена пътеката и са длъжни да те държат ,  ако не искаш да стоиш мисля ,че може да платиш към 300 лв на частно и да си пиеш прахчетата у вас и да отидеш само за изследването.
Него доктора го убеди ,че е добре да остане 3 дена, в което не съм сигурна защото само стоя и нищо, даже излиза. На втория ден ти правят издаването и на третия ден си тръгваш.
Упойката е кратковременна , сигурно след 40-50 Мин. Ми се обади. Беше леко замаян. Преди упойката са му дали да пие някакво хапче.  Каза даже че все едно нищо не са му правили. Заспал и се събудил и това е.

# 145
  • Мнения: 7 898
Тези 3 дена са чисто и просто начин за точене на здравната система.
Гастроскопията е не повече от 5-10 Мин и след нея освен да ти назначат лекарства няма какво друго да ти правят. Упойката е лека и човек може спокойно да си тръгне час- два след процедурата.
При гастроскопията, не се пият никакви прахчета!

# 146
  • Мнения: 2 583
Тя Stanislava89 говори за колоноскопия ми се струва.
Прахчета при гастроскопия наистина няма.

# 147
  • Мнения: 7 898
Говори точно за гастроскопия. При съмнения за хеликобактер, наличие на киселини и т.н.се прави гастроскопия, взема се биопсия от стомаха и се оглежда за някакви изменения. Хеликобактера живее в стомаха и малките черва, а с колоноскопия няма как да огледаш точно там Simple Smile.
Дори да е колоноскопия, пак е нормално да можеш да си отидеш след час- два.

# 148
  • Мнения: 2 583
Ами не, тази с киселините е другата потребителка Stanislava89 дава мнение за болницата, според мен


Мъжа ми стоя там 3 дена в Доверие, не си спомням кой доктор беше , по ЗК е 3 дена пътеката и са длъжни да те държат , 

# 149
  • Мнения: 7 898
Няма значение, при съмнения за хеликобактер се прави гастроскопия. Хеликобактера причинява проблеми в стомаха, така че няма какво да правят в ануса и . Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт