Кюретаж и забременяване след това - тема 72

  • 41 969
  • 750
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 5 474
Интралипидът не е страшен, дори да повярваш на тия дето казват че не помага, то няма и да попречи.
А на тия дето обясняват че клексана бил излишен при тромбофилия, мога да им пратя снимка на 5см хематом до 7см бебе, да си размишляват по въпроса (ако могат).
Абсолютно съм съгласна.
Първата бременност, преди да разбера за тромбофилията ,хематома ми,който се получи след зверски кръвоизлив беше по-голям от бебето и беше отлепил плодния сак до над 50 %.
Втората бременност изкарах на Фраксипарин от положителен тест до секциото без отлепвания.Бебето ми беше с добри доплери и кръвотока беше нормален,детето ми си отговаряше на седмиците,даже вървеше напред.
 Интралипид вливах общо 3 пъти по 5 мл,не е страшно,реално това са си мазнини и нищо лошо не може да ти стори,освен да ти докара целулит.Ефект не знам доколко имаше,имам Борис,това е предостатъчно.
Преди да забременея въпреки Интралипида имах една биохимична бременност.На другия цикъл пък бях бременна.

# 436
  • Мнения: 1 429
Моля ви помогнете ми!Може ли да ми отговорите-знам че е мн индивидуално,но възможно ли е първия цикъл след кюретажа да е точен като по часовник,както си ми е по принцип,а втория да се забави.Защото в момента не мога да разбера дали ми закъснява,защото евентуално съм бременна или просто защото хормоните са разбутани.След първия цикъл ходих на док,тя каза,че яйчниците са мн добре.И само да обясня-живея в малко селце,близо е до Русе,но не ми се ходи само заради един тест за бременност до там,а така или иначе в понеделник ще ходя.
Имам си болката в яйчниците,чувството във влагалището като че ли ми идва,но то и при последната бременност го имах.
И друго да попитам,като не съм правила изследвания и евентуално съм забременяла мога ли сега някакви да направя или ще трябва да се надявам всичко да е наред този път?

# 437
  • София
  • Мнения: 8 646
Да, възможно в да ти закъснее.
На мен след кюртажи първия цикъл ми е идвал около 30 ден(за мен е нетипично, моите цикли са минимум 40 дни).
При последния кюртаж циклите бяха така-32, 45, 46, 45 дни. 
Можеш да си напраяиш изследвания. Например за щитовидната жлеза. Пускаш TSH, ft.3,ft4, TAT , MAT. Като ако си бременна е най-важен TSH.
Отделно генетични за тромбофилия.
Можеш да си пуснеш Б12, Б6 (фолиева киселина). Прогестерон...той също има определени стойности при бременност.

# 438
  • Мнения: 1 429
Между другото по-горе бях писала за моята приятелка с три аборта.Седя и се чудя какво нещо е живота.Тя ражда на 20,мн години се пазят,защото малката да поотрасне,след като почнаха опити първи аборт в 4 месец-спонтанен.Втори аборт-пак в 4 мисля че,пак спонтанен,трети аборт-мисед в 10 седмица.И в Русе никой нищо не можа да и каже.Чак сега тя отиде в Тутракан,в момента -в 8 седмица е , пие аспирин протект и бие фраксипарин май се казваше.Кръвта и била страшно гъста.Тя казва че едва успяват да и вземат кръв и веднага става на парцали.Е,всичката тази болка с тези аборти можеше да си я спести,ако беше отишла след първия .И тези доктори...само повтарят нищо ти няма,имаш деца,един аборт нищо не значи...Баща ми чак ми се кара,казва че не съм добре задето ходя по доктори и искам да правя изследвания.Казала съм на моя мъж,само да има късмета и той като татко да реагира и да не иска да даваме пари за изследвания или да не иска и той да се изследва...
Оф,извинявам се за дългия пост,знам,че всеки си има мъката и проблемите,но ми олеква като пиша,дори и да не го прочете никой,дори и да не ми отговори никой.

# 439
  • София
  • Мнения: 10 642
Можеш да си пуснеш Б12, Б6 (фолиева киселина).
В6 не е фолиева киселина! Фолат (В9) се пуска

# 440
  • София
  • Мнения: 8 646
Да, знам...точно смятах да махна скобите, сложила съм ги машинално  Tired   

# 441
  • Мнения: 4 673
Рени, на теб правиха ли ти кюртаж или не? Ако да, защо не изчака поне 2 цикъла? Всички лекари съветват поне 3 да минат... Защо рискуваш?

# 442
  • Мнения: 1 429
Да, правихa ми-на 1.03.Не знам защо рискувaм, може би, защото не вярвам че ще стане от раз. Док който ми прави кюртaжa и след това първия преглед каза да не чакам. Следващата док при която ходих след първия цикъл ми каза още един месец и да действам. Незнaм, то още не се знае бременнa ли съм. Толкова мн го искам.. ако нещо се объркa отново ще съжалявaм че не съм изчaкaлa, знaм

# 443
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
На мен ми казаха да не правя секс до първия цикъл, а след това да изчакам 2,3 месеца и да го правим с презерватив за всеки случай. Всеки сам си решава наистина. Аз лично реших да пускам за изследвания , а после да действам. Ето мина ми и 7-мия цикъл след А, еми не съм готова още психически.

# 444
  • Мнения: 1 019
Рени, напълно те разбирам аз. Мен чакането че убива... реално според мен няма златно правило, защото някои чакат както мен първият път до вторият път 4м и пак го загубих. Други забременяват и без цикъл и даже 2 от моите приятелки веднага след аборт бременни и си родиха деца. При някои може и да не се получи, но който поеме риска или ще го преживее отново или ще се радва съвсем скоро на пеленаче.

# 445
  • На север
  • Мнения: 1 377
Mel_84Shocked Shocked Shocked
Карамел, аз пък хич не искам да те виждам в тази тема вече Simple Smile Много добре те рабирам. И около мен всички забременяват яко и аз все си мисля как щеше да съм в 6ти месец вече... Почнах нова работа и сега съм на обучение. Август месец почвам официално и имам 6 месеца изпитателен срок. Това значи, че най-рано можем да опитаме пак чак другата година.  Cry Лятото ставам на 32.... Вече и аз не знам. Писано ли ми е, не ми ли е... Опитвам се да открия радост в малките неща и да не мисля за бъдещето. Иначе ще се депресирам и аз.

# 446
  • Перник
  • Мнения: 726
women, много правилна стратегия си избрала да се радваш на малките неща!
Скрит текст:
Аз напоследък гледам по-философски на нещата, които ми се случват. Вярвам, че за всяко преживяване има причина. Е, не съм стигнала до отговора на въпроса каква е причината, но май така ми е по-лесно да се справям с изпитанията, през които трябва да мина. Не е само кюретажа, а още доста неща за съжаление, но се опитвам да съм силна и да не рухвам.
tonsss, стискам палци всичко да е на ред този път! Не можете ли да се обадите на репродуктивния специалист зя съвет? Резултатите от изследванията ти кога ще излязат?

# 447
  • Мнения: 852
рени,това с изчакването 2,3,6 месеца според мен зависи от срока на бременността, в който е бил К и от състоянието на яйчниците,дебелината на маточната лигавица,нивата на хормоните ,а и от преценката на лекаря.Няма универсален срок.По принцип след К казват до първи цикъл пазене,моят док не позволяваше пък въобще заради К.Напълно е възможно Ц да закъснява заради разбъркани хормони,може дори и да прескочи месец,Разбирам нетърпението ти да се случи веднага,да не чакаш,аз също сред К исках бременност веднага и на всяка цена. Искрено се надявам да видиш 2 чертички и да гушкаш бебе.Без уринен тест,или кръвен,няма кой да ти каже какво става Peace Понеделник е утре,намери мъничко търпение Peace Желая ти спокойствие  и дано утре има радост Hug

# 448
  • Мнения: 1 429
Дезидерия,благодаря за ясния и точен отговор какви изследвания да направя.

Тонс така е.Какви ли не случаи има.Може би тайничко се надявам,че нищо ми няма,че докторите сгрешиха,че избързах с аборта.Но...вече е късно.Ще видим сега какво ще стане.Незнам,аз никога съм нямала грам съмнение след кюртажа дали искам да забременея,исках и то веднага Embarassed.

Естела,благодаря ти.Утре ще видим.Ще взема тест,а и след обяд съм на преглед в Тутракан-записах го веднага след кюртажа,защото за там по принцип все се чака.Но той док там надали ще види,ако има бременност,защото тя ще е мн мн ранна.А търпение наистина ми трябва,защото не мога да спя,като заспа постоянно сънувам.Все ходя до тоалетната да се бърша,гледам тоалетната хартия и превръзката,има ли нещо на тях.И се мъча да се настроя,че е просто от хормоните и че не съм забременяла,за да не се разочаровам ако ми дойде.Утре ще пиша какво е станало.
 Незнам вече кое е по-страшно,да не можеш да забременееш или да не можеш да износиш бебето?

# 449
  • Мнения: 1 019
Според мен всички сме така... и аз все се надявам да е било една голяма случайност всички от тях колкото и нелепо да звучи. Две от загубите ми бяха с много късно ову нетипични за мен поради взимаме на билки, които забавят ову и все се надявах да съм развалила качеството на яйцеклетката например. Третата беше с нормално всичко, но се оказа химическа... може и да са случайност, може и да не са... за сега аз съм пуснала изследванията и утре ще се обадя на репродуктивния ако пожелае някакви изследвания още да пусна докато съм бременна. Малко съжалявам, че пт вс генетични не пуснах антифосфолипидни тела, но според вас може ли да го пусна докато съм бременна? А имунологичните? Може ли сега и тях да пусна?
От всичките ми неуспешно бременностти имах мн повече симптоми на бременност, сега нямам нито един ...

Общи условия

Активация на акаунт