Морбили?!

  • 335 771
  • 6 229
  •   1
Отговори
# 3 915
  • Мнения: 5 118
Проф. Кантарджиев каза че първото болно дете е било с родителите си в чужбина и че той няма да коментира защо не е ваксинирано.
Не може да се говори за неправилно хоспитализиране, първите пациенти са на възраст на която се предполага че са ваксинирани. При лекарите пристигат пациенти със симптоми на сезонен вирус, предполагаемо ваксинирани и в момент в който в страната няма други случаи на морбили. Според теб по каква логика трябва да ги настанят тези пациенти в инфекциозно?
Инфекциозно отделение не е хотел, там не могат да вкарат всяко дете със симптоми на сезонен вирус. Ти би ли се съгласила твоето дете да го вкарват на общо основание в инфекциозно? Особено като знаеш какви рискове крие всеки болничен престой в едно обикновено не инфекциозно отделение?

# 3 916
  • Мнения: 19 355
С грип сме лежали няколко пъти в Инфекциозно. С мононуклеоза също. Със стомашно-чревен също. Нищо страшно няма, ако отделението е читаво, защото е със самостоятелни стаи и тоалетна.
Даже единия от пътите бяхме на спешен в Токуда с грипоподобни симптоми, които продължаваха, и ни препратиха към Инфекциозна, защото нямаха свободни самостоятелни стаи в детско.

# 3 917
  • София
  • Мнения: 14 826
В Разлог няма инфекциозно отделение, затова са били общо. Вече като пламнаха започнаха да ги карат в Гоце Делчев или Благоевград.

# 3 918
  • София
  • Мнения: 38 985
Те вече са в София, впрочем.

# 3 919
  • Мнения: 9 276
37 годишната с тригодишното от София са майка и дете(поправка,не са майка и дете), неваксинирани. Майката на 3 госишното едното дете го ваксинирала, другото "така преценила". За тях не се знае откъде са се заразили. 27 годишен мъж бил в Италия и вече с проявени симптоми решил да се прибере в България. Не ми се мисли с какво се е придвижил насам, дано не е било с масово транспортно средство. Едно дете от Банско било в Македония и от там се заразило. Всичките от Разлог са заразени от 2 неваксинирани деца, които били с родителите си в чужбина, но не разбрах коя е тази чужбина. Може и да греша, но горе-долу това е, което разбрах от наистина малко хаотичните и неясни съобщения по медиите.

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 15:27 от LillyM

# 3 920
  • Мнения: 19 355
А майката как се знае дали е ваксинирана? Навремето слагаха ваксините в училищата и е малко вероятно да е пропусната.

# 3 921
  • Мнения: X
В Инфекциозна какъв рота вирус пипнах, докато лежах с детето, хем бях в самостоятелна стая (но с обща тоалетна, колко удобно). Можех и от морбили да се разболея, ако не бях го карала и имаше някой болен под ръка..

# 3 922
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
37 годишната с тригодишното от София са майка и дете, неваксинирани. Майката едното дете го ваксинирала, другото "така преценила". За тях не се знае откъде са се заразили. 27 годишен мъж бил в Италия и вече с проявени симптоми решил да се прибере в България. Не ми се мисли с какво се е придвижил насам, дано не е било с масово транспортно средство. Едно дете от Банско било в Македония и от там се заразило. Всичките от Разлог са заразени от 2 неваксинирани деца, които били с родителите си в чужбина, но не разбрах коя е тази чужбина. Може и да греша, но горе-долу това е, което разбрах от наистина малко хаотичните и неясни съобщения по медиите.
Това от къде е. Защото на всякъде се твърди обратното.
Дори на сайта на министерството е записано, че нямат връзка първите болни:
"Към 14.02.2019 г. в Министерство на здравеопазването е постъпила информация за 5 случая на морбили, без епидемиологична връзка помежду си. Заболяването и при петте случая се проявява с висока температура, катарални прояви – хрема и кашлица и макулозен обрив. Консултирани са с инфекционист и са хоспитализирани. Един от случаите при 37-годишна жена е съобщен от Столична РЗИ, другите четири случая при деца (на възраст 1 г. 8 м., две деца на 1 г. 9 м. и на 3-годишна възраст) са съобщени от РЗИ-Благоевград."

# 3 923
  • Мнения: 9 276
Знае се, така каза Мангъров. Вече защо не е била ваксинирана не е ясно, може и да е имало основателна причина.

Това от къде е.

Ето от тук:

https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/d-r-atanas-mangaro … eimunizirani.html

П.С. а ако действително аз грешно съм разбрала и не са майка и дете, то значи вирусът е влязъл от още повече места.

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 14:08 от LillyM

# 3 924
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Знае се, така каза Мангъров. Вече защо не е била ваксинирана не е ясно, може и да е имало основателна причина.

Това от къде е.

Ето от тук:

https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/d-r-atanas-mangaro … eimunizirani.html
Е, тук пише, че 3годишното не е ваксинирано и толкоз. А не, че с майка му са болните. Нито, че са били извън страната.
Видето изгледах изобщо не става въпрос за болни майка и дете. Нито, че са били извън страната.

# 3 925
  • Мнения: 24 467
Знае се, така каза Мангъров. Вече защо не е била ваксинирана не е ясно, може и да е имало основателна причина.
Това от къде е.

Ето от тук:
https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/d-r-atanas-mangaro … eimunizirani.html

П.С. а ако действително аз грешно съм разбрала и не са майка и дете, то значи вирусът е влязъл от още повече места.

Не прочетох 37-годишната болна да е майка на болното малко дете.
В статията само се обсъжда, че
Цитат
По думите на д-р Мангъров майката на детето, прието с морбили в болницата, на въпроса защо не е имунизирано, е отговорила, че така е преценила. Тя твърди, че има друго дете, което е ваксинирано, но за това дете, чела, недоразбрала, и не го ваксинирала.
, но това не значи, че майката е същата тази 37-годишна жена.
Давайте достоверен източник на информацията, за която пишете, че много се размазват нещата.

А майката как се знае дали е ваксинирана? Навремето слагаха ваксините в училищата и е малко вероятно да е пропусната.
На 37 години е. Може и да е избегнала задължителните ваксинации в училищата.
При нас си ги имаше. Ваксинираха ни наред, но аз съм друг набор. Тази жена е малко по-млада. По-рано я е хванал разграденият двор на "демокрацията".
...
Иначе какво да ме притеснява морбилито? Поредната паникьорщина, на която тук-там се връзват и хорица. Това, което съм могла, съм направила. Имунизирани сме когато и с каквото е трябвало по календар. От там- насетне - какъвто ни бил късметът и толкоз. Не съм Господ, че да се извардя - себе си и близките си, от всичко възможно. Каквото ни е писано.
Не разбирам поредните паники на медиите.
И да, принципно морбили не е тежка болест.

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 14:17 от Judy

# 3 926
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
На повечето места пишат за внос от туристи от Македония. Действително по ски дестинациите ни е пълно с македонци, румънци, гърци и турци. Изглежда ми една идея по правдоподобно като връзка. Не случайно гръмна и Банско - Разлог.

За 37 годишната - не я е хванал разградения двор на демокрацията Simple Smile и аз марширувах към кабинета на сестрата в училище, пък съм по - малка.

# 3 927
  • Мнения: 9 276
Значи изрично в предишния ми постинг написах "може и да греша"  и че съобщенията в медиите са малко хаотични.  Веднага другарката Judy, която по принцип не е написала нито едно друго мнение, скочи да се възмущава, смях.

MeMyself, никъде не съм писала, че са били в чужбина, за тях съм писала, че не се знае откъде са се заразили и че и двамата са неваксинирани.
Признавам, че съм се заблудила, че са майка и дете, всички останали неща обаче са така.

# 3 928
  • София
  • Мнения: 11 536
Аз съм на 40 и със сигурност нямам втората доза Морбили на 12 годишна възраст. Бях в болница по друг повод по време на ваксинацията, после нещо излъгах, че са ми я поставили в болницата (колко глупаво), и така си останах. Освен това не знам дали имам и първата, картона ми кой знае къде е. 78 набор съм. И честно казано си ме е страх.

# 3 929
  • Бургас
  • Мнения: 5 749

MeMyself, никъде не съм писала, че са били в чужбина, за тях съм писала, че не се знае откъде са се заразили. Признавам, че съм се заблудила, че са майка и дете, всички останали неща обаче са така.


Аз просто си пиша от къде смятам, че са тръгнали нещата. Защото ми се види логично. Нищо повече.
Не е нужно да оборвам нещо, което някой е писал, за да имам някакво си мнение по въпроса.
То за това и не съм цитирала никого.

Точно заради болести реших да пропуснем ските и изобщо не съжалявам. Догодина просто ще се целим в Алпите и готово Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт