Морбили?!

  • 334 417
  • 6 224
  •   1
Отговори
# 5 370
  • Бургас
  • Мнения: 5 670
Едно е да ги изведе учител, друго е в педиатрия, в болница да бъде прието и лекувано дете/деца с морбили! Това е недопустимо!
И няма такъв филм, не знаели лекарите. Жената от клипа твърди, че е видяла детето два поредни дни с обривите и персонала е бил на ясно. Това е гавра с хората и с приетите с други заболявания бебета. В крайна сметка излиза, че държавната болница си е развъдник на морбили. Таковам им и здравеопазването! Бясна съм просто. Да имат късмета пак да си измият простотиите с антиваксърите. Роми, с доказано морбили в държавна болница е ситуацията този път! И пълно мълчание на здравните власти. Колко бебета са били контактни във Втора градска ми е въпроса? Колко майки са завели децата си там да получат помощ миналата седмица, без да подозират какво точно могат да получат?

Допълвам се, за да не излезе, че имам проблем с ромите: Хората нямат вина, че са хоспитализирани там. В крайна сметка те не са отговорни за действията на мед.лица замесени в ситуацията.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 12:03 от MeMyselfI

# 5 371
  • Мнения: 9 276
При нас пък дъщеря ми, която никога досега не е вдигала температура, от четвъртък насам беше с температура. Днес сутринта се събужда със ситен обрив по лицето и тялото, сърцето ми спря. Личната я прегледа, каза розеола, най-интересното е, че другото дете поне засега е добре. Драма да има.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 14:59 от LillyM

# 5 372
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Явно зависи от градината. При нас при карантините децата въобще бяха изолирани, даже пропуснаха ходене в Музейко, заради карантина от Хеп. А с един случай само в групата. А при Варицелата пропуснаха екскурзии.

# 5 373
  • Мнения: 18 492
Само да ви кажа, че от две седмици се носят по ФБ групите слухове, че в Инфекциозна болница в София е пълно с болни от морбили, при това голяма част от тях с една ваксинация. Честно казано, на такива слухове не вярвам, както и ми е съмнително това за 2-ра градска.

# 5 374
  • Мнения: 19 307
В медиите нищо няма. Мисля си, че все щеше да изтече информация.

# 5 375
  • Бургас
  • Мнения: 5 670
Само да ви кажа, че от две седмици се носят по ФБ групите слухове, че в Инфекциозна болница в София е пълно с болни от морбили, при това голяма част от тях с една ваксинация. Честно казано, на такива слухове не вярвам, както и ми е съмнително това за 2-ра градска.
Аз не бих се изненадала да са факти тези неща. На първо място защото бройката в София отговаря точно на тези ФБ "писаници". На второ нито ще е за първи път, нито за последен. На бас, че 90% от всички регистрирани 65 случая за седмица 12 са в София и София област. Защо се мълчи ме интересува мен?
Сега с колко имунизации са деца е все едно. Това не мога да коментира и не мисля, че има и как. Но за останалото - че има болни в Инфекциозна и във втора градска го вярвам на 100%.

Знам, че клипа за втора градска е пращан на медии, но са го подминали. Защо ли? То и за Благоевград нямаше много инфо, освен съобщаване на бройки.

# 5 376
  • Мнения: 18 492
В момента сме в предизборна кампания и се вадят и мятат компромати като за световно. Наистина не вярвам, че ако имаше нещо такова, което даже се прикрива, всички щяха да мълчат. Ама може и “блаженни са вярващите” да е моето.

# 5 377
  • Бургас
  • Мнения: 5 670
В момента сме в предизборна кампания и се вадят и мятат компромати като за световно. Наистина не вярвам, че ако имаше нещо такова, което даже се прикрива, всички щяха да мълчат. Ама може и “блаженни са вярващите” да е моето.
Това не е интересна тема за предизборни мръсотии. Да не говорим, че са засегнати контингента, болниците и антиваксърите. Лесно се мият ръце. На никой не му е интересно. И никой няма да си направи труда да рови противоепидемичните ни мерки. 100 пъти по - лесно е да се дирят апартаментите в сградата на буквите.
Но това е много извън темата "морбили" вече.

# 5 378
  • Мнения: 9 276
Някой има ли предишни данни да направим сравнение. Не знам защо, но ми се струва, че най-голямото увеличение идва от София-област, а не от София, което прави малка вероятността този взрив да се дължи най-много на Втора Градска.

# 5 379
  • Бургас
  • Мнения: 5 670
Някой има ли предишни данни да направим сравнение. Не знам защо, но ми се струва, че най-голямото увеличение идва от София-област, а не от София, което прави малка вероятността този взрив да се дължи най-много на Втора Градска.
Мацката с клипчето е от Сливница. Сигурно и видяните от нея болни деца също не са от София град, но пък болница в малките градове, ако няма ...знам ли. Деца от Благоевград ги хоспитализираха в София, но ги отчетоха в Благоевград. По напред съм пуснала извадките от бюлетина на МЗ.

# 5 380
  • Мнения: 9 276
Добре, но ако взривът е във Втора Градска почти само хора от София-област ли са заразените? Как става това? Това ми беше въпроса.

Децата от Благоевград се бяха заразили в Благоевград, а не в София.

# 5 381
  • Бургас
  • Мнения: 5 670
Добре, но ако взривът е във Втора Градска почти само хора от София-област ли са заразените? Как става това? Това ми беше въпроса.

Децата от Благоевград се бяха заразили в Благоевград, а не в София.
За София град са съобщени 10 случая за 12 седмица - от РЗИ София. https://srzi.bg/uploads/spravki/1553506799854168268_1398448665_9 … 03-24.03.2019.pdf
Във Втора градска са заразени контактните. И е минало по терлици. Ако са лежали деца от областта, то са се заразили те. Зависи в онзи момент кой е лежал. В крайна сметка в малките градове и села, ако няма педиатрично отделение, те лежат в София. Как ще ги отчетат е божа работа.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 14:13 от MeMyselfI

# 5 382
  • Мнения: 18 492
Според сайта на СРЗИ за миналата седмица са регистрирани 10 случая (за София-град). https://srzi.bg/uploads/spravki/1553506799854168268_1398448665_9 … 03-24.03.2019.pdf

Имам чувството, че се дават някакви цифри без изобщо да се съгласуват в отделните източници.

# 5 383
  • Мнения: 9 276
Вероятно не са несъгласувани. Справката от СРЗИ показва броят на болните за 1 седмица, а от МЗ общия брой болни, от което става ясно, че най-голямо увеличение се наблюдава в София-област. Някъде из интервютата ми се мерна, че Кунчев съобщава за болни в Сливница. Това че жената от Фейсбук е от Сливница вече хвърля нова светлина върху случая.

Както и да е, на мен вече ми се струва доста невероятно да е имало взрив във Втора Градска, който по някаква причина да е засегнал най-много хора от София-област. Другото обяснение, че се заразяват в местата, в които живеят ми се струва много по-вероятно.

# 5 384
  • Бургас
  • Мнения: 5 670
Аз кредитирам пълно доверие на жената, която се показа , без да се крие и си съобщи сама историята. Няма причина да лъже. Още повече тоз филм го гледахме преди няма и месец.
Те във Втора градска стигат и 2 случая. В Благоевград тръгна от 3-4 деца в педиатрия Simple Smile И към момента "взрива" в болницата е било напълно възможно да са лежали повече деца от София - област. Още повече нещата не се развиват през тази седмица. Жената е напуснала болницата преди близо 12 дни /07-10.03 е била там/, още повече и е ваксинирана.

Лили, Кунчев вече нищо не съобщава. Пълна тъмница е какво и къде се случва. А е факт, че точно когато няма никаква информация има най - много болни. Или има втори взрив или има втори взрив.То е повече от ясно. И не е в Благоевград според МЗ.

Общи условия

Активация на акаунт