Морбили?!

  • 333 155
  • 6 224
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 47 981
Моето дете е на 11, притеснявам се че чак догодина ще се реваксинира
По принцип се бях притеснила и дали ваксината е качествена, заради последните скандали с ваксини от други страни, сега пък се притесних че има епидемия и може да се заразим
Цялото семейство имаме много контакти по цял ден и при всякакви епидемии ме е страх, че ще лепнем нещо  Tired

# 61
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Морбилито никога не е изчевало.

Доколкото знам няма случаи на заболял ваксиниран човек. За морбили говоря.

Как да няма?
А има ли?
Ето ме, морбили и рубеола съм изкарала, а майка ми с мен морбили.

# 62
  • Другата България
  • Мнения: 37 286
Аз да питам по-запознатите - моето дете е голямо, в имунизационния паспорт и двете поставяни ваксини са тримовакс - веднъж на 1 и веднъж на 13 години. Така ли е и сега - една и съща ваксина се поставя и двата пъти - и при имунизацията, и при реимунизацията?

# 63
  • Мнения: leet
Живо съм притеснена. Днес сложих ваксината на моя син, закъсняхме с около 2 месеца, но не зависеше от нас. Въпреки това ми е притеснено. Да не говорим, че съм бременна и съвсем ме хващат параноите.

# 64
  • Мнения: 14 623
Идея нямам да ли съм ваксинирана.Ако наистина след 1969г.ваксинират би трябвало да съм.Поне ваксинираните и изкарали морбили да споделят,наистина ли протича по-леко заболяването в такъв случай?
Не осъждам родители,които не ваксинират децата си.Гледала съм доста филми,чела статии за вреди от ваксини.Детето ми е ваксинирано,но един от ЛЛ ми е споделял,че е против ваксините.

# 65
  • Мнения: 1 400
Аз съм ваксинирана и съм боледувала от морбили (единствената шарка, която съм изкарала). Дори сега чета, че в тази година (82-ра) е имало бум на болестта. А знаете тогава нямаше лабаво с ваксините, цялата група в градината ни водеха под строй за ваксиниране и родителите ни дори не знаеха. Въпреки това морбили си имаше и лекарят изобщо не се впечатли като го видя. Лекувах се (тоест, чаках да ми мине) вкъщи.

# 66
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Да, имаше си морбили по онова време. Не забелязах да се чувствахме толкова зле със сестра ми. Всичко отмина за седмица.

# 67
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Коментара на майка ми от днес ( аз нямам спомен) беше, че пред ангините и пневмониите, които съм редувала всеки месец по-късно, че и няколко пъти в месеца, инжекциите и болниците, шарката едва ли не изобщо не я е отразила. Каза също, че сме си стояли вкъщи под карантина и са ми сваляли Т, докато ни мине и това е било. Аз не съм карала варицела и докато бях бременна се побърках. Етърва ми я хвана, докато беше бременна в 3м, но всичко с племенника ми си е наред, въпреки че я убеждаваха да направи аборт и то не един лекар.
А колко са случаите на постваксинално морбили...  Wink Няма такова нещо като ваксиниран и гарантиран. Единстнения гарантиран и пожизнен имунитет е след преболедуване.

# 68
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ами леко е карана, заради имунизациите.

# 69
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Доколкото ми е известно тогава е била само една ваксина. Ние не сме ваксинирани и срещу 1/3 от нещата, за които са натъпкани децата ни. Като стане - ама какво стана и започнат да ти вдигат рамене в болницата, а ти не знаеш къде се намираш и какво става с детето ти картинката е малко по-различна и със сигурност не спиш... дълго време не спиш.
Говоря от личен опит. Не съм антиваксър и ям основно месо, но освен, че никой  не знаеше как да помогне на 4месечното ми тогава бебе истана ясно, че във всеки един възможен случай отговорността и последствията са си единствено за детето ми, мен и мъжа ми.

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 19:56 от Vermilion`

# 70
  • Мнения: 4 841
Ваксинираните също могат да се заразят, но карат болестта много по-леко, и без сериозни усложнения.

А усложненията са много и различни, между тях - ослепяване, загуба на слух, енцефалит, белодробни инфекции. Четете, хора, има достатъчно достъпна информация. Или се консултирайте с личните си лекари, те ще ви обяснят още по-добре.

Интересно защо ако е леко и безобидно заболяване, ще си правят труда да го ограничават, а не ни оставят да си го изкарваме ей така, между другото  Outta Joint

# 71
  • Мнения: leet
Ваксинираните също могат да се заразят, но карат болестта много по-леко, и без сериозни усложнения.

А усложненията са много и различни, между тях - ослепяване, загуба на слух, енцефалит, белодробни инфекции. Четете, хора, има достатъчно достъпна информация. Или се консултирайте с личните си лекари, те ще ви обяснят още по-добре.

Интересно защо ако е леко и безобидно заболяване, ще си правят труда да го ограничават, а не ни оставят да си го изкарваме ей така, между другото  Outta Joint


Браво за коментара.

# 72
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз не твърдя нищо, а възможните усложненията от заболяванията не са много по-различни от възможните последствия описани в листовките.  Peace

# 73
  • Мнения: 54 408
Каква е тази паника?
На времето всички караха тази шарка, сега все едно за холера става дума? Rolling Eyes
Аз съм боледувала, дъщеря ми не.
Нямам опасения.
Има доста по-страшни неща от една дребна шарка.
Рубеолата е по-опасна.

# 74
  • Мнения: 3 039
Рубеолата по-опасна?!?

Ваксините може и да действат, но в никакъв случай 100%.

Общи условия

Активация на акаунт