Морбили?!

  • 332 488
  • 6 224
  •   1
Отговори
# 6 180
  • Мнения: 72
Момичета, а защо вписвате Скарлатината в справката? Извинявам се, ако вече е обсъждано, но се зачудих, понеже тя не е вирусно заболяване...


Защото го правя от телефона и има минимум за текст, които може да се копира, тоест само за морбилито идват много малко знаци.

# 6 181
  • Мнения: 636
Аз пък с чудя,детето е с варицела. Изкарала съм  някаква шарка ,но каква точно?Какъв е шанса да не е била варицела ,а морбили?Била съм на около 7 г.,сега съм на 36.Най вероятно съм била ваксинирана 🤨

# 6 182
  • Мнения: 10 518
Пускаш един тест за антитела и разбираш какъв е шансът.

# 6 183
  • Мнения: 8
Здравейте,
За първи път пиша тук. На сина ми му предстои ваксината МПР.  Изключително съм притеснена и наистина не съм сигурна какво да правя. Попринцип нямах намерение да я отлагам. Трябваше да я сложим октомври, но педито се разболя. Предвид ситуацията наистина не знам какво да правя. Толкова много неща изчетох и гледам, че повечето уж я отлагат за март, но аз като цяло нямам вяра, че до тогава короната ще отшуми. Имам и страх от епидемията от морбили, която се задава, защото съм почти убедена, че такава ще има. Ако му я сложим този месец се притеснявам, че по празниците все пак ще се събираме с бабите и дядовците и няма да са минали 21 дена и да не е да се разболее. Оффф, направо съм в страшен транс. Щом реших и да пиша тук. Попринцип само следя дадени теми... Sad Беше и болен, но вече минаха 2 седмици от последния прием на антибиотика.

# 6 184
  • София
  • Мнения: 38 210
95 / от хората не усещат нищо. Не се филмирай!

# 6 185
  • Мнения: 8
95 / от хората не усещат нищо. Не се филмирай!

Да, усещам се, че започвам да се филмирам. Просто всички тези мнения от сорта на "Какъв безотговорен родител трябва да си, че да поставиш ваксина в сегашната обстановка" почват яко да ми влизат под кожата и се ядосвам. Worried

# 6 186
  • София
  • Мнения: 38 210
Какво общо има едната болест с другите 3? Децата почти нямат рецептори за Ковид.
Сложи МПР, че те са страшни за децата.

# 6 187
  • При семейството си
  • Мнения: 6 507
Все пак най-добре е да послушате, се посъветвате с педиатъра на детето.

# 6 188
  • Мнения: 10 518
Аз бих ваксинирала детето, ако е здраво в момента и всички в семейството са здрави в момента. Контакт с ковид-положителен имали ли сте?

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 09:00 от amy_nka

# 6 189
  • София
  • Мнения: 3 470
Какво общо има едната болест с другите 3? Децата почти нямат рецептори за Ковид.
Сложи МПР, че те са страшни за децата.

МПР не са страшни за децата!
А и няма индикации за епидемия. И затова е малко странно толкова да сте притеснена заради тази ваксина.
И моят съвет е да говорите с педиатъра.

# 6 190
  • Мнения: 8
Благодаря ви момичета.
Мисля, че Rockstar иска да каже, че МПР като болести са страшни за децата, а не като ваксина.
Да, може би не се изразих правилно като казах епидемия, по-скоро имах в предвид, че ще има доста огнища на зараза. Поне доколкото чета и говорят по разни интервюта.
Разбира се, ще говоря с педиатъра на детето и ще споделя притесненията ми, но ми се искаше да видя дали има други майки, които този месец специално са сложили или ще слагат тази ваксина.

# 6 191
  • Мнения: 8
Аз бих ваксинирала детето, ако е здраво в момента и всички в семейството са здрави в момента. Контакт с ковид-положителен имали ли сте?

Контакт за сега с положителен не сме имали. Притеснява ме това, че времето за реакция на ваксината е 21 дена и да не е след това да се заразим нещо. Все пак идват и празници. Доста се пазим, но знам ли.

# 6 192
  • Мнения: 2 083
Кое му е безотговорното да се поставят ваксини сега? Според мен са повече отвсякога наложителни. Освен, ако не четеш в някакви антиваксърски групи, където по принцип са хаху и се страхуват от всичко. Аз бих поставила МПР ваксината без минута закъснение. Ние си бихме противогрипни тази година, всички други ваксини са ни по календар, както следва. Всичко ще е наред Relaxed

# 6 193
  • Мнения: 2 479
Аз бих ваксинирала детето, ако е здраво в момента и всички в семейството са здрави в момента. Контакт с ковид-положителен имали ли сте?

Контакт за сега с положителен не сме имали. Притеснява ме това, че времето за реакция на ваксината е 21 дена и да не е след това да се заразим нещо. Все пак идват и празници. Доста се пазим, но знам ли.

Деси, дано ме разбереш правилно, но пътуването по празниците тази година на мен лично по никакъв начин не ми кореспондира с пазенето.
Съжалявам, ако съм прозвучала грубо или неприятно.

# 6 194
  • Мнения: 8

Деси, дано ме разбереш правилно, но пътуването по празниците тази година на мен лично по никакъв начин не ми кореспондира с пазенето.
Съжалявам, ако съм прозвучала грубо или неприятно.

Грубо, безпочвено и заядливо. Никъде не съм казала, че ще пътуваме. Ако вие свързвате празници с това, то ние НЕ. Бъдни вечер и Коледа за мен са семейни празници и винаги се събираме само с близките. Та и тази година ми се иска бабите и дядовците да дойдат на гости и да го видят. Смятам, че това е важно и за детето. Това исках да кажа като съм написала "все пак идват празници".
Даже не мога да повярвам, че цели 5 човека са приели безполезния ви коментар, които дори не е по темата за полезен.

Последна редакция: пт, 11 дек 2020, 12:20 от dessy123

Общи условия

Активация на акаунт