Морбили?!

  • 334 348
  • 6 224
  •   1
Отговори
# 4 485
  • София
  • Мнения: 5 960
Преди 23 години точно в рамото ни биха нещо.

В рамото се бие само ваксината против туберкулоза. Преди това със сигурност сте минали и през манту. Тази ваксина на 17 години я отмениха съвсем скоро, преди 3-4 години може би.

# 4 486
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
В ръката айде 😉имахме ваксина в ръката в 10-ти клас.Със сигурност не е правено манту преди това..спомням си като вчера

# 4 487
  • Мнения: X
И аз го помня много ясно, защото после имах белег поне 10-15 години. Сега не мога да го намеря, сякаш е изчезнал.

# 4 488
  • Мнения: 1 466
Пак да кажа, че е била против Тетанус и Дифтерия. След това същата се бие на 25 и после през 10 години. Миналата година се обсъждаше реимунизацията на 17 години да отпадне от тази година, но не знам какво са решили и дали е отпаднала.

# 4 489
  • Мнения: X
Възможно е но аз не говоря за тази ваксина, тя не се бие в рамото, а в ръката. Може би тази с белега (демек туберкулозната) не е била в 10 клас, а примерно в 9 ти. Макар, че аз на 17 завърших училище, защото съм тръгнала на 6 г. и съм родена лятото, ваксина в 11 клас не са ми слагали.

# 4 490
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Пак да кажа, че е била против Тетанус и Дифтерия. След това същата се бие на 25 и после през 10 години. Миналата година се обсъждаше реимунизацията на 17 години да отпадне от тази година, но не знам какво са решили и дали е отпаднала.
Такава ще да е била.
Аз отговорих на горния пост(че е за туберкулоза)..със сигурност не е била за това.

# 4 491
  • Мнения: 68 654
Съвсем се омешаха нещата...Joy
Малко като госпожа докторката от сутринта ви се получи Stuck Out Tongue Winking Eye

# 4 492
  • София
  • Мнения: 5 960
И двете ваксини се слагат на 17 години. Просто потребителките си спомнят различни неща. Туберколозната още я пише в календара, макар да е отменена.

# 4 493
  • Мнения: 54 444
В ръката айде 😉имахме ваксина в ръката в 10-ти клас.Със сигурност не е правено манту преди това..спомням си като вчера

Сигурна ли си?
Аз мисля, че правеха манту.
Моят белег си е много ясен на рамото.

Скрит текст:

# 4 494
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Единствената ваксина, която си спомням как ми я биха беше в рамото в първи клас. После си мерихме бобчетата със съучениците ми.

# 4 495
  • Мнения: 6 703
Е, сега белезите ли ще си показваме? Аз имам ваксина за едра шарка и много ме е яд, че синът ми няма такава. Няма да си снимам и показвам дясното рамо....

# 4 496
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Deva тази която аз помня и пиша(10ти клас),преди това не са ми правили манту.Манту и белега мисля беше първи втори клас,защото се хвалехме кой има.по-голям белег.Вече като голяма(10клас)със сигурност не помня за туберкулоза.

# 4 497
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Единствената ваксина, която си спомням как ми я биха беше в рамото в първи клас. После си мерихме бобчетата със съучениците ми.
Да,или първи или втори клас беше за белег.Като голяма помня в ръката.

# 4 498
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Е, сега белезите ли ще си показваме? Аз имам ваксина за едра шарка и много ме е яд, че синът ми няма такава. Няма да си снимам и показвам дясното рамо....

Майка ми има ето такъв белег.Това ли е за едрата шарка?

# 4 499
  • Мнения: 9 276
И аз си спомням БЦЖ-то, помня и манту-то.

Dincho, а защо съжаляваш? Едрата шарка според мен няма да се върне. Единственото, за което аз съжалявам, е че полиото и морбили не и правят компания, тези болести вече трябваше отдавна да бъдат забравени, а ваксините извадени от календара.

Общи условия

Активация на акаунт