Морбили?!

  • 332 491
  • 6 224
  •   2
Отговори
# 4 500
  • Мнения: 6 166
Гугъл знае всичко.Само рубеола съм карала,бях на 11г.,доста се бях опъпчила и сърбеше ужасно.

# 4 501
  • Мнения: 6 582
Немейка-31, да, на това прилича. Аз понеже съм сравнително по-млада е на рамото ми, на майка ми е по-ниско на ръката.
ЛилиМ, съжалявам, защото не се знае дали наистина е изчезнала и не дреме ли някъде.

# 4 502
  • Мнения: 54 061
Рубеолата я карах в 10 клас. Crazy
Другите две като малка, нямам спомен, но имам една дупка от варицелата, между веждите.
Моята дъщеря нито една шарка не е карала.

# 4 503
  • Мнения: 9 276
Дреме със сигурност, вирусът е унищожен в природата, но се пази в 2 лаборатории, една в САЩ и една в Русия. Естествено, винаги съществува теоретичната вероятност някой да го пусне оттам, но повече от 40 години това не се е случило, така че...

# 4 504
  • Мнения: 6 582
То тези, които дремат в лаборатории, едва ли ваксина ще ги спре. Да не чува дяволът!

# 4 505
  • Мнения: 9 276
За нашата имунна система най-страшните са тези изменчивите, така че един модифициран грипен вирус като нищо може да ни разкаже играта. Иначе и тетанус и бяс особено със 100% смъртност са много страшни, но ефективни ваксини има.

# 4 506
  • Мнения: 607
Ваксината в 10 клас беше за туберкулоза. Аз бях освободена от ваксини заради астма, но тази ми я биха и затова си спомням.

# 4 507
  • Мнения: 9 276
99,9% от всички видове, които са живяли на земята, вече са изчезнали. Не вярвам едрата шарка да се върне по природен начин, но на нейно място ще дойде нещо друго. И няма нужда от човешки лаборатории, самата земя е една гигантска лаборатория, в която се провеждат милиарди опити в секунда. Между хора и животни прескачат вируси, еволюират, учат се да заразяват, усъвършенстват се. Само от последните години - ХИВ, ебола, дори модифицираният грипен вирус ще дойде оттам, птиците ще се погрижат за това. На една случайна мутация разстояние сме от следващата пандемия.

# 4 508
  • European Union
  • Мнения: 1 362
Може и за туберкулоза да са ни били в 10 клас, но със сигурност имаше и за шарка. Само не знам дали е било за рубеола или морбили. Сигурна съм, защото ни обясниха, че ще ни ваксинират против шарка. Ваксината е опасна за бременни жени и момичетата влизахме по едно, ако някое има съмнение, да си каже и да не я ваксинират.

# 4 509
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 376
Може и за туберкулоза да са ни били в 10 клас, но със сигурност имаше и за шарка. Само не знам дали е било за рубеола или морбили. Сигурна съм, защото ни обясниха, че ще ни ваксинират против шарка. Ваксината е опасна за бременни жени и момичетата влизахме по едно, ако някое има съмнение, да си каже и да не я ваксинират.

за рубеола ни биха, аз бях отсъствала и по-късно ме извика училищната лекарка, бях 10ти клас. Аз не вървя с набора си, а една година преди това и ми биеха ваксините с всички, изобщо не се съобразяваха с това.

# 4 510
  • Мнения: 9 276
Колко струва морбили? Много.

В щата Вашингтон епидемичният взрив от около 60 случая досега им струва повече от милион долара.

https://www.seattletimes.com/seattle-news/health/cost-of-washing … -to-climb-higher/

Ето тук от предишни взривове изчисляват, че им е струвало по около 10 хиляди долара на човек.

https://www.forbes.com/sites/tarahaelle/2015/02/11/measles-outbr … axpayers-bigtime/

Това ли е борбата срещу Биг Фарма? Източване на здравната каса за предотвратими неща, да не говорим за увреденото здраве на невинни хора.

# 4 511
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Е, сега белезите ли ще си показваме? Аз имам ваксина за едра шарка и много ме е яд, че синът ми няма такава. Няма да си снимам и показвам дясното рамо....

Майка ми има ето такъв белег.Това ли е за едрата шарка?
Да. И аз имам такъв белег. Срещу вариолата е.

# 4 512
  • Мнения: 9 276
Някой да знае повече за това?



# 4 513
# 4 514
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ей сега ще дойдат да реват, че доктора хем нищо не знае, хем слугува на БигФарма, а и ги е нарекал тъпи.

Общи условия

Активация на акаунт